Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orianthi

#1
Orianthi Panagaris ( născută 22 Ianuarie 1985), cunoscută mai mult ca Orianthi, este o cântăreaţă, compozitoare şi chitaristă, de origine australiană. Este cunoscută pentru că a fost chitarista lui Michael Jackson pentru concertele lui de revenire, din seria This Is It. Single`ul ei de debut, ' According to You ' a fost pe locul 6 în Australia şi pe locul 17 în U.S., şi albumul ei de debut ' Believe ' a fost lăudat pe parcursul ultimelor trei luni ale anului 2009, la nivel mondial.

Ok, so eu pur şi simplu o ador. <3333 De când am văzut`o cântând cu MJ, am avut o părere foartă bună despre ea. Este o chitaristă extrem de bună şi a declarat că MJ a făcut`o să aibă mai multă încredere în ea. Şi ei îi lipseşte. T_T Să revin . . . Prima dată i`am auzit melodia According to you la UTV, acum o săptămână, şi pur şi simplu m`am îndrăgostit de ea. <333 Cântă mortal. Deşi vocea ei este alto [ adică joasă, mai groasă ], când vorbeşte are aşa o voce subţire şi sweet. 21 De asemenea, mi se pare că este şi foarte drăguţă.
Melodii ce mai îmi plac de la ea : Suffocated, Feels like home, Bad news, Untogether, God only knows, Drive away and so on. Îmi cam plac toate. :]]
According to you este o melodie foarte frumoasă şi versurile sunt foarte adevărate în multe cazuri. Tipu` care`ţi place te tratează cu dosul şi cel care te place te ridică în slăvi. Povestea tipică. Dar mi`a plăcut. :] Îmi place când zice ' I`m a mess in a dress / Can`t show up on time / Even if it would save my life '. Chestia asta mă caracterizează pe mine. 21
God only knows este, de asemenea, o melodie foarte frumoasă. Este singura melodie care m`a făcut să plâng. Aşa Orianthi mi`a demonstrat că poate şi urca [ cu vocea
]. Plus că versurile sunt extrem de inspirate. Deşi nu am înţeles prea bine : oare tipu` a părăsit`o sau a murit ? Hard question. În orice caz, îmi place mult. :]
So, voi ce părere aveţi despre ea ? Vă place ? :3

P.S. Some pics : [Imagine: photo.jpg] [Imagine: orianthi350.jpg]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#2
13
Nu stiam ca e un topic despre ea pe-aici.71 Din cate vad nu prea are fani pe forum [2], dar, in fine, mie cel putin imi place la nebunieee.8 Am auzit de ea relativ de curand, si la inceput nu stiam decat de melodia ei de debut, "According to you". Dar intr-o zi mi-a venit deodata sa caut si alte melodii. Si ma bucur ca m-am gandit la asta.:-> 21
So, alte melodii care imi plac:
Shut up & kiss me - care ma inveseleste si ma energizeaza.
Suffocated - care "mi-a fost alaturi" cand ma simteam mai naspa.
Think like a man - care imi place pur si simplu, in special cum suna chitara pe la final, inainte sa cante pentru ulimele 2 (?) dati refrenul.
Bad news - imi place mult cum incepe, dar si in continuare.71 Intr-un oarecare fel, mi se potriveste.
Now or never - la care adoooor refrenul.8 Ma face sa ma simt mai bine cand sunt trista, ceva gen "hai, nu renunta tocmai acum, tu detii controlul".
Si imi place melodia la "What's it gonna be", dar versurile ma cam lasa rece.71

Mai sunt unele pe care nu le-am ascultat inca, dar pe care am de gand sa le ascult. Pana acum pe astea le stiu, si inca vreo doua-trei... Oricum mi se pare talentata, mai ales ca e tanara si deja a colaborat cu artisti semnificativi.

Siii p.s. asta special pentru Nya 4 si mie mi se pare super faza aia cu "I'm a mess in a dress" si ce mai urma pe-acolo. 21 8
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#3
Orianthi 8
Well...nu stiam absolut nimic despre ea, inainte sa apara la televizor cu melodia According to you, deoarece nu mai aparuse la televizor inainte=]] Defapt asa stiam eu o_o Habar nu aveam ca a cantat in concertele lui MJ, lucru care ma incata acum, deoarece tipa este prea tare, este foarte draguta si are o voce superba. Imi place cum canta, versurile ei transmit niste mesaje interesante care ma fac sa ma gandesc mereu la ele . Nu prea stiu ceva despre fata asta, dar imi e de ajuns sa ii ascult cantecele, deoarece doar ele ma fac sa zambesc.
Cateva melodii preferate ar fi Bad news - melodia asta o ascult in prostie de ceva vreme, deoarece pur si simplu ador versurile o_o Cel mai mult imi place partea cand spune " I wanna know that I'm your biggest mistake ". Prea tare, imi place extrem de mult, deoarece ma regasesc uneori in acele versuri. O alta melodie preferata ar mai fi God only knows care intr-un fel ma emotioneaza, desi nu prea stiu de ce=]] Poate din cauza ca este atat de trista, imi foarte mult ritmul. Deasemenea versurile sunt tare dragute, mi-au ajuns la inima si inca le stiu pe derost unele din ele.
Altele ar mai fi Believe, Feels like home, Think like a man, Suffocated, Drive away si multe altele. Chiar imi place Orianthi din toate punctele de vedere, are o voce minunata, stie sa cante si arata chiar foarte bine.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)