Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sex Pistols

#1
Nu cred ca a facut cineva vreun topic despre trupa asta asa ca, cineva trebuia sa o bage in seama.

Ok, Sex Pistols e o trupa de punk (nu, nu ma refer la imitatia aia cantata de Green Day sau altii ca ei) formata in 1975.

Albumul lansat de ei se numeste "Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols".

Hai sa bag si membri formatiei:

John Lydon (aka Johnny Rotten) - vocal
Steve Jones - chitara
Paul Cook - tobosar
Sid Vicious - bass
ok ok...il pun si pe Glen Matlock - bass

Ok, acum ca am dat cateva detalii despre ei, ar trebui sa va spuneti parerea despre ei, ce melodii va plac and stuff. Go on.

[Imagine: the_sex-pistols.jpg]


Melodiile mele preferate ar fi : Anarchy In The U.K., God Save The Queen, Pretty Vacant si Holidays In The Sun.
Am aflat de ei in timp ce ma uitam la Nana (stiu stiu, not a great story but heck XD). Si dupa ce i-am ascultat, mi-am dat seama ca imi plac. Asa ca am inceput sa-i ascult si mai mult (duh XD). si pana la urma am ajuns sa vad filmul Sid and Nancy (mai ales pentru ca in rolul lui Sid era Gary Oldman, pe care il recomand chiar daca unii habar n-au de trupa asta *tehehe*. Btw, Ren din Nana seamana destul de bine cu Sid XD (just saying).
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^



Răspunsuri în acest subiect
Sex Pistols - de Triangle - 04-09-2010, 03:26 AM
RE: Sex Pistols - de Horia K - 29-09-2010, 06:09 PM
RE: Sex Pistols - de Triangle - 29-09-2010, 06:20 PM
RE: Sex Pistols - de Wunderbar - 02-10-2010, 02:41 PM
RE: Sex Pistols - de Triangle - 02-10-2010, 08:47 PM
RE: Sex Pistols - de SKiT - 27-10-2010, 10:44 PM
RE: Sex Pistols - de Triangle - 28-10-2010, 07:07 PM
RE: ***** Pistols - de Peppers - 04-11-2012, 06:41 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)