Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vita de Vie

#1
Cred ca toti ati observat ca muzica romaneasca e la pamant. Pe posturile de muzica romaneasca se difuzeaza numai Lady Gaga, Biberon, nspe mii de dj si nu stiu ce pitzi iesite peste noapte. 22 Formatiile precum Vita de Vie, Holograf, Taxi au fost uitate dupa cum se vede.
[Imagine: vitadevie1.jpg]
Vița de Vie este o formație de rock alternativ (ocazional influențe rap, hardcore, jazz, și reggae) din România formată în 1996.

Membri:
Adrian Despot (voce, chitară)
Adrian Ciuplea (chitară bas)
Cezar Popescu (chitara)
Sorin "Pupe" Tănase (tobe (co-fondator)
Sorin Dănescu (clape, voce (co-fondator)

1.Ce parere aveti despre ei?
2.Cum ati aflat de ei?
3.Cateva melodii care va plac^^

Acum eu:
1.Niste baieti foarte talentati, dar care, din pacate, nu prea sunt bagati in seama. Au versuri speciale, de suflet, au instrumental bun, dar degeaba. Fara femei dezbracate nimeni nu ii baga in seama. 22
2.Cand eram mica se "promova" cat de cat astfel de muzica. Mereu ii auzeam la televizor si pot spune ca ii ascultam de placere. O perioada am uitat de ei, la televizor nu ii mai auzeam si pe vremea aia nu aveam internet. In urma cu un an am cautat cateva melodii de la Vama Veche si puf! mi-am amintit de Vita de Vie.
3.Praf de Stele, Ganduri, Alunga Tacerea, Basul si cu Toba Mare, Visare, Vino la mine etc.
Praf de Stele
Basul si cu Toba Mare \m/
Imi pasa
Si.. ceva special 71 : Bang! O pitzi beata 24
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#2
(01-09-2010, 02:14 PM)History A scris: Fara femei dezbracate nimeni nu ii baga in seama. 22
[/url]
Exact. La televizor se da doar ce vor in general telespectatorii sa vada, dar nu se gandesc si la alte persoane mai deloc.

Wow, Vita de vie, o trupa foarte veche, dar atat de tare din toate punctele de vedere. Cum ai spus si tu, muzica veche romaneasca s-a uitat de mult, desi acea muzica era atat de frumoasa. Vita de vie mi-a placut din totdeauna, inca mai am niste melodii de la ei prin calculator si le ascult cand imi mai aduc aminte. Melodiile lor sunt relaxante, versurile lor fiind intr-un fel foarte speciale care transmit anumite mesaje. Baietii mi se par foarte talentati, iar solistul are o voce minunata, stie cu ce se mananca muzica.
Am aflat de ei de foarte mult timp, cand eram inca mica si dadeau la televizor melodii de-ale lor. Pe atunci nu prea ii bagam in seama, deoarece nu prea era genul meu de muzica. Dar peste un an si ceva am ascultat "Praf de Stele" si atunci am simtit ca Vita de vie e trupa mea preferata =]] Imi place mult aceasta melodie si inca o mai ascult.Versurile sunt superbe. Mai am si alte melodii preferate, cum ar fi Vino la mine, Visare, Incep sa pierd, Coltul meu, Esti mai frumoasa cand plangi si multe altele..
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#3
1.Ce parere aveti despre ei?
Il ador pe Despot!
2.Cum ati aflat de ei?
Acum ceva timp,mi-a aratat o prietena melodia ''praf de stele''.M-am indragostit de ei^^.
3.Cateva melodii care va plac^^
-Praf de stele
-Esti mai frumoasa (cand plangi)
-Tine minte

Da,am vazut ca muzica ''normala''nu e bagata in seama,oamenii prefera sa auda acelasi vers de la inceput pana la sfarsitul melodiei Zuppy05.Ador melodia praf de stele,mereu cand sunt trista dau e dea,e asa..chill 71.Imi place mult vita de vie,o trupa romaneasca de nota 10:3

#4
1.Ce parere aveti despre ei?
2.Cum ati aflat de ei?
3.Cateva melodii care va plac


1. O formatie foarte misto, care a ridicat rockul in ochii multor inculti, desi incultii au interpretat mesajele melodiilor lor altfel!
2. Sa o luam cu frumosul; unul sau mai multi din formatie au fost la mine in liceu si au sala de repetitii la noi pe strada!
3. Alunga Tacerea , Incep Sa Pierd , Visele!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#5
Nu pot să cred că tocmai ( acum două săptămâni sau una ? ) am ratat al doilea concert Viţa. Ruşine să-mi fie.
Anyway, eu am auzit de ei de la tata când eram mai mică cred, deşi nu ţin minte bine.
Nu poţi să ai o melodie preferată pentru că toate sunt gândite, frumoase şi originale. Şi dacă aş face un top ţin să menţionez că Praf de stele nu ar fi în vârf. Dacă a fost cea mai mediatizată nu înseamnă că e cea mai frumoasă...

