Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nickelback

#1
Din cate am vazut nu exista niciun thread pe tema asta. Mare pacat 29
Baietii astia chiar au talent, dovada "Nickelback este una dintre formațiile canadiene ce a înregistrat un succes comercial important, vânzând peste 31 milioane discuri în toată lumea".
Nu o sa dau copy-paste de pe Wiki. O sa va spun doar cate ceva despre ei^^
Este o formatie rock din Canada, formata in 1995 de catre Chad Kroeger, Mike Kroeger, Brandon Kroeger si Ryan Peake.
Chad Kroeger - Vocal si chitara. De asemenea, el scrie versurile.
Mike Kroeger - chitara.
Ryan Peake - backing vocals, chitara
Brandon Kroeger ( pana in 1997 ) - tobe
Daniel Adair - tobe ( in prezent )

Si acum.. cateva intrebari^^
1.Cum ati aflat de ei si care a fost prima melodie ascultata?
2.Cateva melodii care va plac.
3.Cam atat.. nu mai am idei 21

Deci.. 1.Un prieten m-a pus sa ascult Savin'Me si pur si simplu m-am indragostit de melodie. Apoi am citit articolul de pe Wikipedia si am tot cautat melodii de-ale lor.
2. Photograph/Savin'me/How you remind me (live)/Someday/Burn it to the ground/Far away/Hero/I'd come for you /Too bad
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#2
Nickelback.<3 Chiar ma gandeam sa deschid un topic acum catvea zile. xD M-am mirat ca nu exista deja unul.
In primul rand vreau sa zic ca ii ador.<3 In al doilea rand [nu ma pot abtine], Mike Kroeger e rac. : > : ]]
Asaaa:
1. Nu mai stiu, cred ca pe youtube, probabil Savin' Me. Oricum stiu ca i-am descoperit accidental. Dar ma bucur ca s-a-ntamplat.
2. Rockstar, Photograph, If today was your last day, Savin' Me, Animals, Fight for all the wrong reasons, Someday, Hero, Someone that you're with, Far away si altele. Imi plac versurile, dar si linia melodica. Repet, sunt geniali.<3 = ]]
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#3
Nickelback xD I-am descoperit de curând ce-i drept, ascultând radio pe messenger. Melodia If today was your last day mi-a atras atenția, apoi am căutat eu informații pe internet și uite așa am început să îi ascult și să fredonez melodia asta întruna. :] Sunt tari.
Alte melodii care au devenit și obsesii și care se află mai mereu prin playlist-ul meu: Savin' me, Far away, Rock star, etc.

#4
Imi place aceasta formatie, desi nu i-am ascultat de mult timp. 10 Am aflat despre ei de la o colega care asculta incontinuu "Far Away" si a inceput sa imi placa si mie foarte mult aceasta melodie. Alte melodii care mi-au atras atentia intr-un mod placut au fost "I'd Come For You", "How You Remind Me", "Rockstar" si probabil si altele de care nu imi amintesc acum. Instrumentalul e foarte bun si imi place si vocea lui Chad (nu stiam ca asa il cheama).
[Imagine: sig_reinoir.png]

#5
Nickleback : x . Ador pur și simplu trupa și, cum ai zis tu, mare păcat că nu s-a deschis nici un topic.
Revenind.
1.Cum ati aflat de ei si care a fost prima melodie ascultata?
Căutam pe youtube niște melodii și am dat de Burn it to the ground. Am zis să o ascult fiindcă titlul mi s-a părut foarte interesant și mi-a plăcut.

2.Cateva melodii care va plac.

