Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#14
CAP 7:La Melodia (Melodia)

Cei doi au ramas imbratisati pana intr-un anumit moment: Muzica asurzitoare se opri dintr-odata...iar vocea Kikei , sora lui Angel , care avea microfonul in mana spunea:
-Ba idiotilor! Nu credeti ca am uitat de cineva? Frate-miu si frumosul acela de Diego...Cred ca i-am inchis in subsol! Sa mergem dupa ei !
Auzind astea , baietii nostri au intrat in panica ... Cel putin unul din cei doi chiar s-a panicat , acesta fiind Angel . Diego nu avea nici o treaba , statea relaxat si nui pasa de cei care vin dupa ei pana cand brunetul s-a ridicat rapid si ii spune lui Diego ca ar trebui sa se ascunda undeva , oriunde. Baiatul a ezitat putin dar pana la urma a acceptat si l-a dus pe Angel intr-o camaruta care la prima vedere pare mica , pentru ca usa abia avea un metru, dar inauntru avea peste 2 metrii , Pe peretii albi ai camarutei erau puse niste rafturi , de culoare maro , pe care erau asezate multe sticle de vin si cateva de wisky, pe jos era o mocheta maro care se asorta de minune cu rafturile. Diego il calmeaza putin pe Angel , care era destul de tensionat , mangaindu-l usor pe piept si apoi sarutandu-l lung si pasional. Diego trage putin cu ochiul sa vada unde sunt oaspetii , caci aproape toti au intrat in subsol , norocul celor doi a a fost ca toti erau in partea opusa fatza de unde erau ei asa ca brunetul a fost prins de mana si dus sus de catre Diego , fara sa fie zariti de ceilalti care ii cautau ca disperatii . Cei doi s-au asezat pe canapea si inainte ca petrecaretii sa vina , Diego i-a dat un mic pupic pe buzele umede ale lui Angel.Prima care a urcat inapoi la petrecera a fost Kika , care a fost uimita cant i-au vazut pe cei doi stand relaxati pe canapea.
-Da' voi unde ati fost? Ca v-am cautat de ne-au sarit apele ! Spune Kika
-Aici am fost!Neam....Cunoscut mai bine! Raspunde Diego umezindu-si buzele cu limba.
-De ce faci asa , Diego? Intraba Kika
-Asa cum?
-De ce ti-ai umezit buzele? veri sa saruti pe cineva?
-Nah... am...Gustat ceva... dulce ! Spune Diego cu o privire seducatoare , uitandu-se la brunet
-Ce dulce? Ca nu ii nimic dulce pe aici .Spune Kika
-O bomboana!
-De unde? Ca toate magazinele sunt inchise
-Chiar vrei sa stii?
-Da..
-De pe buzele fratelui tau !
-Ce??? Exclama Kika cuprinsa de uimire
Angel cand auzi asta tresari si ii puse mana la gura lui Diego , sa nu mai scoata alta prostie de acolo. Baiatul avea o privire speriata si se balbaie cand incearca sa-i spuna surorii lui ca defapt nu a zis "buze" ci "buzunar" . In fine...Kika nu a fost pe deplin multumita dar i-a lasat in pace . Petrecerea a continuat cei doi si-au luat niste beri , acestea fiind aduse de cei care au coborat acolo dupa ele , caci Angel a si uitat de ele.
Cantaretul a fost invitat pe scena sa cante o melodie . Era suta la suta ca se va intampla asta , dar era fericit ca Diego il va putea vedea „in actiune” . Acesta avea pregatit CD-ul cu negativul melodiei ale carei versuri le-a inventat cu o zi inainte de majoratul lui . In timp ce se ridica de pe canapea ii sopteste lui Diego: „Asta este o dedicatie de la mine pentru tine”
Angel ura pe mini-scena , ii da CD-ul Dj-ului si incepe a canta


Tengo de pronto tanto y no se como agradecer
Am atatea si nu stiu cum sa-ti multumesc
Me siento afurtunado por tener tanto amor tambien
Ma simt norocos pentru ca am si atata dragoste
Por que me encuentro junto a ti
Pentru ca sunt langa tine
Jamas soñe amar asi
Niciodata nu am vista sa iubesc atat

Desde que estas aqui ya solo pienso en ti
De cand esti aici numai la tine ma gandesc
Mi amor tu has sido todo lo que siempre pedi
Iubirea mea, tu ai fost totul ceea ce mereu am cerut
Desde que estas aqui me siento tan feliz
De cand esti aici ma simt atat de fericit
Del suelo he despegado pues me has hecho sentir asi
Solul inclinat m-a facut sa ma simt asa

Dicen que no hay momento ideal para empezar a amar
Se spune ca nu exista un moment ideal pentru a incepe a iubi
Contigo he descuebirto que es verdad
Cu tine am descoperit ca este adevarat
Que eres realidad
Ca esti un adevar
Por que me encuentro junto a ti
Pentru ca sunt langa tine
Jamas soñe amar asi
Niciodata nu am vista sa iubesc atat

Desde que estas aqui ya solo pienso en ti
De cand esti aici numai la tine ma gandesc
Mi amor tu has sido todo lo que siempre pedi
Iubirea mea, tu ai fost totul ceea ce mereu am cerut
Desde que estas aqui me siento tan feliz
De cand esti aici ma simt atat de fericit
Del suelo he despegado pues me has hecho sentir asi
Solul inclinat m-a facut sa ma simt asa

La sfarsitul melodiei toata lumea a aplaudat si a ramas uimita , melodia era superba , si in plus se potrivea perfect cu ceea ce simtea Angel. Cantaretul coboara de pe scena si se duce sa se aseze langa Diego . Nici nu s-a asezat bine , ca baiatul i-a prins buzele lui Angel intr-un sarut plin de pasiune in fata tuturor.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 30-07-2008, 01:00 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.943 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.502 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.633 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.904 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 46.587 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 135.477 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 71.016 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 101.175 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.895 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 127.915 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)