Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guns N' Roses

#1
Am dat un search si nu am gasit un thread pentru aceasta formatie. I like 'em, so...

Guns N' Roses (abreviată ca GN'R sau GNR) este o formaţie americană de hard rock, formată în Los Angeles, California (1985), având vândute un număr estimat la 90 milioane albume în lume. Grupul era format din cântăreţul Axl Rose, chitariştii Tracii Guns şi Izzy Stradlin, basistul Ole Beich, şi bateristul Rob Gardner. Numele formaţiei provine din unirea a două grupuri foarte importante de la Hollywood, L.A Guns şi Hollywood Rose. Primul lor concert a avut loc pe data de 26 martie 1985 în Troubador (Hollywood, California). Appetite for Destruction (Apetit pentru distrugere) din 1987, produs de Mike Clink, a fost vândut în peste 25 milioane de copii în lume şi a ajuns locul 1 în SUA după apariţie.
Membrii de acum sunt: Axl Rose, Dizzy Reed, Tommy Stinson, Chris Pitman, Bryan Mantia, Richard Fortus, Bumblefoot si Frank Ferrer.

Am inceput sa ascult Guns N' Roses destul de curand. 39 M-am molipsit de la o prietena.71 Nu-mi amintesc ce melodie am ascultat prima data, dar m-a impresionat, asa ca am inceput sa ascult si altele. Imi place vocea lui Axl Rose (dupa numele adevarat - William Bruce Rose), in melodiile mai linistite ma calmeaza, iar in cele mai 'hard', ca sa zic asa, imi induce o stare... de rebeliune, as putea zice.39 In fine, imi place si punct.21 Si imi plac si versurile foarte mult.<3
Adoooooor melodia November Rain (1992). Imi mai plac Don't Cry, It's so easy, No Love Remains etc. Iar in melodia Since I Don't Have You imi place la nebunie partea in care zice "Yeah, we're fucked". 21 Anyway, sunt multe melodii care imi plac. ^.^

Any other fans in here? 108
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#2
Guns 'N' Roses sunt nişte maeştri.Ascult de pe la mijlocul lui aprilie, în urma dorinţei mele aprinse de a asculta muzică mai veche şi totodată bună.Am luat un album cu 'The greats songs' şi mi-au atras atenţia în special melodiile 'better', 'knocking on heaven's door' şi 'paradise city'.Alte albume nu le-am luat pentru că sunt mulţumită de această achiziţie.Îmi place soundul lor original şi şi versurile sunt awsum.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#3
Sunt un mare fan al Guns n Roses. Sunt geniali.
Prima dată am ascultat acum ceva timp, într-o vară, când un amic mi-a trimis o melodie ca să vadă dacă-mi place. Era Civil War care, la început nu m-a impresionat foarte mult, dar mi-a plăcut vocea vocalistului. Și încă-mi place extrem de mult vocea lui Axl Rose fiindcă parcă are un impact asupra mea. Cum a spus și She, uneori mă liniștește, alteori mă introduce într-o stare mai agitată, nebună.
Ce melodii îmi plac în prezent sunt : November rain, Knocking on Heaven's door, Don't Cry, Sweet child o'mine, I don't have you etc.
Anyway, este o trupă genială.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#4
Hăh, Guns au fost o trupă foarte bună la vremea lor; şi zic "au fost" pentru că fără Slash GN'R practic nu mai există. Da, Axl îna îşi face treaba bine, dar tipul ăla Ashba, degeaba se screme atât să îl copieze pe Slash.
Anywho, their old stuff still rocks.
'Nuff said, Sweet Child O'Mine, Paradise City, Don't Cry, November Rain, Knockin' On Heaven's Door, Patience, Welcome to the Jungle etc.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#5
N-am fost o fană până când mi-a spus o colegă ceva de ei. Mi-a rămas numele trupei întipărit în minte, şi i-am căutat pe youtube. Cam aşa am început, brusc, să-mi placă şi să-i ascult tot mai des. Îmi place foarte mult vocea solistului, iar melodiile preferate ar fi : November Rain; Sweet Child O`Mine, I don`t Have you, Don`t cry etc. Ăh, şi-mi place şi de Slash, dar mereu preferat va fi Axl.
Trupa este o legendă, fiindcă au melodii chiar bune şi ce-au făcut ei a fost very good <3 .
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#6
Prima dată când am auzit de Guns N' roses a fost pe la jumătatea lui octombrie 2010. Eram foarte supărată şi un prieten foarte bun mi-a dat melodia sa preferată să văd dacă îmi place. Pe atunci nu eram cu rock-ul şi nu am vrut să o ascult dar m-a bătut la cap şi am dat click pe link. Am adorat melodia [ November rain ] din prima clipă şi a ajuns să fie în topul melodiilor mele preferate.
Trupa e pur şi simplu genială. Axl e cel mai tare din parcare 16
Melodii preferate : November rain [ este ÅŸi va fi cea mai tare ], Don't cry, Welcome to the jungle, Sweet child O ' Mine.
<3

