Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Escape me

#1
Bun am tocmai am venit de la Paris cu o idee noua , sper sa va placa si sa primesc comuri - fiti sinceri
Ok va fi si itasaku si sasusaku
sasuke apare din capitolul viitor
lectura placuta



Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari

Cap I - Am ajuns !

Itachi :
Ma indrept spre aeroport gandindu-ma neabatut la mesajul pe care il primisem de la bunul meu prieten , Sasori . Parca ii vedeam figura vesela de cand scria urmatoarele cuvinte :
“ Hei , Itachi sper sa nu te superi , dar mi-am luat libertatea de a pleca pentru o perioada din luxosul nostru apartament . Oricum nu vei sta tu prea singur , verisoara mea din Belgia vine sa stea cu tine in locul . O cheama Sakura , ceva imi spune ca o sa-ti placa chiar foarte mult. Ea vrea sa faca facultatea in Tokyo asa ca te-as ruga sa ai mare grija de ea pentru ca nu a mai fost pe aici . Ti-am lasat in plic o poza cu ea . Parinti ei nu stie ca va locui cu tine asa ca partreaza secretul si asteapt-o la aeroport . Si fi cuminte ! Stii tu la ce ma refer . Succes ! ”
Intrat in aeroport am zarit-o asteptamdu-ma timida pe o bancuta . Privirea ei era pierduta dar a devenit mult mai sigura cand m-a vazut . Fara sa-mi dau seama am inceput sa o studiez in timp ce se apropia de mine .Parul ei era de un roz intens , ochii ei verzi , fata ei pala , trasaturile ei atat de feminine si de perfecte . Era frumoasa , dulce , precum in fotografie . Brusc ganduri perverse incepeau sa imi macine mintea . S-a oprit langa mine si sperita mi-a pronuntat numele . Am dat afirmativ din cap ne schitand nici un gest in timp ce aceasta s-a apropiat si m-a pupat de trei ori , asa cum se face in Belgia . Inima a inceput sa-mi bata intr-un ritm haotic . Ce mi se intampla ? I-am luat repede bagajul si pe ea si am dus-o pana la masina .
Aveam un sentiment tare ciudat stand langa ea . Nu o vazusem pana acum , dar simteam o nevoie nebuna de a o proteja . Am incercat sa ignor acea senzatie care spunea ca o sa ne creem reciproc probleme mari . Brusc telefonul ei a inceput sa sune si sa lumine . Si-a indreptat incet mana spre el si l-a scos din poseta ei minuscula dezvaluindu-mi un telefon sclipitor roz , iar la el era atasat un clopotel si un ursulet plin de petricele roz bine asortate cu telefonul . Aceasta a privit atent telefonul , a inghitit in sec si a raspuns speriata . Era tatal ei , dorea sa afle daca a ajuns cu bine si daca ne-am intalnit . Dupa ce a inchis telefonul a zambit si si-a deschis paltonul dezvaluindu-si sani moi bine asezati intr-o camasa decoltata .
- Bine , incep eu . Salveaza-mi numarul tau de telefon in memoria telefonului meu , nu se stie niciodata .
M-a ascultat fara sa clipeasca , iar cand am ajuns la apartament eram deja buni prieteni . Fata ei luminoasa a schitat un zambet pana la urechi cand a vazut apartamentul . Doua etaje , jos bucataria , o masa de poker , o camapea , un televizor , iar sus doua camere . Mare i-a fost mirarea atunci cand si-a zarit camera .O camera bej , cun mobilier modern si simplu exact pe gustul ei .
Sakura :
A doua zi am fost trezita intr-un mod suptil de minunatul brunet . Parul lui stralucea in lumina stridenta a soarelui , lumina ochilor lui parea mai calda , dar tot rece .M-am ridicat si i-am urat zambitoare : “ Buna dimineata ! “ M-am ridicat din pat si am coborat alaturi de el in bucatarie unde m-am asezat la masa .
Ma privea atent parca mirat de faptul ca asteptam ca el sa ma priveasca . Bine eu nu stiam nimic in bucatarie asa ca nu doream sa fac ceva . Si prin “ nimic “ ma refer la faptul ca sunt un dezastru , nici nu vreau sa aud . Vazand ca nu ma ridic nici cum de la masa , Itachi s-a indreptat spre bucatarie si a inceput sa gateasca . In timp ce gatea el , eu priveam arhitectura apartamentului cand dintr-o data cineva a sunat la usa . M-am ridicat plina de lene de pe scaun si am deschis usa apartamentului . Am intrat in stare de soc cand am zarit persoanele din fata mea . Toti se uitau atent la mine , sau mai exact la modul in care eram imbracata . Sa spunem ca nu eram pregatita pentru musafiri , eram in pijama , nu ma schimbasem inca . O pereche de pantaloni foarte scurti , un tricou cazut pe un umar , amandoua turcoaz in contrast perferct cu pielea mea alba si parul meu roz . Brusc vocea lui Itachi ne-a trezit la realitate , ei nu ma mai priveau insistent si nici eu nu mai eram impietrita . I-am poftit inauntru cand unul din ei , mai exact blondul mi s-a adresat :
- Tu trebuie sa fi Sakura , am dreptate ? Eu sunt Deidara , el e Tobi , el e Hidan si el e Pain . spune el prezentandu-mi pe rand un brunet , un baiat cu parul argintiu si un roscat .
- Sakura dupa masa pregateste-te mergem la cumparaturi . spune Itachiasezamdu-mi cu aceeasi privire farfuria in fata ochilor .
Zis si facut , m-am imbracat repede cu o pereche de pantaloni rosi comozi , un tricou negru pe care le-am asortat perfect cu o geanta neagra si o pereche de pantofi cu toc neagra . Parul imi era prins in coada si zic eu aratam bine .
Si cum ma prosteam eu intre magazine . Imi convenea ca insfarsit scapasem de cicalelile parintilor si de multe alte comentarii jignitoare referitoare la gusturile mele . Tocmai doream sa ma asez pe o scara care rula in jos cand am vazut un blond cu ochi albastri ce se chinuia sa uce pe ea . Fara ezitare i-am intins mana si l-am tras sus , acesta prabusindu-se peste mine . I-am dat un zambet si in doar cateva minute am devenit buni prieteni . Il chema Naruto Uzumaki , era inalt , blond , haios si imi placea cum isi pronunta numele intreg . Probabil parinti lui erau foarte importanti . Brusc stomacul meu a inceput sa scoata niste sunete ciudate , in semn ca imi era foame . Blondul a dat un zambet si m-a tras pe scara rulanta in jos la un restaurant . Zambeam in timp ce el comanda , deoarece eram timida si trebuie sa recunosc , umpic speriata . Nu obisnuiam sa mananc genul acesta de mancare , atat de complicata si de .....
- Ah si un ramen pentru domnisoara ! ii spune el chelnerului . O sa-ti placa , e cea mai buna mancare de pe aici .
Am vorbit cu el non-stop , iar cand ne-a sosit mancarea am inceput sa mananc . In cateva secunde papilele mele gustative erau satisfacute , iar eu am zambit cu gura pana la urechi . Eram asa de pretentioasa la mancare , nu mancam orice imi iesea in cale . Dupa ce am terminat de mancat , Itachi m-a strigat pentru a pleca acasa . I-am facut cu mana blondului si i-am achitat toata nota de plata . Doar nu ii eram recunoscatoare pentru mancare ? Acesta mi-a multumit si m-a salutat vesel .

