Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gossip Girl

#8
Nu-mi vine sa cred ca pana acum nu am dat de topicul asta.
Pur si simplu ador Gossip Girl.
Deci am citit cartie si mi-au placut atat de mult la vremea lor, iar apoi cand am descoperit serialul am ramas impresionata.

Deci serialul asta e facut cum nu se poate mai bine. Adica absolut tot ce se intampla in el este atat de conectat la realitate. Fete fitoase care cred ca daca au bani au totul, baieti din toatee categoriile... la fel si fetele, relatii care mai de care mai ciudate, mai complicate, toti cu toate iar la final nimeniii 21

Deci sunt inebunita dupa serial este numarul 1 in topurile mele.
Sa vedem... personajele:

1. Blake Lively - Serena van der Woodsen

Deci eu practic o ador. Este personajul meu favorit din toata seria. Scuze pentru fanii lui Blair si ai lui Jenny, dar se pare ca pana la urma Serena e singura cu capul pe umeri. Adica, la inceputul seriei ni se prezinta drept o persoana intangibila, matura si schimbata. Este adevarat ca a fost o usuratica in trecut, o alcoolica si toate cele, dar ceea ce o deosebeste pe ea de celelalte este faptul ca Serena revine pe drumul cel bun, in timp ce Blair decade totalll iar Jenny nu mai zic. Lasand la o parte trecutul ei, Serena este prezentata in dorinta ei de a se schimba. Adica, hello, e singura de caolo pentru care banii nu conteaza. Adica toti sunt inebuniti dupa bani, lux, minciuni, depravari si toate cele, dar ea arata ca s-a maturizat, ca a trecut de etapa asta si nu are nici cea mai mica jena in a se inatlni cu un baiat sarac si a le inchide gura la toti. E o fata cu principii, si pune prietenia inafara de orice. Doamne de cate ori nu a renuntat la fericirea ei pentru Blair... cealalta nu ar fi facut niciodata la fel. A plecat din oras simtindu-se vinovata, s-a intors schimbata, a facut tot posibilul sa o ajute pe Blair in nenumarate situatii, a renuntat la dragostea ei pentru Dan doar ca mama ei sa fie fericita, i-a luat apararea fratelui ei si a parut o drogata in fata tuturor doar ca acesta sa nu aibe de suferit. Sincer mie imi place enorm cum este construit ca si personaj. Serena este genul ala de fata care nu are nevoie de bani si machiaj sau haine pompoase ca sa fie remarcata. Ea e naturala mai mult decat orice. Inalta, blonda, ochi albastrii, forme de invidiat, matura, intelgigenta... frate deci eu o ador.

2. Chace Crawford - Nate Archibald

Pai...nu degeaba a fost votat drept cel mai sexy burlac de la Hollywood :X
Dar trecand peste, mie chiar imi place de el ca si personaj. A renuntat la multe pentru familia lui si de ce ii reprosasa lumea ca vai doamne a inselat-o pe saracuta Blair cu Serena. Adica el chiar o iubea pe Serena, a zis ca mereu a iubit-o, dar familia lui si Blair care se credea intr-o poveste fara de sfarsit (gen reclama aia de la magura numai lapte si miere) au fost mereu o piedica. Daca Serena nu pleca sigur se despartea de Blair chiar atunci, chiar si el a zis asta. A fost nevoie doar ac aceasta sa reapara in viata lui ca sa se simta din nou :X Si nu este chiar un catelusi cum il vad toti, ba dimpotriva. Nu il vad pe Chuck sa renunte la avere si la tot doar ca sa se impune, defapt pe nimeni. El a ales dreptatea, a intors spatele tatlui, bunicului sau, lui Blair, tuturor doar ca sa nu mai depinda de nimeni si a ales sa traiasca modest fara ca nimeni sa stie. Si-a facut prieteni adevarati care nu l-au ajutat doar pentru bani si aluptat sa o recastige pe Serena... si pana unde am vazut eu...sez 3 ep 18, a reusit...dar mai trebuie sa vad finalu :X

3. Ed Westwick - Chuck Bass

Ok. As minti si as fi complet ipocrita daca as spune ca nu imi place tipul. Adica...doamne :X:X:X
Este superb...le are pe toate: bogat, superb de iti pica fata, nenorocit, misterios, stilat...ahhh doamneee ma intreb e ceva ce nu ti-ar placea la el? eu personal sunt atrasda de genul asta de bad boys :X 9 E atatttt de nenorocit incat te face sa vrei totul de la el in aceeai masura in care iti vine sa-l dai dracu 21 Da da... se potriveste de minune cu Ba\lair. In interiorul lui sufera mult siu asta ma face sa il plac mult ca si personaj si sa il admir pentru puterea de care da dovada.

