Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kamelot

#1
[Imagine: kamelot-ghost-opera.jpg]




Bio: Kamelot is an American power metal band from Tampa, Florida. The band was formed by Thomas Youngblood and Richard Warner in 1991. Norwegian vocalist Roy Khan joined for the album Siége Perilous, and has shared song-writing duties with Youngblood since.As of 2009, Kamelot has released eight studio albums, two live albums, one live DVD, six music videos and a reissue of Ghost Opera that includes an additional disc with ten live recordings and four bonus tracks. They are currently working on a new studio album, entitled Poetry for the Poisoned, scheduled for release in September 2010.

Membri:
Thomas Youngblood: Guitars, Backing vocals
Roy Khan: Lead vocals
Sean Tibbetts: Bass guitar
Casey Grillo: Drums
Oliver Palotai: Keyboards

Albume:
Eternity (1995)
Dominion (1997)
Siége Perilous (1998)
The Fourth Legacy (1999)
Karma (2001)
Epica (2003)
The Black Halo (2005)
Ghost Opera (2007)
Poetry for the Poisoned (2010)

Site oficial: http://www.kamelot.com

Mai sunt fani? Eu i-am descoperit abia anul asta, la ora de engleza. Aveam de facut un referat despre trupa preferata si un coleg a scris despre ei. Apoi i-am vazut live la Artmania in august si au devenit trupa mea preferata. Sunt geniali live, intotdeauna reusesc sa faca un show grozav, iar Solistul se pricepe de minune se intretina publicul. Sunt una din putinele trupe care suna mai bine live decat pe album.
Ador voce lui, iar versurile au ceva magic.
N-am sa ma mai lungesc, pentru ca pot sa scriu pagini intregi despre cat de mult imi plac.
Melodii preferate: Karma, Rule the world, Memento mori, March of Mephisto, Abandoned, Center of the universe, Elizabeth (toate, dar in special "Fall from grace").
Voi?
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#2
I-ai vazut live...I hate you! E frumos ca iti place muzica buna, nu e frumos ca nu eviti wikipedia! Daca atrageai interesul cuiva, crede-ma ca urma sa caute singur ! Mai utile erau niste linkuri de youtube pentru cei ce nu au auzit de trupa asta!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#3
Kamelot - Karma (piesa care m-a facut fan)
Kamelot - The Haunting (cu Simone Simons, solista Epica)
Kamelot - March of Mephisto (cu Shagrath, de la Dimmu Borgir)
Kamelot - Don't you cry

Bun, cred ca am pus melodii cat mai diversificate, care sa poata lamuri pe oricine cam ce canta Kamelot.

Sunt si una dintre formatiile mele preferate, i-am descoperit prin liceu, prin intermediul unui AMV Berserk care avea melodia Karma pe fundal. In timp, am avut ocazia sa ascult si alte piese de-ale lor si cum oricum incepusem sa trec incet-incet de la rock la metal, am devenit fan.

Din nefericire, nici eu nu i-am vazut live, desi vroiam sa ma duc la Artmania special pentru ei. Dar deh, cam greu cu biletul si drumul... Macar au scos un album nou anul asta 4

#4
Nu mai sunt fani Kamelot? Imposibil. ._.

Eu am dat de ei cam la începutul anului. Prima melodie pe care am ascultat-o a fost March of Mephisto într-un AMV cu Hellsing. Well, cred că melodia asta şi Love you to death m-au făcut fană. Îmi place mult stilul lor, lirica pieselor e superbă şi cum a zis şi Unia, sunt geniali live. Nu am avut ocazia să îi văd, dar am văzut diverse prestaţii de ale lor pe u2be. Ştiu într-adevăr cum să întreţină publicul.
Alte piese preferate sunt: Karma, Don't you cry, The Haunting , Ghost Opera, Pendulus Fall, etc.

Ei bine, din punctul meu de vedere sunt o trupă care merită ascultată, sunt geniali. xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#5
http://www.youtube.com/watch?v=C2aYDXn6w...anuP1QcdLa
I felt in love with this song. Primul cantec provenit de la Kamelot pe care l-am ascultat.
Nu stiu ce m-a atras sigur, dar presupun ca versurile date dracului chiar mi-au placut (?) Mi se par besties din toate punctele de vedere. Nu am ce sa zic, chiar sunt misto.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)