Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fx

#1
Fx este o trupă de k-pop, formată din 5 membre . Victoria,Krystal,Sulli,Luna si Amber. Am auzit de trupă pe u2be în timp ce răscoleam după noi piese de kpop. După ce am găsit trupa SNSD, am găsit şi această trupă şi am ascultat piesa Chovolate Love a fetelor de la SNSD, era un cover, so am ascultat şi versiunea lor şi mi.a plăcut, dar totuşi nu se comparau cu snsd. În sfârşit am mai căutat piese şi am descoperit lachata,Chuu şi altele. Le găsiţi pe u2be. Sunt super fetele astea şi favorita mea e Amber, dar Sulli e cea mai cute.
-

#2
Fx este clar o trupă foarte bună . Fetele sunt foarte scumpe şi drăguţe şi chiar cântă bine . Kristal seamănă după mine , şi cu Yoona [ SNSD ] şi cu Park Shin Hye 5 . Dar cel mai mult cu Yoona , extrem de mult , doar că nu-i aşa de slabă , ceea ce mă bucură . E cea mai frumuşică şi are un zâmbet foarte dulce .
Prima piesă care am ascultat-o a fost Chu , unde am remarcat-o pe Amber . Mi se pare puuuţin ciudat că arată ca un băiat , dar e şi foarte mişto în acelaşi timp . La cha ta îmi place cel mai mult ca melodie . Per total , îmi plac mult .

#3
F(x) este dupa mine o trupa destul de buna,insa totusi nu atat de buna ca SNSD.
De asemenea si la mine prima melodiie care am scultat`o a fost Chu si acolo am remarcat`o pe Amber 21 O ador pentru stilul ei :X Am vazut mai demuuult un video cu ea si Key[SHINee] discutand in engleza si vorbea destul de bine,plus ca vocea ei era cute :X
O mai prefer de asemenea si pe Krystal.Si ea e destul de frumoasa,la fel ca sora ei,Sica.Tin minte cand am aflat am ramas total *WTF O__O* 24
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#4
Îmi place trupa. Sunt drăguţe şi cântă şi dansează bine. Au coregrafie bună. Preferata mea e Amber. O ador. ;x E chiar drăguţă, şi îmi place stilul ei. E diferită şi are charismă. She`s really cute, nice and caring. Şi are un zâmbet frumos. Are talent. Şi vorbeşte bine engleză. Îmi place cum cântă. Are voce bună. I luv her. <3
Au melodii drăguţe. Preferatele mele sunt Me + U, Chu, Lollipop, Thrill Love, Mr. Boogie şi La Chata.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#5
Amber e din America,dar a venit în Coreea unde a debutat împreună cu Sulli,Krystal,Luna şi Victoria.Ştiu că Sulli este sora uneia dintre fetele de la SNSD.Sulli mai avea şansa să debuteze odată cu sora ei,doar că era prea mică iar părinţii ei nu au lăsat-o.

Am mai aflat că Amber s-a accidentat la gleznă,a plecat înapoi în America,şi nu s-a mai întors.

Şi mie îmi place foarte mult de Amber,şi sper să se întoarcă înapoi cât de curând :3
Sper că v-am fost de folos cât de cât 4
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#6
Nu am descoperit de mult trupa,dar deja e favorita mea xD
Amber e preferata mea...e asa diferita..mi se pare ca este un tomboy(asa cred eu,asta nu inseamna ca e)...ador melodia pe care o are cu Danson..se potrivesc asa bine...8
aaa,si am vazut si o melodie parca era de la Black Eyed Peas cu Shinee,zici ca face parte din Shinee,nu din f(x)21
Melodia preferata NU ABO! O ador :X

