Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shinobi

#1
Filmul se bazeaza pe istoria shinobilor care au existat in perioada shogunilorTokugawa.Este vorba despre doua clanuri rivale de luptatori.Liderii clanurilor,au o disputa,la inceputul filmului,amandoi mor si isi lasa nepotii.Aici este problema,clanurile sunt rivale,dar cei doi se iubesc.Ei o sa se confrunte,bineinteles deoarece sunt obligati de shogun dar si de clan.Nu va mai spun cum se termina..de fapt nu va mai spun nimic.Daca vreti urmariti-l.Ce mi-a placut,in primul rand cum se luptau...m-a inpresionat enorm.Garderoba actorilor a fost foarte tare,cum se comportau la fel.Va recomand,filmul cu cea mai mare placere.Genul filmului este actiune,aventura si romance.Vi-l recomand!Daca cineva l-a vazut cum i s-a parut? Eu tocmai l-am vazut.

#2
Am vazut acest film anul trecut, daca imi amintesc bine. Mi-a placut mult, dar mi s-a parut si cam sadic, cu un final extrem de trist. Parca semana umpic cu anime-ul Naruto, ma refer la stilul luptelor.
Cate cinci reprezentanti pleaca din fiecare clan pt a vorbi cu conducatorul tinutului si pt a-l convinge pe acesta sa ii lase sa faca pace unii cu altii. Desi nu isi doreau sa se lupte, incep sa se omoare unii pe altii in timpul celor cateva intalniri pe care le au in timpul calatoriei. Mi s-a parut foarte trist ca la sfarsit au ramas doar cei doi indragostiti si ca ea l-a omorat pe el pt ca baiatul a rugat-o sa faca acest lucru si sa mearga apoi singura sa ceara pacea. Pt ca ochii ei erau periculosi, isi baga degetele in ochi in fata shogun-ului ca sa ii distruga. Am inceput sa rad la faza asta (nici acum nu stiu de ce), iar peste cateva minute, cand s-a terminat filmul, am inceput sa plang pt ca toata povestea m-a intristat enorm. Toti luptatorii aceia si-au sacrificat si viata si dragostea pt onoare...
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)