Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#76
Va anunt ca L.S se va termina in curand ... mai sunt 2 capitole

CAP:27 La decision (Decizia)

Dupa cateva ore de pasiune intre cei doi , Diego se decide in sfarsit sa se ridice de pe cantaretul extenuat si sa se imbrace cu pantalonii . Angel , lipsit de vlaga , se taraste pana la marginea piscinii , cazand in apa , revenind apoi rapid la suprafata .
-Doamne Sfinte ! Ce bine e aici ! Spuse brunetul in timp ce isi destindea corpul , punandu-se pe spate pentru a face pluta , lasandu-se purtat de apa .
-Angel , te anunt ca esti gol in piscina si asta ma poate determina pe mine la mai mult lucruri ! Poate mai vrei o partida ! Rosti satenul cu un zambet pervers pe buze , dupa care plonjeaza si el in apa langa iubitul sau .
- Diego , adineauri m-ai epuizat , ai luat si ultima picatura de putere din mine , ce mai vrei ? Spuse Angel innotand spre scara de metal al piscinii , dar fu prins de picior de Diego , care il izbi de margine , lipindu-si trupul de al baiatului si acaparandu-i buzele intr-un sarut tandru , care fu intrerupt de catre Angel pentru ca l-a muscat de buza .
-Aha ... Deci vrei razboi , nu ? Bine atunci ! Si zicand asta , satenul isi coboara mana pe corpul brunetului , prinzand dintr-o data de zona sensibila a baiatului , facandu-l pe acesta sa tresara .
-Tu chiar vrei sa ma lasi impotent ?! Sau ce ?! Striga Angel in timp ce il strangea tare in brate pe saten . Incearca totusi sa fi mai bland cu mine ... Continua acesta scazand tonul vocii .
-Bland ? Hmm ... Nu e chiar modul meu ideal de a fi , dar pentru tine , am sa incerc . Replica baiatul incepand apoi sa mangaie locul cu pricina si sarutandu-si iubitul cu pasiune . Dar dintr-o data , vocea dulce a unei fete a inceput sa se auda . Era una dintre servitoare .
-Domnule Angel , sunteti cautat la telefon ... Nu inteleg bine ce vrea sa spuna , dar v-a pronuntat numele ! Striga aceasta de pe partea cealalta a usii.
Angel privise mirat , dupa care a zambit si a iesit din apa , stergandu-si corpul cu prosopul alb si luandu-si slipii pe el . A asteptat sa iasa si Diego , dupa care au plecat amandoi spre salon , unde era cel mai apropiat telefon . Cantaretul raspunse de indata si se pare ca la capatul celalat se auzea vocea lui Yuki . acesta a povestit pret de cateva minute cu prietenul sau , dupa care daduse o veste bomba . Angel sari ca ars la auzul acesteia , dupa care inchise telefonul . Satenul incerca sa afle cateva detalii de la bunetul care incepuse sa se miste ganditor dintr-o parte si alta a camerei , dar fara rezultat . La un moment dat , cantaretul s-a oprit si il intreaba pe Diego , daca ar vrea sa se intoarca ziua urmatoare in Japonia . Satenul era confuz , nu intelegea de ce i-a fost pusa aceasta intrebare , dar raspunsul sau a fost afirmativ . Angel ridica receptorul telefonului si formeaza un numar . A scris cateva date pe o foaie de hartie si comandase doua bilete de avion pentru Japonia , Tokyo . Brunetul a fugit sus la el in camera , urmat de saten .
-Ce faci ? Intreaba baiatul confuz .
-Bagaje ... Maine plecam inapoi . Raspunse scurt cantaretul .
-Dar de ce ? Cum ramane cu tatal tau ... Cu fabrica de parfumuri ?
-Fabrica de parfumuri o voi lasa pe mana fratelui meu ... Cat despre tata , boala lui nu era chiar atat de grava deci va scapa ! Nu mai am pentru ce sa imi fac griji .
Diego aproba din cap si se aseaza pe pat .
-Spune-mi , ce s-a intamplat , defapt ?Intreaba acesta .
-Pai ... Ca sa spun asa ... Taku a evadat din inchisoare , si mor de frica , ca nu cumva sa ii faca ceva lui Yuki si prietenilor mei , cum ar fi , sa ii raneasca... Sau mai grav de atat... Sa-i omoare... Zise brunetul ingrijorat .
Satenul a cazut imediat pe ganduri . Nu facea altceva decat sa priveasca in gol . Oricat de mult dorea ca totul sa fie o minciuna , defapt totul era adevarat . Isi facuse bagajele , se imbraca cu o pereche de blugi si coboara jos in salon . Diego merse si el in casa alaturata pentru a-si schimba hainele ude si in cateva minute se intoarse de brat cu verisoara lui . Aceasta se aseaza pe canapea langa brunet .
Angel , cand o vasuse , isi aminti , ceea ce i-a spus satenul despre ea .
-Kairi ... este adevarat ca ai fost dama de companie ? Intreaba baiatul privind-o curios pe fata , si oarecum rusinat de ce a intrabat .
-Da ... Asa este ... Am fost ... In familia mea sunt numai doua persoane : Diego si unchiul meu , in a carui vila locuiesc si eu . Daca nu era verisorul meu , eu eram acum in Japonia , pe strazi , facand autostopul . Adica , ne cunoaste, de cand eram mici ... La un moment din viata noastra adica pe la zece ani , parintii mei s-au decis sa ne mutam in Osaka ... Acolo , dupa ce am implinit eu varsta de cincisprezece ani , ei au murit , iar eu m-am intors in Tokyo , singura . Neavand nici o alta solutie , m-am prostituat . A fost singura cale prin care am putut supravietui . Pret de cateva luni , corpul meu a fost folosit , dupa care aruncat ... Dar macar asa puteam trai , daca aia se putea numi viata . Si , ca printr-o minune , Diego m-a recunoscut si m-a luat la el . A avut grija de mine , si chiar mi-a cumparat un apartament . Atunci , am renuntat la slujba aia murdara .
- Aha ... Inteleg ... Ce inima mare ai , Diego ... Spuse brunetul privindu-l pe saten si ridicand dintr-o sparnceana .
-Pai normal . Raspunse scurt baiatul .
-...Cu fetele ... Cu mine , parca nu ai pic de mila ! Spuse cantaretul ridicand din nou spanceana .
-Eeee ... Pai pe tine te iubesc ! Rosti Diego , zambind .
-Aha ... Si asa faci tu cu toate persoanele pe care le iubesti , nu ? Termini toata puterea din acea persoana cu "blandetea" ta si le lasi semne pe gat ? Intreaba brunetul .
-Pai da ... Cu exceptia semnului pe gat . La nimeni nu am mai lasat . Numai tie !
Kairi sari ca arsa de gatul baiatului de langa ea , vrand sa vada neaparat acel semn lasat de verisorul ei pe gatul cantaretului . Baiatul isi intoarse usor capul pentru ca fata sa poata vedea mai bine . Bruneta a inceput sa rada cand a vazut marimea petei de pe gatul lui , dar revenind apoi la lucrurile serioase , fata reaminteste baietilor despre intoarcerea lor . Acestia nu au avut nici o reactie , ci priveau in gol . Atunci pe usa vilei au intrat Kika , Leon si mama acestora . Roscata incepuse sa chicoteasca cand i-a vazut pe tosi trei adunati , dar zambetul i-a pierit cand Angel spune decizia deja luata de el .
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 01-11-2008, 06:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.941 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.500 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.590 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.902 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 46.582 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 135.473 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 71.013 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 101.173 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.892 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 127.913 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)