Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Meru Puri

#1
Salut! Am citit mai demult manga asta si mi-a placut foarte mult(e una din preferatele mele). Am dat search aici, dar nu am gasit nici un thread, asa ca m-am gandit sa fac eu unul(daca mai este vreun topic la fel, stiti ce aveti de facut).
Sa vorbesc putin despre manga. Meru Puri, scrisa si desenata de Hino Matsuri (a scris si binecunoscuta manga Vampire Knight asta pentru cei care nu stiu, sunt totusi de parere ca Meru Puri e mult mai buna decat Vampire Knight). Are 22 de capitole(eu le-am citit de pe onemanga) si nu are anime din cate stiu (deobicei la manga-uri asa scurte nu prea se fac, cel putin din cate cunosc, mai sunt si exceptii cei drept). Manga in opinia mea e foarte bine desenata, e foarte interesanta si foarte draguta.
Am sa spun putin despre ea ca sa nu fac spoiler si doar sa trezesc putin interesul asupra ei, in special cei care nu au citit-o. Personajul principal este Airi Hoshina, care are un vis, si acela este sa isi duca viata linistita, intr-o casuta confortabila, alaturi de barbatul vietii ei, gasind placere in lucrurile marunte. Mereu incearca sa ajunga la timp la scoala pentru ca se zice ca asa isi va gasit un iubit mai bun(cel putin asa am inteles). Insa in viata ei, unde toate par sa merga ceas, un eveniment de proportii de basm ameninta sa ii perturbe planul ei "maret".
Asa.. acum cine a mai citit-o si ce parere are? Mie una mi-a placut, si daca inca nu ati citit-o, nu e prea tarziu(sincer am fost putin surprinsa ca nu am gasit un thread cu ea)astept si parerile celorlalti Zuppy02

see ya...
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#2
I'm in luuuuv @.@ Este primul manga citit de mine si normal ca este speciala pentru mine.Povestea in sine nu pot spune ca e extraordinara,cred ca ce atrage la acest manga e grafica.Absolut toate personajele sunt kawaii si poti sta minute in sir analizandu-le imbracamintea (those damn cute outfits z.z' ) Spre deosebire de Vampire Knight,Meru Puri este mai complexa ca grafica,mangaka-ul bazandu-se mai mult pe detalii.De altfel chiar exista cateva pagini cu un crossdressing intre Aram si Jeile.Nyaaaa,I'm in loove,you know that! Din pacate nu mai gasesc respectivele pagini,erau pe vnmanga,dar site-ul a fost inchis deci bye,bye cute pages x.x
Ca si personaje preferate,normal ca imi place Aram dar nici Jeile nu-i rau,de fapt cei doi fiind frati seamana foarte mult,Jeile fiind varianta sofisticata a lui Aram,cu un nivel de perversitate mai ridicat XD Mai enerveaza Razu,tipul asta si-a tuns parul doar pentru ca un om normal i l-a atins.Wtf?! x.x Nici Rei nu ma prea incanta,face lucruri pe ascuns si incearca sa-i desparta pe Aram si Airi.
Mi-a placut si pactul acela ,'a kiss over the heart' si sunt casatoriti.Hihi.
Concluzia:Read it,macar pentru za cute Aram XD
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)