Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bon Jovi

#1
Am vazut ca se tot deschid topicuri gen Lady Gaga, JustiN Biberon 47 si alti artisti iesiti de curand. Ma intreb.. formatiile vechi chiar au fost uitate?
Ma rog. 22 M-am gandit sa fac un topic despre Bon Jovi, o formatie "fara varsta". Dovada faptul ca inca scot melodii, si o fac cu cap 3
http://en.wikipedia.org/wiki/Bon_Jovi
Gasiti acolo tot ce vreti despre ei^^
Asa.. melodii preferate? Complicated/unbreakable/It's my life/Bullet/Lost Highway/Last man standing/Everyday/Have a nice day etc
Aici as vrea sa va spuneti parerea despre ei.
Astept raspunsurile voastre.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#2
Iuuuui, me first! Chiar nu era topic pt. Bon Jovi. o.O

Așadar, este formația mea preferată. Dintre toate muzicile pe care le ascult eu, ei sunt cei mai tari. Muzica lor e genială, fie că e din anii 80 sau din ultimii câțiva ani. Nu s-au schimbat.
I-am descoperit din întâmplare și de atunci îi ascult mereu. Fiecare melodie are ceva special, versurile speciale, mesajul plus ritmul plus vocea aia care te unge pe suflet xD

Cum am toată discografia la dispoziția mea, mi-e greu să aleg doar câteva melodii. În treacăt amintesc unele: I am (melodia asta mă face să mă simt extrem de bine), You want to make a memory, It's my life, Who said you can't go home, We weren't born to follow, Thank you for loving me, One step closer, etc, etc.
Să mai spun și că Jon Bon Jovi e super hot? Și că arată genial la vârsta lui? <3

P.S: Vin în iunie, anul următor, în România?

#3
Bon Jovi.<3 Ador formatia. Imi plac in special versurile, mi se par geniale, dar si melodiile in sine suna foarte bine. Prima data am ascultat, pff, Welcome to wherever you are, cred. Printre preferatele mele sunt Complicated [e GENIALA.<333 Nu ma satur de ea.], Have a nice Day, Living on a prayer, Brokenpromiseland, In these arms, It's my life, We weren't born to follow, si muuulte altele. xD
Nu ii ascult de multa vreme, dar la un moment dat a inceput un fel de isterie Bon Jovi in scoala si am ascultat si eu mai multe melodii de-ale lor pentru ca devenisem curioasa. xD Si acum pot spune ca e una dintre cele mai tari formatii din cate am ascultat.<3
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#4
…mi-a ramas in minte de aseara, adica din copilaria mea.10 A incantat anii tuturor celor care au stiut sa ii aprecieze cu adevarat. Stilul lor nonconformist a atras atunci multi fani (ce sa mai zic de fane?!) care le-au ramas si le vor ramane devotati cat timp vor mai activa, dar si dupa, caci melodiile raman in mintea fiecaruia.Smile De multe ori dorim sa spunem celor care ne dicteaza viata un singur lucru “It’s my life” 4. As putea simplu, sa numesc aceasta piesa, un “imn” pentru revoltatii din noi, mai ales in perioada adolescentei. Dar daca tot ascultati aceasta melodie, ati putea incerca tot albumul pe care este inclusa, “Crush” din 2002. Veti regasi piese care va vor incanta in mod placut, si daca am spus asta, voi mentiona si balada dedicata celor indragostiti “Thank you for loving me”. Plina de sensibilitate si cu versuri care alcatuiesc un adevarat poem, vor face deliciul celor care stiu sa aprecieze ce inseamna cu adevarat acel sentiment suprem. 105
[Imagine: aaaakip.jpg]

#5
Ii ador, pur si simplu ii ador. Fredonez intruna melodiile lor. Si la scoala ma auzi cum cant pe acolo: "Shout through the heart/ and you're too blame/ Drlin' you give love/ a bad name!"
Melodii bune au multe. Si toate parca m-au hipnotizat.
Initial am aflat de ei de la un tip din scoala, care si el se saturase de astia nou iesiti pe piata. Dupa care am aflat ca eu deja stiam melodiile lor demult, doar ca nu stiam cine le canta. Si cum fac eu de obicei, i-am infectat pe toti din clasa 21 Si abea astept sa vina in Romania 4
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#6
Jon Bon Jovi arată grozaaaav şi are o voce incredibilă.
Oricum, lăsând la oparte acest detaliu extrem de important, sper că o să pot să ajung pe 10 iulie la concert, pentru că ăsta e unul din lucrurile pe care trebuie să le faci într-o viaţă. Într-un top 10 Bon Jovi de pe VH1 dacă mai ţin minte bine pe 2 era Livin on a prayer şi pe 1 era Born to be my baby.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#7
Bon Jovi <3
Îi ador pur şi simplu. 105 Chiar şi aşa, nu mă pot duce la concertul lor. Şi acum mă întreb, cât ghinion poate avea o persoană? :]] Eniuei.
Sunt o trupă excelentă, fără vârstă, exact. Mă pot considera o fană înfocată de`a lor, şi well, am tricou cu ei. xD Hehe.
Melodii preferate nu cred că am. Adică, toate`mi plac foarte mult, şi nu prea ştiu ce-aş putea alege dintre ele. Deşi aş putea să zic că mi-a plăcut foarte mult ' Have A Nice Day' sau Thank you for loving me” .
Poate că acestea ar fi favoritele, dar dacă stau să mă gândesc mai bine, sigur îmi va veni ceva în minte care-mi place şi mai mult. *laughs*
Oricum, solistul îi adorabil. 105 Solo-urile de chitară sunt epice. Totul la ei e genial. 15
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#8
Bon Jovi - trupă de suflet, pe lângă Metallica and the old - old bands. Anyway.
Bine punctat, chiar e o formaţie fără vârstă. Let's see. Um, când i -am descoperit? Acum un an. Yeah, sunt sigur de asta. Şi tipa de mai sus are tricou...65 Şi eu am. Oricum, să revenim. Nu sunt fanul NR 1, dar sunt fan. Hai să spunem locul doi - trei. :]] Deşi am puţine postere cu ei. Mă rog.
Melodiile preferate. Hm, asta-i greu. Oh, well....să vedem: Bed of Roses, It's my life, I'll be there for you; Have a Nice Day; Thank you for loving me; Complicated [ care e genială . ] şi....cam atât. Ok, mai sunt, astea mi -au trecut prin minte acum. *laughs*
So, Bon Jovi - geniali.
p.s. s-ar ajung la concert. xDDD

F.

#9
Ador trupa asta! Ok, îl ador pe solist. <3 Gott, îi consider geniali and stuff, căci melodiile lor sunt ză best ever, pe lângă altele.
Şi vocea solistului e chiar adorabilă. :]] Bine, nu adorabilă. Ăh, superbă! Mda, merge. Am început să-i ascult în urmă cu un an, când am văzut o melodie de-a lor la televizor şi pot spune că a fost dragoste la prima vedere din partea mea. *laughs*
Ăh, melodiile preferare ar fi: I'll be there, Bed of roses, It's my life, What do you got şi ar mai fi câteva. ^^
Ohnehin, I like Bon Jovi. xD

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)