#2
Heya shantell@ Ti-am promis k am a trec pe aicea . Deci e un fic interesant , nu prea pot sa zik nici eu prea mult din cauza faputului ca este primu capitol si este scurt Dabea astept sa vad ce ce va intampla pe viitor . Ador la tine ; originalitate , sunt multe ficuri sasusaku bla bla bla dar ale tale sunt diferite , ba e sasusaku ba e sakugarra ba e itasaku si fiecare are o poveste anumita , adik nu e ceva , gata se saruta si ea e tipa plangacioasa si bla bla bla Oricum , descriere ai , dar se poate si mai mult , naratiunea e buna , actiunea nui grabita . Sper ca urmatorul capitol sa fie mai lung :) Si imi plac personajele Adika sper sa fie itachi x sakura , ai avut ceva greseli de tastare dar nha nimic important



P.S: Astept continuarea Bafta si spor la scris!!
________________________________________________________________________________________________________________
[center][Imagine: 51R4F87RSFL.jpg][Imagine: Him-Razorblade_Romance-Frontal.jpg][/center]

[center]~There's a stain on my hand and it's red
Oh my god am I losing it
I can't help what I've done or I said
It's the buttons I push when he says~


~We are so young
our lives have just begun
but already we're considering
escape from this world~
[/center]

[center]~Adu-ti aminte de primele cuvinte
Invatate in doi, uitate apoi
De juraminte si primele instincte
Dezlegate de noi, pierdute in noroi~
[/center]



[center]-Love - BFMV , H.I.M , L.P , Evanescense, VDV,-Rock Hard and Metal:X I can not live without it :([/center]


[center]Mother Fuckers >:) [/center]
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"



#3
hy ms pt comentarii
am adus nextul si de aceasta data astept comentariii de la fani sasusaku
ei fara alte introduceri , lectura placuta !

