Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gossip Girl

#4
Okey, postu' ăsta s-ar putea să conţină ceva spoilere aşa că le recomand celor care nu l-au văzut sau n-au terminat toate sezoanele să sară peste el.

Acum, revenind la ale noastre... Gossip Girl e cea mai tare chestie pe care o puteam vedea vreodată. Ador serialul ăsta mai mult decât orice, nu există moment din zi în care să nu menţionez de el. Şi eu, cam ca toţi ceilalţi, am văzut primele două episoade pe Pro TV şi mi-am zis să continui să-l urmăresc că e foarte tare şi se anunţa a fi un serial pe gustu' meu ( chestie care m-a uimit; nimic din ce-i la TV nu-mi place şi asta a fost o noutate ). Doar că era pus la o oră foarte aiurea şi eu nu aveam când şi cum să-l văd, fiind ocupată cu alte chestii. Aşa că am zis să-l las baltă. Apoi m-am dus în vară la Buzău la prietena mea din copilărie şi acolo l-am reluat, că adusese ea vorba de el şi eu i-am zis imediat că vreau să-l văd şi cum îl avea descărcat... primul sezon l-am văzut la ea, apoi pe-al doilea mi l-am descărcat eu acasă, iar p'al treilea l-am terminat acum o lună.
Îmi place totul la el. Locaţiile, coloana, sonoră, ideile... Doamne, cât suspans poate exista în 41 de minute şi cât de complicat poate fi. Câteodată opream episodul în mijlocul acţiunii ca să văd dacă reuşesc să anticipez ceea ce se va întâmpla... Atât de implicată eram. Deabia aştept sezonu' patru... Cred că o să fie mult mai complicat şi vor fi şi mai multe intrigi.
Personajele mele preferate sunt Jenny ( o păpuşă adorabilă cu o minte diabolică - cât de mult mi-a plăcut evoluţia ei ) şi Blair ( Queen B - cine nu o adoră? ), fix în ordinea asta. Mi-a plăcut mult şi de Georgina. Ăh, mereu am avut o atracţie pentru genul ăsta de personaje ciudate sau negative. E pur şi simplu genială. Şi mortală rău în sezonu' 2. ( i-am adorat replica de la sfârşitu' sezonului "The bitch is back!" - toată vara numai asta rosteam ). Serena pe de-o parte mă dezgustă... Prea dusă cu capu' şi prea se lasă în voia sorţii sau se lasă condusă de sentimente. E imatură şi iresponsabilă şi, de ce nu, cam uşuratică.
Dintre băieţi îmi plac Nate şi Chuck ( logic ) şi mi-a plăcut mult şi Eric, fratele Serenei. Nate e perfect din toate punctele de vedere, un pic cam naiv şi credul totuşi. Dar e un dulce şi atât de tandru şi de atent... L-aş mânca pentru perfecţiunea asta a lui. Cât despre Chuck... El e adorabil prin unicitatea lui... Nu poţi să nu-l iubeşti. Are farmecul ăla care te atrage. Aerul ăla de răzvrătit şi băiat nelalocul lui, deşi în ultima perioadă începuse să se maturizeze. Totuşi, e atât de adorabil când nu vrea să recunoască când suferă... Aţi văzut vreodată ce dulce e când e neputincios şi îndurerat?
Okey, eu am luat-o razna deja. Mai am de spus cuplurile care mi-au plăcut şi gata 21. În primul rând, am adorat la vremea lui cuplul BlarixNate. Erau genul ăla de cuplu perfect, iar asta spune totul. Apoi JennyxNate... Sunt cuplul meu preferat şi cu fiecare episod care apărea mă rugam să fie din nou împreună. Sunt adorabili şi chiar se potrivesc. Şi desigur celebrul şi inegalabilul BlairxChuck. Aici nu prea am ce spune. Se potrivesc pur şi simplu, chiar nu pot să-i văd separaţi, iar proştii se iubesc atât de mult şi e atât de păcat că nu lasă orgoliul deoparte. ( or fi capricorni, ce ştiu eu? aşa-s capricornii 21 ).

Ăh da, cred că s-a înţeles cât de mult îmi place serialul 21.



Răspunsuri în acest subiect
Gossip Girl - de Flash - 15-06-2010, 08:46 AM
RE: Gossip Girl - de Nya. - 15-06-2010, 03:52 PM
RE: Gossip Girl - de Pisuliuci - 16-06-2010, 03:44 AM
RE: Gossip Girl - de Cherie - 17-06-2010, 12:47 PM
RE: Gossip Girl - de βεκi - 18-06-2010, 09:57 PM
RE: Gossip Girl - de Nya. - 23-06-2010, 01:28 AM
RE: Gossip Girl - de ady_x - 04-07-2010, 08:55 PM
RE: Gossip Girl - de Miss Serenity - 21-10-2010, 07:07 PM
RE: Gossip Girl - de SnowFlake. - 01-11-2010, 09:02 PM
RE: Gossip Girl - de Abbeh. - 01-11-2010, 10:38 PM
RE: Gossip Girl - de Kita - 02-11-2010, 07:27 PM
RE: Gossip Girl - de AlerimxD - 26-11-2010, 04:42 PM
RE: Gossip Girl - de Corina. - 19-12-2010, 04:38 PM
RE: Gossip Girl - de Monica Wksv - 29-03-2011, 01:46 PM
RE: Gossip Girl - de Aggie - 16-04-2011, 11:38 AM
RE: Gossip Girl - de Jessica. - 27-07-2011, 01:11 PM
RE: Gossip Girl - de ~Space-Bound - 29-07-2011, 11:47 PM
RE: Gossip Girl - de Crissu'Blacker - 13-11-2011, 01:15 AM
RE: Gossip Girl - de Agrona - 15-12-2011, 12:38 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)