Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple Plan

#1
Simple Plan anyone? xD E posibil ca multi dintre voi sa nu fi auzit de aceasta trupa, dar, in fine : )) :

Simple Plan este o formație pop-punk-rock de origine canadiană și franceză, înfiinţată în anul 1999, formată în Monreal, Quebec, Canada. Formația a lansat trei albume: No Pads, No Helmets...Just Balls (2002), Still Not Getting Any... (2004) și Simple Plan (2008), precum și trei albume live: Live in Japan 2002 (2003), Live in Anaheim (2004) și MTV Hard Rock Live (2005).
Trupa e formata din Jeff Stinco, Chuck Comeau, Pierre Bouvier, Sébastien Lefebvre și David Desrosiers. Muzica lor se adreseaza, în general, adolescenţilor.

Am descoperit aceasta trupa intamplator, acum mai multa vreme, pe youtube. Apoi am mai auzit de ei cu melodia 'Happy Togheter', care a fost folosita in filmul Freaky Friday (pe care l-am vazut la muuulta vreme dupa aparitie : )) ). Am ascultat mai multe melodii de-ale lor, iar printre preferatele mele sunt: Perfect ( cu care, din pacate, ma identific), I'd do anything, Grow up, Shut up, Happy togheter, Meet you there, Generation, Take my hand, Addicted, Me against the World si altele. xD
Chiar imi plac tipii si genul muzical pe care l-au ales.<3 Desi nu au decat 3 albume, fara cele live, nu ma plictisesc ascultandu-le melodiile. Au unele versuri geniale, si nu s-au axat pe o singura tema.

In fine. Chiar sunt curioasa sa vad daca mai e cineva p-aici care asculta Simple Plan. xD
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#2
Wow, chiar ma gandeam acum o ora sa deschid un topic cu aceasta trupa, deoarece este trupa mea preferata in acest domeniu =]] Chiar m-a mirat ca nu am vazut un topic pana acum cu ei...in fine, nu e o trupa chiar atat de cunoscuta ca si celalalte.

Am aflat de ei pur si simplu pe YouTube acum...2 ani? Nu mai stiu exact, dar prima melodie ascultata a fost Welcome to my life. Mi-a placut extrem de mult, iar mesajul care il trimitea intr-un fel m-a emotionat profund. Versurile au fost deasemenea foarte superbe. Inca mai ascult melodia asta, o am si pe telefon xD Este o melodie chiar foarte frumoasa si nu am cum sa ma plictisesc de ea. Pot sa spun ca este singura trupa la care le ascult absolut toate melodiile, deoarece toate mi se par incredibile. Le stiu pe toate, iar la foarte multe dintre ele le stiu versurile pe de rost.

Alte melodii preferate ar fi I'm just a kid, Grow up, Shut up, Crazy, I'd do anything, Addicted, You're love is a lie, Perfect (cum ai spus si tu, ma regasesc si eu foarte mult, una dintre cele mai superbe melodii ascultate) si foarte multe altele. Pot spune ca absolut toate melodiile contin mesaje importante, care intr-un fel ne face sa ne gandim de doua ori. Unele mesaje sunt interesante, altele amuzante, dar de fiecare data placute pentru ascultatori. Simple Plan chiar stie cu ce se mananca muzica, iar stilul lor imi place extrem de mult. Va ramane pentru mult timp una dintre trupele mele preferate.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#3
Beeeeki chiar tu mama. = )) In fine, nu asta conteaza. Cine stie, o fi telepatie. >.>
Uitasem de Welcome to my life. o.O Nu mai stiu pe unde am citit cum ca ar fi cea mai cunoscuta melodie a lor. Nu prea imi plac mie melodiile cu mesaje asa ... pesimiste. Dar Perfect chiar mi se potriveste. La inceput cand zice 'Hey dad, look at me/ Think back and talk to me/ Did I grew up according to plan?' si mai pe la sfarsit cand zice 'Nothing's gonna change the things that you said/ And nothing's gonna make this right again' sunt partile mele preferate.<3 Pur si simplu se potrivesc perfect. : ))
Uitasem si de Crazy care, la fel, spune niste adevaruri nu foarte (adica deloc) incantatoare.