Cap II

Sasuke :

Ok , luni dupamasa am facut si eu o plimbare pur intamplatoare la biblioteca universitara pentru un set tampit de carti . Intamplarea face sa il vad pe fratele meu mai mare , Itachi parcandu-si masina in fata edificiului si deschizandu-i politicos usa unei domnisoare . Curiozitatea incepea sa ma roada , cine naiba era fata asta ? M-am apropiat de ei si am observat ca nici ea , nici “ dragul “ meu frate nu vorbeau japoneza , ci o franceza cursiva , literara , si expresiva . Pareau sa se inteleaga , iar fratele meu parea sa susoteasca ceva despre pshihologie . Brusc acesti-a s-au despartit , iar eu am avut sansa sa ma apropii de ea . Ma asezasem la marginea raftului si am inceput sa ma prefac ca ma uit atent dupa o carte anume . Aceasta s-a uitat atent la raftul care parea sa nu se mai termine si dupa ce si-a fixat o anumita carte a incercat sa ajunga la ea , fara resita insa . M-am apropiat tiptil de ea , mi-am ridicat mana , in tip ce pe partea cealalta doi baieti se impingeau haotic . Unul din ei a reusit performanta de a-l impinge pe celalalt atat de tare in raft incat cartile de sus urmau sa cada . Le vedeam picand si prabusind-o pe rozalie la podea . Trebuie sa fac ceva . Am sarit deasupra ei aparand-o de cartile ce cadeau precum o ploaie de vara . Intamplator una dintre ele mi-a nimerit capul si mi l-a impins pana la contacul cu buzele fetei de sub mine .
Cand cartile au incetat sa coboare de pe raft mi-am separat buzele de ale sale si am ajutat-o sa se ridice . I-am sugerat sa fie m-ai atenta , iar aceasta mi-a multumit .
Fata incerca a incercat sa se prezinte si sa poarte o discutie cu mine , dar am continuat cu aceeasi voce rece discutia pe care o purtam cu ea . Urmaream sa-mi ascund emotia si sa nu o las sa vorbeasca , pentru ca sincer , atat imi mai lipsea si saream pe ea . Era frumoasa , dulce , ma facea sa uit de absolut orice ... chiar si de Karin , pe care o lasasem la doar cativa metri distanta . Spontan, am auzit pasi lui Itachi apropiindu-se de lucul in care ne aflam , asa ca am plecat luandu-mi ramas bun intr-un stil aparte ..

Sakura :

In cateva minute Itachi si eu am ajuns acasa . Eu ramasesem total aeriana , imi , nu ma desprindeam din momentele petrecute cubrunetul in biblioteca . M-am asezat in cada cu apa fierbinte si am inceput sa meditez asupra lucrurilor care s-au intamplat .
Dupa cateva minute am coborat si i-am vazut din nou pe baietii cu care fusesem la mall cautandu-mi prin dvd-uri . Nu am spus nimic si nici nu mi-am facut simtita prezenta ci ma uitam alaturi de ei la televizor unde era un filmulet cu mine si cu un prieten , vechi .... Apaream atat de vesela alaturi de el , apaream alaturi de el intr-un club . Nu voi putea uita acea noapte , totul incepuse bine si s-a terminat plina cu un pas un infern pentru mine . Din acea seara viata mea a luat o intorsatura ciudata , parca nu m-ai detineam controlul la nimic ce tinea de mine .... Brusc din sistemul audio a inceput sa se auda vocea mea pe fundal si in apropiere o voce calda care spunea : “ Stii care e ultimul lucru care vreau sa-l aud , vocea ei . Sper sa-si gaseasca pe cineva care sa o iubeasca la fel de mult ca mine ... “ Acea persoana era beata , dar vorbea din suflet . Dupa cateva minute cand am coborat de pe scena aceasta s-a apropiat de mine si mi-a soptit la ureche : “ De ai stii ce mult te iubesc eu pe tine ....” Spontan acea persoana a cazut langa mine ramanand inconstient , lasandu-ma sa zbier ca o crizata numele acestuia .Lacrimile mele se prelingeu pe podea , atat in film cat si in realitate , facandu-i pe Deidara si restul sa isi dea seama ca sunt acolo . Stateam asezata pe podeaua rece cu picioarele trase la piept si cu capul ingropat in genunghi . “Sakura ! ” spune Itachi apropiindu-se la mine si luandu-ma in brate .
- Stii nu trebuia sa fie asa ... nu trebuia sa moara . Era atat de beat incat a intrat direct in coma alcoolica . Am incercat orice , sa-l intorc , sa-l musc de nas , am sunat la ambulanta , dar nu au facut nimic .