#7
Uuh, G N'R, o trupa care merita aplauzele mele. Smile
Imi plac mult >3. M-am apucat sa ii ascult de prin martie 2010, iar prima mea melodie a fost November Rain care mi-o pusese mama la calculator -.-". Nu ma omoram prea tare, pana cand, o buna prietena de a mea...[She`s dead now..] mi-a dat pe mess. melodia Don`t cry de care sincer, m-am indragostit. Are niste versuri incredibila si ma atingee <3. Apoi am inceput sa ascult mai multe...
Preferatele mele ar fi: Don`t cry si This I love. Genialee.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#8
Guns N' Roses 8
Imi place la nebunie trupa asta, de cand eram mica o ascultam xD Am fost si la concertul lor 15 Pai, prima melodie ascultata a fost Sweet child O ' Mine. De ani buni o ascult in prostie si nici acum nu m-am plictisit de ea :]] Versurile sunt mult prea tari, iar melodia geniala >.< Negativul, superb la randul sau. De asemenea, imi place foarte mult si November rain. Wow, geniala din toate punctele de vedere. Cred ca as asculta-o toata viata si tot nu m-as plictisi de ea.
Este o trupa foarte buna, din punctul meu de vedere. Axl Rose are o voce nemaipomenita. Stie cu ce se mananca muzica. Pe deasupra, arata bine 15
Hm, alte melodii preferate ar mai fi Don't cry, I don't have you, It's so easy si multe altele.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
O doamne ! Guns N Fucking Roses ! :X Ii ador , nu ii ascult de foarte mult timp . Am auzit de ei cand cautam o melodie mai trista si amk gasit-o pe Don't Cry , m-am indragostit de ea . Si cam de cateva luni ii ascult mereu nu ma pot opri , devenisem chiar obsedata de Axl 24 Am citit o gramada de articole despre ei in trecut si in prezent , imi pare super rau ca s-au despartit . Melodiile mele preferate sunt Don't Cry - originalul si alt. lyrics - This I Love , Paradise City , Welcome to the Jungle , Get in the ring , November Rain , 14 years , Sweet Child O'mine , Don't Damn me si de la trupa noua , Oh my God .
Oricum sunt geniali , chiar aseara ma uitam la Married to Rock pe E! si l-am vazut pe Duff .
Dar mie se pare un pic ciudat faptul ca Axl nu s-a casatorit pana acum 39 Mai ales ca niste fotografii l-au surpins pe Axl cand se tine de mana cu un fan infocat :-S .
Oricum vocea lui e the best !
Si se si vede pentru ca la 49 de ani sa ai aceeasi vocea sexy 21 E , e ceva .
Love them !
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"



#10
Guns N' Roses <3

Am ajuns în Rai. :]] Cred, de fapt, greşesc când spun asta. Ajung în Rai când îi ascult. Sunt unici. Adică, Axl e unic şi suuupeeerb. <3 şi Slash, dar îmi place mai mult de Axl. Îi adore vocea, e genială, adorabilă, epică şi aşa mai departe. Oh, şi solo-urile de chiatară ale lui Slash. <333 Nici nu am ce comenta, rămân fără cuvinte. xd
So, am un tricou cu ei, primit cadou de la mama. Hehe. Lucky me. Şi sinceră să fiu, nu îi ascult de muult timp, poate de-un an şi ceva. :] Am auzit de ei la o prietenă, apoi am văzut la tv 'Sweet child O'mine' şi m-am îndrăgostit 'la prima vedere' de ei.
Melodiile preferate ar fi toate, deşi sunt unele care le-aş asculta în disperare. Şi acestea ar fi: 14 years, November Rain, Sweet Child O'mine , Don't Cry şi altele, dar astea îmi vin pe moment în minte. ^^
Gun N' Roses va rămâne o trupă bună, dacă nu foarte bună!, pe veci. :]

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)