Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#65
CAP 24 Una sorpresa (O surpriza )

Razele stralucitoare a soarelui partundeau ca niste sageti prin perdeaua orange din camera cantaretului , ce dormea linistit in patul sau moale si calduros . Lumina puternica ii deranjeaza ochii albastrii si de parca nu ar fi fost de ajuns , Leon s-a gandit sa intre in camera lui pentru a-l trezi din somnul adanc , speriindu-l pe baiat sufland intr-un fluier .
- Scularea frate ! E ora sapte . Azi e prima ta zi de lucru ! Striga baiatul entuziasmat .
- CE ?? Dar nu am chef ! Zise brunetul asezandu-si capul din nou pe perna pufoasa . Cine l-a pus sa stea seara pana la ora trei noaptea la calculator ?
-Haide haide , nu mai sta si ia-ti costumul pe care ti l-am pus aseara in dulap !
Angel se ridica cu greu din pat , abia tinandu-se pe picioare se duce catre baie sa isi revigoreze trupul . Facuse un dus scurt , dupa care isi luase costumul gri pe el si merse spre masina fratelui sau .
-Fratee ! Dar imi este somn ! Excama brunetul facand pe suparatul .
- Ti-am spus ca vom incepe de dimineata , deci trebuia sa fi pregatit .
Dupa zece minute in care Angel se autocompatimea , au ajuns in sfarsit la fabrica . Alte zece minte au trecut pana cand brunetul s-a decis sa iasa din masina , defapt nici nu s-a decis , Leon a trebuit sa isi ia fratele pe sus si sa il duca in fabrica . Au inceput turul fabricii . Pentru cantaret , toata treaba asta era de prisos , era obosit , si nimic din ceea ce vorbea Leon sau angajatii nu intelegea , el doar aproba din cap .

* *

*
La vila Kairei , tocmai ajunsese un nou musafir . Se instalase imediat pe una din canapelele mari de piele neagra .
-Stai confortabil , Diego ? Intreaba bruneta . Nu credeam ca o sa vi chiar astazi . Continua ea .
-Ei bine� Uite-ma ! Bucura-te ca am ajuns � Si apropo , unde este Angel ? Intreaba satenul .
-Din cate imi amintesc e la firma tatalui sau de pafumuri , mai nou e patronul firmel in locul batranului .
Diego statu putin pe ganduri , dupa care se ridica , ia niste chei de pe masuta din fata canapelei si fuge afara din casa . Bruneta striga dupa el , nestiind unde avea acesta de gand sa mearga , totusi el nu cunoastea orasul .

* *

*

La firma de parfumuri , cantaretul a trecut in sfarsit si peste turul plictisitor de lung din imensa cladite in care va urma sa lucreze un timp . Leon si-a scutit fratele de alte introduceri si il conduce in biroul ce ii va apartine . Ajunsi la locul cu pricina , Angel trage o privire prin camera . Era invaluita intr-o culoare alba stralucitoare . Pe jos era o mocheta mare , de culoare maro ce acoperea intrega podea . Langa peretele din fata usii era un birou de un maro stralucitor , pe care era un calculator . Langa el erau aruncate mai multe documente si o ceasca de cafea . Angel se aseaza imediat pe scaunul negru de langa birou , dupa care isi pune capul pe brate , inchizand ochii .
-Angel , langa tine sunt niste rapoarte , am sa te rog sa le verifici , sunt pentru un transport in Ca � Angel !!! Striga Leon incercand sa isi sperie fratele care se parea ca deja sforaia , dar fara rezultat . Off , la naiba , am sa il las sa se odihneasca . Continua acesta izbucnind apoi in ras .
Dupa ce a iesit fratele baiatului din incapere , o alta persoana a intrat , o persoana imbracata cu o pereche de blugi negrii si un tricou alb , mulat cu un dragon mare desenat pe piept . Acesta a trantit usa si apoi a incuiat-o , Angel trezindu-se brusc si sarind de pe scaun .
-Ha? Ce ? Cine ? Unde ? Oh , nu ! Striga baiatul privind persoana din fata sa . Oh nu , nu ! Diego , nu esti adevarat , la naiba , e un vis ! � Da ! Asta este , un vis ! Am sa respir adanc si ... Gata ! A disparut ! Spuse cantaretul zambind .
-Mai gandeste-te istetule , ai ochii inchisi ! Spuse satenul apropiindu-se de brunet .
-Ce cauti tu aici ? Intraba Angel mai mult decat uimit . Dar nu .. Nu poti , sigur e un vis ! Tu esti in Japonia , nu ai cum sa fi aici ! Continua el .
Dar Diego se apropie si mai mult de el , izbind-ul pe cantaret de perete si cu mana prinzand-ul pe baiat de acea zona sensibila .
-Idiotule ! Ce faci ? Inceteaza , doare ! Striga cantaretul cu obrajii imbujorati incercand sa-l impinga pe saten , dar fara rezultat .
-Spune ca ti-a fost dor de mine ! Sopti Diego la urechea brunetului , strangand mai tare cu mana de acea zona , facand-ul pe Angel sa scoata un scancet de durere .
-Inceteaza ! Du-te la fufa ta ! Aia din Tokyo , cred ca te asteapta ! Spuse Angel .
-Care fufa ? Intreba Diego in timp ce saruta gatul brunetului .
-Nu te mai preface ! Cea din fata mall-ului , bruneta aia ! Crezi ca nu am auzit-o ? �Ah , Diego , te iubesc asa de mult ! Suntem �
-Verisori ! Il intrerupe satenul pe baiat .
-Ve�Ve-ce ? Intreaba Angel socat de vestea primita .
-Nu ti se pare ca o cunosti ?... E Kairi !
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 20-09-2008, 10:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.945 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.505 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.715 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.908 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 46.588 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 135.481 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 71.022 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 101.177 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.898 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 127.922 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)