vreau sa specific ca muscatul de varful nasului e o tehnica descoperita de medicii chimezi care practica acupunctura , asa poti trezi un om aflat in coma alcoolica din betie

#4
Bunaa(@.@)

Yuuupi...ai pus capitolul II...Si sunt prima:yes:
Acum sa trecem la oile noastre.Capitolul a fost bun,dar cam scurt,fa`l mai lung data viitoare.Chiar daca a fost scurt nu a fost plictisitor si am putut intelege usor ceea ce se intampla,cel putin la inceput.La descriere ai facut bine,ai descris cate ceva pe acolo,la sentimente ai cam schiopatat,dar este binisor.La naratiune nu am ce comenta,a fost bine.Actiunea ai cam grabit`o putin si asta poate si din cauza capitolului scurt.Dar si asa trebuia sa explici totul mai amanuntit,caci in mare parte faza de la final nu am prea inteles`o,poate ca este si vina mea ca nu am citit atat de intens,dar cred ca este si vina ta.Si asa,a fost si asta bine.Dialogul nu`l pot critica ,caci nu ai avut.Greseli de tastare am vazut vre`o cateva si cred ca ai probleme cu space-ul.Dar nu`i nimic grav.
Cam atat.Astept nextu` si repede.
Ja ne` si multa inspiratie

#5
hy .... a durat ceva nu ?
oricum am sa va explic finalul fostului capitolul intr-o scurta recapitulare

Sakura ii gaseste pe Deidara , Tobi si Hidan dand iama in dvd-urile ei . De acolo ei ii aleg pe cel mai personal si adica unul dintr-o vacanta in care ea isi pierde cel mai bun prieten .....

Am venit cu un nou capitol si sper sa va placa
lectura placuta ( si astept comentarii )