4. Leighton Meester - Blair Waldorf

Ok... deci ceea ce imi place la nebunie la ea este atitudinea ei aia de nenorocita. Si in rest nimic. Este genul de fata stearsa, are nevoie de haine scumpe, machiaj si multa multa atentie si bani ca sa iasa in evidenta. E prea slabanoaga. Dar imi place parul ei 9 Bun.. sa vedem nu imi place ca devine obsedata cum era cu Nate. Nu imi plac copilariile ei. Fata asta ar trebui readusa la realitate repede 21 ca nu e lumea numai lapte si miere. Este o parasuta in devenire...noroc ca s-a indragostit Chuck de ea 21 Doamne nu uit scena cu spovedania 21 Este falsa, ipocrita si isi vinde prietenele pentru orice. Este o persoana in care nu s epoate avea incredere. Viseaza prea mult si ii raneste pe ceilalti, iar cand in sfarsit vede ca opvestea s-a terminat realizeaza cat de singura si neimportanta era ea in realitate. Noroc cu Chuck...mereu acolo sa o ridice.

5. Taylor Michel Momsen - Jenny Humphrey

Este foarte frumoasa si foarte originala... asta e sigur...dar... sunt prea multe lucruri care nu imi plac la ea. Este genul d epustoaica rebela, niciodata multumita cu ce are, incearca mereu sa para ceea ce nu e, calca in picioare orice pentru a reusi...este o Blair in devenire si cu asta am spus totul. Face prea multe prostii, isi raneste tatal, fratele, pe Vanessa, pe Erick... este mult prea naiva, vrea sa obtina totul iar la final cand trage linie observa ca a fost doar o iluzie... ca a obtinut faima in schimbul a ce? Pacat de ea. Din fetita dulcica, nevinovata, talentata care isi iubea familia, a ajuns o "vedeta" fara prieteni, s ebaga in probleme cu droguri si alte cele, ba chiar sta cu un homosexual doar ca sa arate ca si ea face parte din lumea buna. Genul ala de fata care crede ca daca devine o bag girl gata lumea e la picioarele ei, dar nu isi da seama de tot ce a pierdut decat atunci cand e prea tarziu.

6.Penn Badgley - Daniel Humphrey

Aaaa... daca in carti imi placea de el... hmm... in film nu prea ma impresioneaza. Adica nu e cine stie ce. Prea naiv, prea tocilar, prea sters... si nici asa mare frumusete nu e. Nu prea am ce sa spun despre el.... adica e ok ca personaj, un personaj bun dar cam sters... mult prea sters. Sincer....ce a vazut Serena la el?

7. Jessica Karen Szhor - Vanessa Abrams

Aaaa... si la e ce-mi place? A da...combinatia asta unica si superba: creola, bruneta si ochi albastrii. Ahh, asta da combinatie. In rest nimic. Scuze nu sunt o fana. Fata nu imi place in serial... nu stiu, nu imi place, nu ma atrage nu am tangente cu felul ei de-a fi...se potriveste de minune cu Dan... amandoi stersi.

Cam astea ar fi personajele principale ca sa spun asa, caci in serial sunt conturate multe povesti intortocheate si frumoase precum cea dintre mama Sereni si tatal lui Dan, sau relatia tatalui lui Blair cu un barbat 21 sau relatia Serenei cu diversi...in special cu varaso ala a lu Nate...ah sau Blair cand se credea ducesa 21 da da serialul asta are de toateeee....

Sincer il recomand tuturor. e imposibil sa nu te regasesti in el si cred ca e cel mai bine realizat serial despre adolescentii din toate categoriile.

XoXo Gossip Girl. You know you love me :X



Răspunsuri în acest subiect
Gossip Girl - de Flash - 15-06-2010, 08:46 AM
RE: Gossip Girl - de Nya. - 15-06-2010, 03:52 PM
RE: Gossip Girl - de Pisuliuci - 16-06-2010, 03:44 AM
RE: Gossip Girl - de Cherie - 17-06-2010, 12:47 PM
RE: Gossip Girl - de βεκi - 18-06-2010, 09:57 PM
RE: Gossip Girl - de Nya. - 23-06-2010, 01:28 AM
RE: Gossip Girl - de ady_x - 04-07-2010, 08:55 PM
RE: Gossip Girl - de Miss Serenity - 21-10-2010, 07:07 PM
RE: Gossip Girl - de SnowFlake. - 01-11-2010, 09:02 PM
RE: Gossip Girl - de Abbeh. - 01-11-2010, 10:38 PM
RE: Gossip Girl - de Kita - 02-11-2010, 07:27 PM
RE: Gossip Girl - de AlerimxD - 26-11-2010, 04:42 PM
RE: Gossip Girl - de Corina. - 19-12-2010, 04:38 PM
RE: Gossip Girl - de Monica Wksv - 29-03-2011, 01:46 PM
RE: Gossip Girl - de Aggie - 16-04-2011, 11:38 AM
RE: Gossip Girl - de Jessica. - 27-07-2011, 01:11 PM
RE: Gossip Girl - de ~Space-Bound - 29-07-2011, 11:47 PM
RE: Gossip Girl - de Crissu'Blacker - 13-11-2011, 01:15 AM
RE: Gossip Girl - de Agrona - 15-12-2011, 12:38 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)