Am inteles ca Amber se intoarce,asa erau niste discutii pe u2be..eu una sper sa se intoarca..
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#7
ohhh, si eu ador NU ABO! xD sau LaChaTa (sper ca am scris bine) - e prefera mea :X. favoritele mele is Amber si Victoria. sincer, am ramas socata cand am descoperit ca Amber e fata o.O ! acum o ador. e asa diferita de restu 105. Sulli e asa cuteee :3. imi aminteste de cea mai buna prietena a mea, care seamana asa bine cu ea xD. Victoria.. imi place mult cum danseaza :X. asa flexibila! merita sa fie the leader 15 ! de Krystal stiam eu ca e sora lui nu stiu care din SNSD - nu le prea agreez pe alea >.> . referitor la accidentul lui Amber si faptu ca a plecat, nu stiam asta 2. sper sa revina cat mai curand. recent am dat si eu de f(x) si imi plce mult.
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#8
Pai Amber inca face parte din formatie, asa ca nu va agitati fiindca nu a parasit trupa. Daca paraseste trupa, atunci ar deveni niste fete obisnuite ca restul, si lumea ar uita de ele, insa cu Amber in trupa, ar atrage atentia, fiindca ea se comporta ca un baiat si e ceva mai deosebit de restul, si uite asa compania face bani frumosi. Din cate am inteles, Amber [pref mea btw] a plecat in America, dar se intoarce [sper] curand. Cred ca va face un an curand 39 oricum, Amber noi te asteptam <3
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#9
Deci, cum am zis in postul anterior [scuzati dublu post] Amber se intoarce, si uitati vestile bune: [lol park aia era o veste buna XD]

Citat:On December 2nd, Amber was seen attending SHINee’s concert. SM Entertainment officials stated, “Amber has returned to Korea for the year-end. It is true that she visited SHINee’s concert. Her condition has improved a lot after resting in the U.S.”

They continued, “Amber will continue to rest while preparing for f(x)’s next album. We are currently deciding on the date for their comeback.”

Her return seems to have put an end to the disbandment rumors surrounding the group since her leave.

Nu intelegeti, va traduc, dar asa in mare - Amber se intoarce [o veste buna], se pare ca si-a revenit dupa accidentul avut [alta veste buna] si se va reintoarce alaturi de F(x) cu un nou album [ultima veste buna]

Asa ca, oameni buni, bucurati-va ^^ fiindca eu am facut-o xD si o fac
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#10
O trupă bună și diferită față de celelate trupe de fete din k-pop. Le ador stilul. O iubesc pe Amber. E genială și vorbește așa cute în engleză. Mă bucur că s-a întors în trupă, fără ea nu ar mai fi fost o trupă așa de populară. E blondă, blondă. blondăă <3. Îmi place noua ei tunosare și culoare de păr. Rapp-ul ei e excelent și mă bucur că se înțelege așa de bine cu ceilalți căntăreți din k-pop. Victoria e cea mai mare o.o. Pe lăngă ele e un adult, ea e majoră în coreea iar ele nu sunt. O iubesc și pe Krystal. Are șaisprezece ani iar mie nu-mi vine să cred. Între noi e diferență de căteva luni ( parcă) dar pare mult mai mare decăt mine o.o. Krystal nu prea seamănă cu Jessica, parcă e mai frumoasă decăt ea. Am văzut că și Jessica crede asta. Anw, surorile Jung sunt talentate și frumoase. Luna e așa drăguță mai ales blondă. Vai, fetele astea arată mai bine blonde *laughs*. Și parcă a mai slăbit, înainte era mai plnuță la piciorușe. Dar mai bine așa decăt anorexică. *laughs* Sulli a început să mă enerveze. Nu-mi mai place nimic la ea. Înainte era okei dar acum nu o mai suport. Are mereu zămbetul ăla tămpit pe față. Revenindla trupă. Melodiile mele prefeferate sunt Pinocchio, Hot Summer, Nu Abo, Mr. Boogie, Ice Cream și Step by me. Și ador melodia Speard it wings căntată de Luna, Krystal și Amber. Pe care o ascult încontinu.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)