Btw,

Citat:2. Sa o luam cu frumosul; unul sau mai multi din formatie au fost la mine in liceu si au sala de repetitii la noi pe strada!
Norocosule.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#6
Cei de la Vita de Vie si-au pastrat farmecul de-a lungul anilor, ramanand, la fel ca Holograf sau altii, pentru noi un simbol al muzicii romanesti bune.
Am aflat de la ei de la un prieten, care practic m-a obligat sa ascult (eu fiind incapatanata si facand doar ce vreau), dar dupa ce am ascultat "Praf de stele", m-am bucurat ca am fost obligata sa ascult (oricat de ciudat poate suna asta).
Fara indoiala, piesa mea preferata ramane "Praf de stele"
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#7
I'm here!

1.Ce parere aveti despre ei?
2.Cum ati aflat de ei?
3.Cateva melodii care va plac^^

1.G E N I A L I. Ii ador, sunt ceva mai vechi dar ce conteaza? Avem si noi cateva trupe rock si trebuie sa ne mandrim.Muzica lor ma face sa "zbor" printre ganduri :chuu:

2.Am fost la majoratul unei persoane si se tot asculta praf de stele...Asa a inceput dependenta19

3.Praf de stele; imi pasa; Liber...
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#8
Haha..acestă trupă îmi aduce aminte de 'marea trupă' pe care am avut-o în a 6-a, parcă..sau a 5-a..en' fine. Eu eram solistă şi trebuia să cânt Praf de Stele. Mi s-a părut banală piesa aşa cum am primit-o..o foaie albă cu versuri. Când am ajuns acasă şi am ascultat-o, am rămas pur şi simplu trăznită. Suna exagerat de bine! M-am pus să o când odată cu ei. Am început să îndrăgesc piesa şi a rămas acolo, undeva în sufleţelul meu.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#9
Viţă de vie *lungind e-ul * . Lol, Adrian Despot e genial la filmuleţul acela. Epic, really. :]]

1.Ce parere aveti despre ei?
Well, trupa - după mine - este genială. Îi ador şi admirt felul în care cântă, mai ales pe solist. Hehe.
Eniuei, îmi plac foarte-foarte mult şi, sinceră să fiu, i-aş asculta în disperare, deşi mare păcat că nu prea sunt 'publicaţi' la televizor. Tru, nimeni nu-i bagă în seamă dacă n-au tot felul de 'specimene' feminine în videoclipuri. Totuşi, rămân printre favoriţii mei.

2.Cum ati aflat de ei?
Tss, greu. Adevărul e că nu mai ştiu, de fapt, vag îmi aduc aminte. Ştiu că eram la o prietenă şi căutam tot felul de melodii, astfelt dând peste 'Praf de stele', ce a răms melodia mea preferată. <3

3.Cateva melodii care va plac^^
- Praf de stele, Visele, Liber, Îmi pasă şi aşa mai departe, căci mai sunt. ^^


XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#10
Filmuleţul îl ştiu. xD L-am mai văzut de câteva ori şi chiar că`i epic. *laughs*
Aşa. Să răspund la întrebări.

1. Ce parere aveti despre ei?
Îmi plac foarte mult. Îi ascult de un an şi ceva şi mă pot numi un mare fan al lor, dar nu numărul unu. Au melodii ce-mi plac la nebunie, unice şi versurile lor chiar înseamnă ceva. Mă refer la cele 'sentimentale'. :]] Plus, Adrian Despot e genial.

2. Cum ati aflat de ei?
Bântuind pe youtube. Căutăm nu- mai - ştiu - ce melodie şi uşor - uşor i -am găsit şi pe ei. Like de la început.

3. Cateva melodii care va plac^^
Liber, Visele, Îmi pasă, Praf de stele ş.a.


F.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)