Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea dintre un tigan si o romanca

#10
Am trecut si eu pe aici...
M-a atras titlul desi in general nu citesc ceva legat de tigani dar mi-am zis sa incerc.
Cu greu am ajuns si la final, dupa ce am stat sa meditez, sa studiez, sa reformulez in gand fiecare fraza ca sa ajung la intelesul corect.
Vreau sa adaug si ceva legat de critica lui manu, nu mi s-a parut deloc nepotrivita, a fost la obiect, deloc exagerata si s-a luat exact de lucrurile care strica fic-ul. Sunt cu totul de acord cu el\ea.

Acum, sa revin la parerea mea proprie. Nu inteleg de ce ai facut un fic care sa aiba ca tema dragostea dintre un tigan si o romanca? Asa ceva nu e prea apreciat si gustat. Nu vei vedea niciodata, ca cineva sa respecte o idee ce implica un tigan. ~ nu intr-o astfel de rubrica~
In plus, daca chiar voiai, daca simteai nevoia sa faci asa ceva, puteai sa-ti alegi cuvintele intrucat sa echilibrezi balanta si cititorul sa nu se uita la faptul ca tu ai ales ca personaj un tigan ci la modul cum te-ai exprimat. Cum ai stiut sa imbini acel gen care te dezgusta ( tiganimea ) cu acel mod de exprimare total firesc si intalnit.
Nu doresc sa te descurajez sau ceva de genul, doar ca nu e prea indicat sa incepi un fic in care se afla ca personaj un tigan cand nu esti documentata despre astfel de oameni, cand nu esti indeajuns de priceputa incat sa impaci cei doi poli ( un roman si un tigan) si cand nu ai un nivel de experienta in acest domeniu.
In plus, fara suparare, dar fata, chiar nu a fost descrisa ca o romanca. Fara suparare dar atitudinea pe care i-ai redat-o fetei, e exact ca a unei persoane ce traieste printre tigani si care are legatura cu ei mai mult decat o iubire secreta...

Oricum, fic-ul nu m-a impresionat, mai lucreaza la expresi, mai citeste o carte sau pur si simplu scrie un fic ce nu necesita prea multe complicatii.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 18-06-2010, 04:59 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Nywa - 18-06-2010, 09:57 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Aly - 19-06-2010, 04:47 PM
RE: Iubirea dintre un tigan si o romanca - de MisS.sAdiStic - 20-06-2010, 04:02 PM
RE: Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 02-07-2010, 04:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.471 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.913 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.748 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.650 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea Shadow. 18 14.005 19-06-2010, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Iubirea dintre o fata si un baiat Nami 4 7.764 03-03-2010, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Kripterya
  Iubire dintre doi ingeri Crazy Person 3 4.162 22-01-2010, 02:28 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)