Cap III - Bun venit in trecut

Stiu ca suna ciudat , dar Itachi s-a simtit prost dupa faza aia cu dvd-urile , asa ca find studenta la “istorioare “ a vorbit cu un prieten de al lui sa fac munca voluntara la muzeu . Ce dragut din partea lui , oricum vestea e si mai importanta pentru ca s-a adus un nou exponat in zona destinata Egiptului Antic . Un medalion , proaspat gasit ce arata exact ca ochiul lui Horus , ce urma sa fie atractia principala .
Am intrat impreuna cu Itachi in zona de depozitare a exponatelor , unde acesta m-a prezentat unui barbat cu parul argintiu extrem de rebel . Acestia au inceput sa vorbeasca in timp ce eu priveam curioasa exponatele. Din acea zi am inceput sa pierd vremea pe la muzeu si sa-l ajut pe Kakashi , domnul cu parul argintiu , sa aranjeze expozitia pentru premiera acelui lant .
Flashback
- Trebuie sa plec in acest final de saptamana . Imi pare rau ca nu o sa fiu acolo , Sakura ! Crezi ca te descurci singura ? ma intreaba Itachi asezandu-mi farfuria in fata .
Am dat afirmativ din cap si i-am zambit , desi eram trista . Premiera era sambata seara si el nu putea sa vina . Totul se intampla atat de repede , parca in secunda urmatoare acesta a iesit pe usa salutandu-ma intr-un mod cu adevarat special .
Endflashback
Acum e vineri seara , iar eu stau si ma uit la acel lantisor . Stiu , ce proasta , nu puteam sa-l pun undeva si sa plec acasa ? Ei bine nu , deoarece la o privire mai atenta acest medalion avea niste adancituri in imediat-apropiere a irisului . Atunci mi-a venit in minte ceva ce citisem mai demult . Cum ca irisul semnifica fractia 1/ 4 , iar in secumda urmatoare am rotit irisul odata la dreapta si de patru ori la stanga . O lumina puternica a iesit din interiorul acestuia ce a inceput sa-mi lumineze fata.
...................................
Priveam uimita peisajul din fata mea , era un apus de soare stralucitor . Cerul incepea sa prinda diverse noante de portocaliu in timp ce cladirile impunatoare parca se uitau la mine . M-am cules repede de pe jos ,si am inceput sa pasesc spre terasa . Inima imi batea haotic , intram in panica , imi venea sa plang si sa rad in acelasi timp , iar acest sentiment se intensifica odata cu fiecare pas . Ajunsa pe terasa am observat un harem intreg de fete care stateau in jurul unu baiat . M-am apropiat timid de el si zarindu-i fata am ramas inmarmurita .
- Tu ! spun eu cu voce tare .
Era baiatul de la biblioteca . Atunci fetele s-a intors spre mine asa fel incat acesta sa ma poata vedea . Le-a facut semn sa plece si s-a apropiat de mine . Doamne , ce facusem ? Ma fixa atent in timp ce eu il scanam cu privirea . Corpul lui stralucea atat de frumos in lumina soarelui , avea un aspect atat de neted si catifelat . S-a oprit in fata mea si m-a intrebat cu o voce superioara de ce sunt la el in apartament . M-am speriat atat de tare incat cuvintele nici nu doreau sa-mi paraseasca buzele . Acesta a continuat sa mi se adreseze si sa ma intrebe daca pot sa vorbesc , dar mie nu imi venea sa cred ce se intampla .
- Sunt Sakura si sunt ..... nu conteaza . spun eu zambindu-i .
- Stiu Sakura , dar asta nu imi explica ... Ce cauti la mine pe terasa ? Stii ca ai putea platii cu viata pentru asta , nu ? am dat afirmativ din cap si am asteptat sa termine . Dar nu va fi nevoie , vei fi micul meu secret ... imi sopteste el la ureche .
Aceta m-a prins de mana si m-a tras pana in camera sa unde mi-a aruncat in fata o rochie bej cu aplicatii stralucitoare din aur si pietre pretioase .Acesta mi-a facut semn sa ma duc sa ma schimb in spatele unui paravan . Am dezbracat rochia mea neagra , zdrenturoasa comparativ cu rochia primita , am observat ce am la gat , ochiul lui Horus . Am imbracat rochia si am ascuns sub ea medalionul . I-am zambit in timp ce ma uitam in oglinda si ii multumeam pentru rochie .
- Arati bine! Stii mi-ar convenii mai mult daca te-ai deschide fata de mine . Nu orice fata are sansa sa stea in apropierea mea . Si totusi nici una nu a mai fost ca tine ... timida , dar nu speriata , frumoasa , dar nu increzuta ... apune el tragandu-mi corpul langa al sau .
Nu intelegeam ceea ce faceam , nu imi puteam controla corpul . Nu stiu ce sa spun , nu aveam control asupra a nimic . Nu , nu era la nivelul am amutit sau ceva in acest gen , ci chiar tipam si nu ma auzea sau mai degraba nu mi se deschidea gura . Odata ce am trecut peste acest soc , mi-am dat seama ce se intampla el ma saruta lung si dulce . Ce eram la cinema ?
......................................

O voce incepea sa se auda din ce in ca mai tare , m-am trezit parca din visare cu o durere incredibila de cap . Genele au inceput sa-mi fluture , iar imagine din fata mea sa-mi devina tot mai clara . Kakashi imi scutura usor umarul incercand sa-mi spuna suptil : “ Mai du-te acasa ! “ . Nu i-am spus nimic deoarece deabea mai vedeam podeaua sau deabea imi aminteam unde locuiam . Eram aeriana , corpul imi era moale , iar capul tot mai greu . M-am desprins cu greu de pe scaun si am lasat lantul in mainile sale grijuli . Am iesit parca beata din muzeu si am plecat acasa , unde cred ca m-am lovit de toti peretii pana in camera mea . M-am prabusit pe pat si am inchis rapid ochii , lasand o multime de intrebari sa-mi in vadeze mintea . Am visat ? Sau ce a fost asta ?

#6
Heya(*.*)

Am revenit p`aci. Credeai ca scapi de mine? Prima la datorie:yes:

Acum sa lasam asta si sa trecem la comentat. Ei bine, acest capitol a fost oarecum interesant, dar am fost confuza pe tot parcursul citirii. In mare parte nu prea am intels despre ce este vorba. Ma gandeam ca viseaza sau mai stiu eu ce iluzii are Sakura, insa ultimele randuri m-au contrazis. Sper sa desclusesc "misterul" cat mai curand. En fin, sa trecem peste asta. Acum, descrierea m-a cam lasat rece, ai cam inceput sa te plictisesti de ea si nu ai mai pastrat-o la fel de buna cum era la inceput. Incerca sa faci o descriere cat mai buna si sa o pastrezi pe tot parcursul ficului. Naratiunea a fost bunicica. Dialogul hmmm... ai avut putin si a fost invaluit de o mica aura de mister. Actiunea a fost complexa si m-a derutat foarte mult, probabil a fost vina mea ca nu am citit atat de profund. Greseli de tastare/ exprimare nu am vazut, insa nu am fost foarte atenta dupa ele. Cam atat am avut de zis. Astept capitolul IV si sa vina mai repede decat capitolul III.

