Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocent Love [+18] [yaoi]

#1
Mayo--- http://media.photobucket.com/image/anime...7.jpg?o=10

Senji---- http://media.photobucket.com/image/anime...p.jpg?o=40

Intr-un orasel din japonia erau 2 baietii voarte buni prietenii,Mayosi Senji,Se cunoasteau de la varsta de 3 ani.
Mayo era un baiat de inaltime medie cu parul usor roscat , ii place sa se imbrace in haine mulate pe corp , si placea sa citeasca si sa calatoreasca...acum la varsta de 14 ani studiaza la Scoala Atakasi Horuyama...Senji Este un baiat inalt cu parul brunet lung,cu suvite rosi,ii place sa se imbrace in haine largi,ii place sportul si sa calatoreasca..La 14 ani studiaza in clasa cu Mayo la aceasi scoala. Intr-o zi frumoasa de Vara cand soarele adia pe cer ca un disc mare de aur si razele lui incalzeau si in acelasi timp mangaiau pamantul...un vant usor adie usor in pletele lui Mayo....care se gandeste doar la un singur lucru...Senji
Senji sta mereu pe malul unui rau si admira acel rau cu turtura usor...linistitor..
Lui Senji ii place f mult muzica.. si sportul,iar lui Mayo ii place sa calatoreasca...si sa se relaxeze..
Cei dooi se intalnesc pe malul raului
Mayo -Buna Senjy....ce faci?Cum ti-a mers azI?
Senji-Destul de nasol...azi a fost totu pe dos..si pe deasupra am mai si cazut din pat cand m-am trezit.
Mayo-Nasol....ei...se apropie ziua mea...ai vrea sa vi??:CHUU:
Senji:Sigur...cu mare placere...am sa-ti fac cel mai frumos cadou...
Mayo-Nu e nevoe..u esti cel mai frumos cadou...
Si-l imbratiseaza cu foc pe Senji...soptindai la ureche cat de mult il iubeste..
Peste doua zile:
Mayo-Ma bucur ca ai putut venii...(si-l imbratiseaza cu foc)
Senji-Poftim niste flori....si o cutie..de bombane..am auzit ca-ti plac foarte mult trandafiri...
Mayo-Da...trandafirul e floarea vietii....fara el nu cred ca putem traii..
Am ajuns si la momentul cand a trebuit ca Mayo sa stinga lumanarile...tortul era pe jumatate ciocolata , pe jumatate vanilie si pe jumatate capsuni..si pe el scria..La multi ani MAyo 14 ANI
Ziua sa desfasurat foarte frumos...
Mayo si-a pus o dorinta si nu a vrut sa zica la nimeni aproape despre ce e vorba
Pe seara..Mayo si cu Senji sau dus pe o plaja apropiata...stateau pe niste stanci si admirau peisajul..
Mayo-Senji..vreau sa-ti spun ce e in inima mea
Senji-Nu este nevoe
Dupa acestea Senji il saruta pe mayo...
Mayo-Asta mi-am dorit si de ziua mea...si toata viata..
Ei stau pana tarziu si admira rasaritul....Discul urias de foc care se arata parca iesiind din mare..
Amandoi obositi de atata chef...se duc la casa lui Senji...
Intrand in casa Mayo este luat in brate de Senji si dus in pat...acolo urmeaza sa-l sarute...si sa-i zica cat de mult il iubeste..

2 Ore mai tarziu
Senji-Mayo..te iubesc..
Mayo-Si eu..:*
Pe la ora 7 cei doi se intalnesc la un restaurant
Senji il asteapta pe Mayo imbracat intr-un triou portocaliu niste blugi si niste adidasi Nike Albi..cu parul prins...Arata superb..
Dar vine si Mayo.. Intr-o Bluza Slipknot si niste pantaloni de trening ..cu niste adidasi Umbro...
Senji il invita la terasa pe mayo...in timp ce Senji Raspunde la un apel pe telefon Mayo comanda ceva de baut
In timp ce conversau...Mayo toarna suc pe blugi lui Senji...
Senji era mort :dead: de rusine...dar Mayo surpinzator il curata...si cu o fata care cere multe :PLS: ii zice ca astazi seara vrea sa doarma la el..
Seara....pe melodia lui Tom Jones-Sex bomb....cei doi se saruta...apoi urmeaza sa faca dragoste....
http://www.youtube.com/watch?v=6KUJE2xs-RE
Dimineata cei doi se trezesc...si se iubesc..

#2
Hmm...well, iti zic de la inceput sa nu te superi pe mine, o sa comentez dur, lucru care ma caracterizeaza:))

Soo, pentru inceput, soarele nu poate sa adie.

Repeti foarte des niste cuvinte, chiar mult prea des.