Hm, Rockstar, Burn it to the ground, Far Away, I/d come for you, Just to get high, If everyone cared etc.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#6
Nickelback... Imi place trupa. N-am mai ascultat de mult timp, dar sunt buni. Cred ca prima oara cand am auzit de ei, a fost cand am vazut Rockstar la tv. Mi-a placut la nebunie, atat versurile cat si vocea lui Chad si am cautat mai mult melodii. Imi place vocea ragusita a lui Chad si au unele melodii faine, chiar daca nu sunt chiar trupa mea preferata.
Melodii preferate: Rockstar, If everyone cared, Hero, Someday, Photograph si Far away.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#7
Ascult nickleback si ''if today was your last day'' ma binedispune mereuSmile
1.Cum ati aflat de ei si care a fost prima melodie ascultata?
Trupa mi-a fost recomandata de o persoana foarte draga mie,iar prima melodie a fost ''If today was your last day''.Pur si simplu m-au fermecatSmile.
2.Cateva melodii care va plac.
-Gotta be somebody
-Never gonna be alone
-S.E.X
-If today was your last day
-I`d come for you
-Photograph :3
They are awesome!

#8
Mă bucur enorm de mult că există acest topic. Băieţii aceştia sunt absolut geniali. Îi admir mult pentru tot ce au realizat şi mai ales pentru muzica lor, muzică de calitate şi care chiar transmite ceva şi nu sunt doar nişte cuvinte aruncate aiurea, doar pentru a fi, cu un instrumental jalnic, fără valoare. Dimpotrivă, au nişte melodii foarte bune, cu mesaje puternice, iar vocea solistului este de excepţie. Nu am cuvinte care ar putea cuprinde toată această stare de extaz, de împlinire pe care o simt atunci când aud de această formaţie. Oricum, cred că ar fi cazul să termin cu acest ocol mai mult sau mai puţin necesar ( depinde de cum îl vedeţi voi ).

1. Cum aţi aflat de ei şi care a fost prima melodie ascultată?
Păi se întampla ca eu, fiind plictisită de toate procăriile fără sens de la televizor, nu aveam altă ocupaţie decât să butonez aiurea. Am ajuns la un canal de muzică, VH1 -dacă îmi amintesc eu bine- şi exact atunci difuzau melodia Rockstar a celor de la Nickelback. Mi-a atras atenţia vocea lui Chad şi am rămas pur şi simplu frapată de această formaţie. Versuri, linie melodică, voce, absolut totul este perfect. De atunci am continuat să ascult şi alte melodii şi am ajuns la stadiul de a adora trupa.

2. Câteva melodii care vă plac.
Îmi plac multe melodii, dar mă voi rezuma la următoarele: Savin' me, If everyone cared, Far away, If today was your last day, How you remind me, I'd come for you, Burn it to the ground, Rockstar, Gotta be somebody, Hero, Someday, Too bad, Photograph etc. Cu tendinţa de a mă repeta spun că ador toate melodiile lor şi că sunt absolut geniali. Regret doar faptul că nu i-am descoperit mai repede, dar e bine că am făcut-o în cele din urmă.

Chiar merită ascultaţi şi recomand toate melodiile lor fiecărei persoane care chiar ştie ce este de fapt muzica bună şi o poate aprecia cum trebuie. Pur şi simplu, chiar merită.
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

#9
Nice. Mai există oameni care apreciază muzica bună.

1. I-am descoperit acum ceva ani, când am făcut schimb de playlist cu o prietenă. Prima melodie pe care am ascultat-o a fost S.E.X. şi mi s-au părut destul de buni. După aia am ascultat Rockstar şi Hero şi până la urmă mi-am downloadat toată discografia.
Tobele rup şi vocea lui Chad Kroeger e genială. Eargasm...

2. Never again, Side of a bullet, Feelin` way too damn good, Animals, Figured you out.
Noaptea e pe tocuri, tu dansează cu ea.
Noaptea e pe fugă, tu spune-i să stea.

#10
Sunt interesanti. Nu chiar genul meu, vorbind de linie melodica and shit, dar deh, How you remind me m-a cam prins. E interesant cum poti fi atatia frati fara certuri (?) Nici vocea nu-i rea. Sunt acceptabili (eu accept multe si in unele cazuri idioate) insa ei au o chestie acolo interesanta. Ar primi un 8.5 de la mine. And the blonde dude, yeah, he sang with Santana. I can say that he's a lucky one.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)