Ja ne`!

#7
WOW!!! PRIMA dupa Onytsa!!!! Oricum fruos fic si frumoase capitole in special frumos capitol. M-ai cam buimacit tu pe mine cu toate aceste vise/amintiri/realitate dar m-am descurcat in aceasta lume creata de tine prin acest fic extraordinar. Trebuie sa te admir ca imi place la nebunie si imi pare rau dar acum nu pot sa fiu dura si sa iti spun ca ai facut o porcarie stiind ce frumusete de fic faci si stiind ca nu e adevarat(faptul ca ai facut o porcarie de fic). oricum dialogul ai si u este sec, naratiune este ok/buna, descrierea este superba, imi place la nebunie, te priecepi nu gluma; actiunea este putin grabita dar abea se observa. Mie mi se pare fic original/ nu este plagiat. Titlul este te atrage sa citesti acest fic si prima oara cand l-am citit m-am gandit ca tu ai putea fi creatoarea lui. Cam atat te-a deranjat/nu ai inteles/ nu ti-a placut din ce am scris mai sus trimite-mi un PM.

Zbye,
a trecut p'aci nebuna Helen
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#8
wow, wow, wow!sop cadru!era sa cad din pat,ceea ce nu era ceva nou pt mine,am vazut ficul tau acum cateva zile si m-am intors sa vad daca ai pus continuarea, si asa a fost, ma bucur ;) asa...pot sa spun ca e o poveste foarte captivanta si mumoasa, naratiune ai din plin, descrierea e foarte...na,nu gasesc cuvantul dar oricum e buna,dialogul sa intalneste oarecum rar, ceea ce da bine la estetica, si ce sa mai zic...?aa, da, vroiam sa te intreb, Saku e frantuzoaica, sau vorbea atunci cu Itachi doar asa...?cam atat am vrut sa spun, roxy te pupacejte multh

#9
uau ce fic frumos ai .In ultimele 2-3 zile am gasit o multime de povesti sasusaku care m-au impresionat foarte mult prin originalitatea lor dar si prin felul in care sunt narate faptele si intamplarile.Bine nimeni nu poate face totul la perfectie,nici macar eu dar sunt perfecte pentru a putea fi citite(sa nu o iei ca pe o jignire pentru ca nu este -_-)imi place la nebunie ficul tau si astept sa pui nextul pentru ca mor de curiozitate sa aflu cum a ajuns Sakura la sasuku in apartament Ja ne.
lol! ce viata de kkt sa stai si sa speri ca vei intalni iubirea vietii tale si ea sa nu aparaZuppy16..iar cand crezi ca a aparut iti dai seama ca nu te merita ce chestie sa crezi in iubire Zuppy15..ridicol ..poate cel mai ridicol lucru existent pe lumea asta am crezut in iubire si am suferit:closedeyes: ...acum sunt doar o umbra din ceea ce am fost candva :dead:

#10
buna
a venit si randul meu la corectat:))
so: descriere ai, dar cred ca s-ar putea si mai mult, asta depinde de tine, bineinteles. Dialog bai mie nu mi se pare sec, insa cred ca ai putea sa il dezvolti putin mai mult. Naratiune, dulce naratiune:D avand in vedere ca pui din perspective difrite ale personajelor ar fi bine sa pui in valoare sentimentele pe care le simt acestea. So a mai ramas actiunea, si ea este buna, adica nu e chiar fugarita de gaste(si eu le gresesc in ficul meu si mi se atrage atentia, asa cu nu vreau sa faci aceleasi greseli ca mine :D-_-) Greseli nu imi aduc aminte, insa daca sunt se datoreaza tastaturii, banuiesc.
Ce mai pot spune? astept nextu, cu nerabdare.
bye bye
P.S. sper sa nu te supere
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.129 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  There is no escape from the real hell [ + 16 / 18 ] sickness 17 8.660 07-03-2011, 10:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)