Descrierea trebuie facuta un pic mai aristic, a ta e cam.. "robotica".

Fara smiely-uri, te rog eu.

Dialogul cam sec, iar replicile se marceaza cu liniuta de dialog, dupa care spui cine cum a vorbit. Astea seamana cu o piesa de teatru.

Muzica mi-a folosit drept relaxare in vreme ce-ti comentam ficul, si constatam cu stupoare ca exact cand nu trebuia, ai intrerupt, punand vesnicele puncte de suspensie! :dead:

Unde e yaoi-ul??!!![adica, scrie yaoi la titlu, iar tu nu ai:(( de ce eu, de ce intotdeauna eu :mean: ??]

Asa, revenind, daca vrei o sa-ti recomand niste povesti de pe aici, eventual iti mai explic.

Pe langa asta, mie imi place ideea, desi e un puc "stereo-tip", cam toate incep asa...

Pe viitor uimeste-ne, da?;) :bv:

Ja na!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#3
De cum am vazut titlul am zis sa intru si eu.E doar e yaoi....daor ca am si eu cateva comentari de facut si sper sa nu te superi.
O sa incep cu greselile de tastre care sincer sunt cateva.
1)voarte buni -foarte buni
2)Mayosi Senji-Mayo si Senji
3) si placea -si ii placea
4) f mult muzica.. -foarte mult muzica(fara limbaj de mess in fic-uri daca se poate)
Pe langa astea mai sunt si altele dar nu le mai enumar,daca te uiti inca o data pest fic o sa le vezi si tu.Apoi te rog fara limbaj de mess daca se poate.La dialog pune dor liniuta de dialog fara sa mai scri numele personajelor.Descrierea e cam putina,incearca descrii mai mult sentimentele personajelor,locul unde se petrece actiunea etc.Am vazut destula repetitie la inceput,incearca sa nu mai repeti acelsi cuvant de 2-3 ori.Si la titlu scrie ”yaoi +18” dar in acest capitol nu am prea vazut,adica te-ai rezumat la ideea ”Se saruta si urmeaza sa faca dragoste...” e pai si unde e yaoi?sper ca urmatoarele capitole sa fie un pic mai detaliate....
Acum gata cu sfaturile,sper sa nu te superi.In rest nu am nimic de comentat,chiar imi place ideea ta...sunt curioasa ce o sa se mai intample mai departe...abea astept sa vad.Bine ca ai pus si imagini cu personajele......
Gambate!Ja ne^

#4
Am vazut acest fic si m-am gandit la ce vrea sa sugereze titlul...so l-am citit si io. In primul rand imi pace ideea, este foarte buna, dar am observat catev lucruri care chiar nu m-au placut...
Citat:Mda.,, multumesc ca critici un adevarat scriitor si artist
-Nu ma bag eu, dar un adevarat scriitor accepta si sfaturi si critici, nu numai laude. Nimeni nu se naste invatat ;). Toti suntem la fel la inceput, dar pun pariu ca tu poti mult mai mult. Acum sa trec la fic
Ai cam grbait actiunea. Dar poate ca asa eprimul capitol...do...deocamdata nu comentez in legatura cu yaoi.. :eto:
Sper ca urmatorul capitol sa contina mai multa descriere. Vrea sa stiu si io cum "se iubesc" ei...:ha: Mda...par o perversa ...Mda...Dar doar u ai decis ca vrei un yaoi..;)

Stiu ca te poti descurca mai bine..Incerca sa nu te superi pe noi pt critici, pt ca postand aici stiai ca vvei primisi laude si critici...Eu iti zic Bv!!!si contnua fic-ul. Astept continuare pe care o voi citi cu placere..

Pwp y :bye:

#5
Ziceai k nu ai taklent a? Sa vezi ce iti fak pe mess!Te omor,pe bune!Cum nu ai talent?!?!:grr: Ma enervati kand spuneti "nu am talent"Pune mana si continua fiku.Crezi k e usor de la inceput?E normal sa gresesti ku timpul te vei perfectiona (sper)
Abia astept continuarea...:chuu:ai kam grabit lucrurile dar, dupa parerea mea poate e mai bine asa.Si sa nu uit dak fikul este YAOI atunci unde sunt scenele delicoase?
Stiu,stiu k sunt perversa..:perv:.ehhhh....Sunt nerabdatoare sa vad kum ne uimesti in urmatorul capitol!:bye::*


PS.Ce dragutze sunt prsonajele!:love:mai ales Mayo!:love:

#6
THREAD CLOSED

userul Lithium_Sensui nu mai are voie sa posteze la fanfiction din cauza plagiaturilor si bataii de joc -_-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.895 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.963 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.681 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.123 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.435 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.111 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.635 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)