Imi place la ei ca sunt o trupa care si-au pastrat stilul desi albumele vin la mult timp unul dupa altul. Desi nu scot albume pe banda, ca unii cantareti din ziua de azi, atunci and scot sunt geniale.: x

Edit:
Citat:Mie cel mai mult mi-a placut partea Do you think I’m wasting / My time doing things I Wanna do? / But it hurts when you / Disapprove all along din Perfect.
Da, si aia imi place si e adevarata. Defapt imi place toata melodia si gata. : ))
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#4
Mie cel mai mult mi-a placut partea Do you think I’m wasting / My time doing things I Wanna do? / But it hurts when you / Disapprove all along din Perfect. Chiar imi place cum suna, deoarece multi cred ca imi irosesc timpul facand cea ce-mi place=]] Dar oare pentru ce le fac? Nu pentru ca ma fac sa ma simt bine? >_<
Deasemenea am aflat de curand ca ei sunt cei care canta melodia de la Scooby Doo=]] Chiar a fost amuzant si foarte ciudat sa aflu ca ei sunt in spatele acelei melodii, deoarece intotdeauna m-am intrebat cine o canta. Am aflat pur si simplu O_O Imi place mai mult melodia, acum ca stiu ca este cantata de ei=]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Simple plan este o trupa geniala. Fiecare melodie transmite un mesaj aparte. Versurile sunt forte bine alese si eu una le fredonez in continuu. Si eu am aflat acum putin timp ca ei canta melodia de la scooby doo, si chiar inainte sa stiu ca ei o canta imi placea mult.
Melodia mea preferata nu exista. Pentru ca fiecare, cum am mai zis, are un stil aparte si nu pot alege intre ele. Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei (dup aia de la scooby 21)a fost "I'm just kid". Mi-a plcut inca de prima data de cand am auzit-o. Si cea mai adevarata, cu adevaruri peste adeevaruri este "Crazy" are niste versuri de m-a dat pe spate. Le stiu toate melodiile si aproape toate versurile. Imi plac mult si punct 10
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#6
Obisnuiam sa ascult aceasta trupa foarte mult cand eram in gimnaziu. Acum mai putin, but I can't forget their songs so easily. Melodiile lor se potriveau foarte bine cu starea pe de atunci (chiar si acum s-ar potrivi). Prima melodie: Welcome To My Life. Nu era zi in care sa nu o ascult.
Imi place stilul lor si versurile melodiilor sunt geniale.
[Imagine: robin-1.jpg]

#7
Ouh, iubesc aceasta trupa in genul punkului x3.

Am descoperit trupa acum 3 ani pentru ca una din prietenele mele era innebunita dupa trupa si asa, m-a contaminat si pe mine. Prima melodie care am ascultat-o a fost Untitled xD. Pur si simplu o ador, plus ma regasesc foarte mult in ea, apoi au urmat Welcome to my life, Addicted, Your love is a lie etc.
Imi place mult vocea si daca as putea, as asculta intr-una doar Simple Plan, dar din pacate nu pot +.+".
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#8
...

Citat:Ouh, iubesc aceasta trupa in genul punkului x3.
Punk? sweetheart, nu te mai lua dupa tot ce scrie pe wiki.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#9
Acum vreun an si jumatate de zile ascultam doar doua melodii de ale lor (nu mai sunt sigura care). Trupa am gasit-o prin playlist-urile de la Youtube.
Iubesc melodia "Welcome to my life" pe care prietena mea mereu mi-o pune cand sunt necajita sau ma simt neinteleasa de cei din jur. "Astronaut" e buna, imi place vocea lui destul de mult aici. "This Song Saved My Life" e minunata s.a.m.d.
Imi place ca aceasta trupa transmite ceva prin versurile ei. De aceea in seara asta le voi explora putin mai mult "repertoriul".
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
Ioi, ador trupa asta. Una dintre trupele pe care chiar imi place sa le ascult si imi dau amintiri placute legate de unele momente din viata..si, desi sunt si anumite amintiri neplacute, tot imi place sa o ascult.
Unele dintre melodiile care le ador sunt Astronaut, din cauza ca ma caracteriza intr-un fel..este foarte frumoasa de ascultat atunci cand ai o stare proasta.
This Song Saved My Life, este faina, imi place mesajul si felul in care canta.
Loser Of The Year, this made all of my love rejection.
Jet Lag si altele.
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)