Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dumnezeu pentru o zi

#1
Am cautat prin toata sectiuna de filme si nu am gasit nici un rezultat asa ca m-am gandit sa fac un topic cu Dumnezeu pentru o zi(Bruce Almighty). Cred ca toata lumea a auzit de mareata comedie din anul 2003 in care protagonistul este chiar Jim Carrey si daca nu toata lumea, majoritatea dintre voi xD.
Este vorba despre un reporter spontan, acid, amuzant,reportajele mereu axate pe probleme de mare interes...chestii foarte interesante care ii fac pe spectatori fericiti, numai pe el nu. Nimic nu il multumeste cu adevarat, nici munca lui, nici macar iubita lui, Grace(Jennifer Aniston).Face reportaje internationale, visul oricarui ziarist, numai ca, in ciuda tuturor reusitelor, tipul e nefericit si nu pierde nici o ocazie sa spuna asta in gura mare. Norocul lui se transforma incet in dezastru, acesta fiind concediat, in aceeasi zi o gasca de golani luandu-l la bataie si spargandu-i masina. Bruce incepe sa se ia la harta cu Dumnezeu, dand vina pe el din cauza tuturor ghinioanelor. Cu toate astea Dumnezeu ii face o oferta tentanta: il va investi cu toate puterile sale pentru o saptamana...

Mie una mi s-a parut o comedie adevarata si in acelasi timp o lectie de viata importanta. Mi-a placut cum s-a desfasurat actiunea pana la sfarsit, nefiind deloc plictisitoare. Am ras in hohote, nu pot minti. Am urmarit aceasta comedie cred ca de zece ori si inca nu m-am plictisit de ea. Va ramane mereu unul dintre filmele mele preferate. Jim Carrey chiar isi face treaba bine, este un actor adevarat, stie sa joace, iar Jennifer Aniston nu e nici ea mai prejos. Voi ce parere aveti despre acest film?
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#2
Oooo,da,un film si o comedie foarte buna.Am ras de numai puteam,si sa recunoastem ca Jim Carrey este un maestru in..asa ceva.Mi'a placut filmul la nebunie.Cred ca l'am vazut de doua ori si tot asa de tare am ras ca si prima data.Parere mea este ca acest film este cea mai buna comedie pe care am vazut'o vreaodata..si totusi am vazut foarte multe comedii,dar aceasta a fost minunata.Nu ma puteam abtine deloc din ras..chiar si dupa ce s'a terminat filmul eu radeam in continuare :]].Oricum merita vazut filmul,este minunat si la fel si Jim Carrey xD.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#3
"Dumnezeu pentru o zi" e una din cele mai tari comedii pe care le-am vazut vreodata. 71 Imi place mult Jim Carrey in toate filmele lui. Pe langa faptul ca este un actor ok, face uneori o fata de nebun, i se potriveste perfect la orice rol. Ca si la alte filme cu el, am ras foarte mult si la acesta. Ideea mi s-a parut interesanta. El profita de toate puterile pe care le avea ca Dumnezeu, dar pana la urma a ajuns sa regrete pt ca si-a pierdut prietena si a provocat dezastre si certuri in lume (toti oamenii castigau la loto...). Si-a dat seama ca nu poate controla totul si ca "slujba" de Dumnezeu nu e asa usoara. 71
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)