Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sex Pistols

#1
Nu cred ca a facut cineva vreun topic despre trupa asta asa ca, cineva trebuia sa o bage in seama.

Ok, Sex Pistols e o trupa de punk (nu, nu ma refer la imitatia aia cantata de Green Day sau altii ca ei) formata in 1975.

Albumul lansat de ei se numeste "Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols".

Hai sa bag si membri formatiei:

John Lydon (aka Johnny Rotten) - vocal
Steve Jones - chitara
Paul Cook - tobosar
Sid Vicious - bass
ok ok...il pun si pe Glen Matlock - bass

Ok, acum ca am dat cateva detalii despre ei, ar trebui sa va spuneti parerea despre ei, ce melodii va plac and stuff. Go on.

[Imagine: the_sex-pistols.jpg]


Melodiile mele preferate ar fi : Anarchy In The U.K., God Save The Queen, Pretty Vacant si Holidays In The Sun.
Am aflat de ei in timp ce ma uitam la Nana (stiu stiu, not a great story but heck XD). Si dupa ce i-am ascultat, mi-am dat seama ca imi plac. Asa ca am inceput sa-i ascult si mai mult (duh XD). si pana la urma am ajuns sa vad filmul Sid and Nancy (mai ales pentru ca in rolul lui Sid era Gary Oldman, pe care il recomand chiar daca unii habar n-au de trupa asta *tehehe*. Btw, Ren din Nana seamana destul de bine cu Sid XD (just saying).
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#2
Ok, sunt un om de cuvânt. Şi nu, nu o să înjur p-acilea.
Sex Pistols nu-mi plac.
Talent ? Zero
Imagine ? Zece

E cam ciudat să-ţi placă o trupă după imagine. Chiar şi colegii lu' Sid ziceau că el e un anti-talent. Bear it, nu avea voce sau talent. Era doar un junkie care cânta despre toate mizeriile.
Cred că ceva asemănător apare şi-n filmul cu/despre el.
Anyway, sunt consideraţi "greii" punk-ului, că erau la începutul punk-ului, nu că ar fi fost ceva de capul lor.
Dacă ar fi apărut acum, ar fi fost "another underground band", fiindcă nu au nimic special.

Anyway, I still prefer Oi! Punk

Edit
It's alive!
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#3
Citat:Bear it, nu avea voce sau talent. Era doar un junkie care cânta despre toate mizeriile.

I know, I know T___T. Sid era praf. But still, pe mine ma distreaza cand ma uit la concertele lor live de pe atunci. Si in "Sid and Nancy" ma distra. Si da, ai dreptate. Daca ar fi aparut acum, ar fi fost de rahat. Dar mie tot mi-ar fi placut. Am un magmet pentru rahat in general XD.

But hey, mersi ca ai trecut pe aici mai devreme de cat ma asteptam dupa ce te-am frecat la cap sa postezi aici 21.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#4
Grim, este evident pentru toata lumea ca donsorul Sid era cam muci la capitolul talent in manuirea bassului . Insa, il confunda pe Sidnney cu trupa Sex Pistols, mai sunt si altii in ecran pe care i-ai cam ignorat. Dar da, Sid a facut imaginea trupei "if Rotten is the voice of punk, then Vicious is the attitude."
De asemenea, daca in zilele noastre s-ar fi apucat de meserie aia de la Sex Pistols, nu ar fii prea avut de ce sa se apuce ca sa fie another-nothing-special/no-name-band, caci --> ei au ajutat la definirea punkul.

Btw, are si cateva melodii, le stii? Nu-s rele Something else/ c'mon everybody.
Do not speak unless you can improve the silence.

#5
That's the spirit Deadly! *bear hug* You'll get a cookie later .*wink wink*

Revenind la subiect, Daca nu aveau ceva special, numai erau desemnati greii punk-ului. Sid a fost za big image a trupei. Mai mereu aparea taiat peste tot, cu hainele pline de sange, muci de beat, ma rog tot tacamul. Eu daca l-as fi prins pe Sid, as fi mers la concertele lor numai ca sa-l vad in starea aia si sa urlu acolo de nebuna. Dar oricum, n-am eu norocul sa vina in Romania *sob sob*. "My way" was a blast IMO, mai ales in videoclip, faza cand ii impusca pe toti 21. Totusi, imi place mai mult vocea lui Rotten, poate din cauza ca e mai pitigaiata si un pic funneh.

PS: Am dat 1 leu pe insigna cu Sex Pistols *fangirl squeal*. Mai ramane sa-mi imprim un tricou cu Sex Pistols and oh yeaaah!

Btw, http://www.youtube.com/watch?v=BCgbRS2LrHY&feature=fvw I so love this interview, mai ales partea cu "I think Green Day fucking stinks!" Hell yeah 21!
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#6
@Triangle : Avand in vedere sig-ul tau, sunt putini carora le place o trupa veche, mai ales punk. Acum fetele asculta ... well... *points to my sig* You'll get the message.

Oricum, Sex Pistols : o trupa absolut geniala. God Save the Queen si Anarchy in the UK au facut ravagii in UK si in intreaga lume. Bine, cand a aparut prima data God Save the Queen, a fost interzis in UK, pentru ca ei tin foarte mult la monarhia si regina lor. Piesa e mai mult batjocura dar tot e geniala. 24
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#7
Citat:@Triangle : Avand in vedere sig-ul tau, sunt putini carora le place o trupa veche, mai ales punk. Acum fetele asculta ... well... *points to my sig* You'll get the message.

Din pacate, asta e adevarul. Dar am speranta ca vor mai iesi la suprafata niste oameni care stiu ce-i aia muzica.Am pus asta ca sig ca sa mai treaca cineva p'aci, n-as vrea sa moara prea devreme. Btw, that purple mofo IS VERY SEXY! 21
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#8
Seeex Pistols! Imi place trupa, e ok.. nu se compara cu altele si nu au avut cel mai bun basist -aici ma refer la Sid, i se deconecta basul la cat de prost canta-. Au melodii care chiar imi plac, Anarchy in UK si God save the Queen! Desi Sid a fost pur si simplu praf, m-a fascinat viata lui, adica a trait destul de greu.. si intr-un fel m-a amuzat. Acum primesti bani ca sa canti, insa pe-atunci, primeau bani ca sa taca!21 Si.. pe Nancy nu o suport 4 niciodata nu am suportat nevestele celebritatilor. Ii da peste cap, poate daca-l lasa femeia singur, invata si el sa cante la bas, nu doar sa isi miste mainile pe corzi.
@ Triangle: de unde ai insigna?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)