Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#54
CAP 21 : El viaje a Venezulela y la chica (Calatoria spre Venezuela si fata )

Angel fugea spre casa cu fata inundata de lacrimi . In cateva minute a reusit sa puna mana pe clanta usii si sa intre inauntru , unde mama , sora si prietenul lui , Yuki il asteptau asezati pe canapea . Brunetul isi sterge lacrimile sarate si se aseaza pe masuta mica de culoare maro din fata canapelei .
-Spuneti ... Care-i graba ? De ce sa plec inapoi in Venezuela ? Intreaba cantaretul ciufulindu-si parul .
-Pai ... E vorba de tatal tau ... E pe moarte ! Tu , eu si Kika va trebui sa mergem din nou acasa . Spune mama acestuia ridicandu-se de pe canapea , luand apoi doua bilete de pe masa din bucatarie si intinzadu-le baiatului . Vei avea grija si de biletul sorei tale ... Eu il am pe al meu , vom pleca peste 4 ore . Continua femeia .
"Deci chiar voi pleca ... Poate nici nu ma voi mai intoarce , nu mai vreau sa il vad pe Diego , nenorocitul ala ma inseala cu prima care ii iese in fata , prima care are un corp frumos si fata draguta . Mai bine plec decat sa stiu si sa vad ce va face el in continuare . " Gandi Angel incercand sa-si opreasca lacrimile ce curgeau din ce in ce mai repede pe obraji , el privind in acelasi timp podeaua acoperita cu parchet .
- Frate , nu plage , ne vom intoarce ! Nu stiu peste cat timp , dar sper ca ne vom intoarce ! Zise Kika incercand sa isi calmeze fratele ridicandu-se de pe canapea , apropiindu-se de el si apo strangandu-l puternic in brate
-Nu ... Voi va veti intoarce , eu nu ! Spuse cantaretul punandu-si mana pe ochi .
- Ce ? ... Ce tot vorbesti acolo ? Desigur ca te vei intoarce cu noi ! Spuse roscata privindu-ul usor speriata pe baiatul din fata ei .
- Cum adica sa nu te intorci ? Angel , prietene , atunci ce vrei sa fac eu ? Esti singurul meu prieten de nadejde , nu ma pot baza pe altcineva ! Spune Yuki privindu-l mirat pe prietenul sau
-Heiiii ... Dar eu ce sunt pentru tine ? Un cartof prajit ? Spuse Kika facand pe suparata .
- Tu esti iubita mea ! Nu un amarat de cartof prajit ! Spuse Yuki prinzandu-si prietena de mana si tragand-o in bratele lui , prinzandu-i buzele rosii intr-un sarut apasat .
Angel privea in gol si isi amintea de momentele in care el era impreuna cu Diego , dar vroia ca acele amintiri sa piara , sa se stearga pur si simplu din mintea lui si sa ia viata de la inceput , fara ca Diego sa apara din nou . Asa ca s-a ridicat repede de pe masuta si merge spre camera lui . Ajuns acolo , isi scoate toate hainele din dulap , le alege pe cele buine , le aseaza intr-o valiza de piele neagra si apoi arunca valiza pe pat . Cand se intoarse in camera in care se presupunea ca mama lui , Kika si Yuki il asteptau , a fost surprins cand gasise camera goala . se tranteste pe canatea is in cateva ninute apar Kika impreuna cu mama lor , dar Yuki , se pare ca era dat disparut , caci in casa nu mai era , Angel a plecat pentru o secunda , iar batausul a si sters-o . Cand brunetul a intrebat unde ii este prietenul , roscata se uita putin la mama ei , dupa care spune ca baiatul a plecat acasa , dar parca inca ascundea ceva , chiar si asa cantaretul nu baga de seama si le asteapta pe cele doua femei sa fie gata de plecare , desi mai aveau inca cateva ore pana cand avionul va decola si il va duce inapoi acasa , unde avea de gand sa uite totul si sa gasesca fericirea tot in acel loc , unde el se va schimba complet . Nu mai vrea sa fie acelasi Angel , inocentul , dragutul si politicosul cantaret , ce nu misca un deget nici daca cineva avea intentia sa il omoare . "Cu trecerea timpului voi uita ... Voi uita totul" Gandi brunetul , dar se insela , se insela amarnic , desi se gandea la acest lucru , niciodata nu va uita mangairile , saruturile si momentele de iubire care le-a petrecut alaturi de Diego .
* *
*
Ceasul arata ora 2:30 . Alarma fixata de Kika a inceput sa sune si sa anunte ca timpul plecarii a venit , mai aveau o jumatate de ora plana la decolare . In aceeasi clipa a sosit si Yuki , care era decis sa ii conduca pe cei trei la aeroport .
Pe masina nimeni nu a scos o vorba , era o l;iniste totala , doar la aeroport , Yuki parea ca s-a trezit din hibernat .
-Hei , Angel , in Venezuela sunt oameni ce vorbesc ciudat si cu nume ciudate ca al tau si a lui�
Dar baiatul nu reusit sa pronunte si celalalt nume , caci Angel l-a oprit raspunzand la intrebare .
-Da�Asa este , limba aceea ciudata se numeste spaniola si in privinta numelor nu stiu ce sa iti spun gandeste-te ca si cei de acolo cred ca numele de aici , din Japonia sunt ciudate . Spuse Angel plictisit privind la ceas .
-Angel , te-ai holbat la ceasul ala de cand am plecat de acasa , mai da-i o pauza , da-o in acolo de treaba ! Zise Kika incercand sa-i atraga atentia fratelui sau , dar in zadar , caci Angel inca privea obiectul prins de incheietura mainii . Mama celor doi au dus bagajele la control , in timp ce Angel inca se holba la ceas , iar Kika povestea cu iubitul sau .
In cateva minute s-a anuntat ca avionul spre Venezulela va decola in cateva momente , asa ca si-au luat la revedere de la Yuki . Kika stia ca nu avea sa-si mai vada iubitul mult timp de acum incolo asa ca i-a prins buzele intr-un sarut care a durat cel putin un minut si apoi a fugit spre familia ei . S-au dus dupa bagajele lor si au plecat spre obiectul zburator . Ajunsi in avion , cei trei si-au ocupat locurile : Kika langa mama ei , iar Angel langa o domnisoara de vreo 18 ani , bruneta cu parul lung , ochii negrii , imbracata cu o rochie alba , nu decoltata , dar frumoasa . Acesta intra cu fata in vorba , afla la un moment dat ca numele ei este Kairi si ca merge la rudele ei din Venezela , unde are de gand sa strea cativa ani . Canteretul s-a prezentat si el , iar fata fu mai mult decat incantata sa afle ca el este un cantaret faimos , si pe deasupra asa de dragut . Bruneta parea destul de obosita , asa ca isi aseaza capul pe umarul baiatului si adoarme in cateva minute . Semana cu un inger cazut din geruei si dormea tocmai pe umarul lui Angel . desi abea sa cunoasteau , acesta nu rezista si ii prinsese buzele calde a fetei intr-un sarut , acel saru avea un gust dulce , dar totodata amar , din cauza buzelor cantaretului , care inca tanjeau dupa saruturile fostului sau iubit .

Aceasta e Kairi
http://i219.photobucket.com/albums/cc127...a_2411.jpg

?�??by Kaname ??
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 01-09-2008, 02:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.925 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.426 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.159 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.814 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 46.526 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 135.132 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 70.854 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 101.027 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.485 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 127.688 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)