Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One missed call

#1
NU cred ca au vazut multi filmul acesta ...oricum .... ideea principala e ca primesti un apel cu numar necunoscut si dak raspunzi vei auzi o inregistrare in care MORI... si apoi ..."dai coltul" Filmul e o varianta americana , un remake dupa filmul japonez "Chakushin Ari "craniucraniucraniu

#2
tocmai l-am vazut si este super marfa. Actiunea este cool desii nu te prea inspaimanta d emoarte 21 datorita faptului ca este cam clideu unele lucruri, in fine, frumoasa ckjestie, mi-a placut in totalitate, mi-a palcut suspansul actiunii chair a lasat o amprenta, desii cum sunt eu cam 'sensibila' sa-i spunem, deja cred k nu mai dorm la noapte, in fine decorul a fost super, chiar a tinut, iar prestatia artistilor a fost super.
Mi-a placut mult coloana sonora, ci acel cantecel care aparea in film, acela a dat un sentiment superb filmului.
:X:X

edit: scenele au fost inspaimantatoare 21 chiar mi-a dat o snezartie de teama, la un moment dat am crezut ca o sa-o tortureze, cel mai mult mi-a palcut cantecelul :X:X
-

#3
L-am vazut si eu. Mi-a placut, e un film okay, chiar daca nu e cine stie ce groaza in el. Dar imi place ca este mult suspans15 Nu stiam ca e facut dupa un film japonez, credeam ca ideea e 100% originala^.^ Yeah, stupid me. Mi-a mai placut sunetul acelui ursulet(cum sunau telefoanele). A doua zi aia era soneria mea^_^ Mi-am bagat colegii in sperieti21
Filmul nu e o opera de arta, dar merita vazut. Cel mai bine cu o gasca de prieteni15
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#4
Am urmarit acest film de groaza intr-o tabara cu niste colegi si fiind mai multi , normal ca ne-am speriat ca naiba , deoarece unii din camera incercau sa ne sperie , mai ales in punctul culminant , atunci cand era mai mare tensiunea =]] Soo ... imi place foarte mult filmul , cel mai mult m-a speriat acea melodie o_o Tare stranie o_o Imi aduc aminte de un coleg care si-a pus melodia pe telefon sa sune atunci cand il apeleaza cineva . Eram odata in ora si era liniste , mare liniste si deodata a sunat telefonul o_o Am crezut ca mor cand am auzit melodia impreuna cu mai multi =]] Personajele mi-au placut extrem de mult , in special personajul feminin principal ( am uitat cum se numea o_o) . In fine ... tare draguta si tare curajoasa . Eu una n-as fi avut acel curaj =]] M-a impresionat povestea filmului , mai ales trecutul acelei fetite . Poor her T.T Am ramas stupefiata intr-un fel inca din primul minut , atunci cand ardea acea cladire , iar la geam a aparut chipul acelui copil o_o M-am speriat de moarte xDD Dupa mine ar merita un 10 filmul , deoarece este prea bestial , decorul a fost mai mult decat perfect si chiar parea foarte real . Deobicei decorurile tradeaza filmele , deoarece nu sunt chiar foarte bine gandite , dar One missed call a avut noroc =]] Am avut noroc ca l-am vizionat in tabara , deoarece nu a dormit nimeni in acea noapte , am stat si ne-am jucat adevar si provocare dupa film xD Cred ca daca il vizionam singura acasa nu mai dormeam o saptamana xD So...din punctul meu de vedere One missed call merita vazut , povestea o sa impresioneze toata lumea .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Off.. mi se pare ca vazusem filmul acum 2 ani... E super amrfa [ chiar daca nu-mi mai amintesc mare lucru din el 21 ] mi-a placut faza cu tipa aia cand mergea prin gura de aerisire si a dat de cadavrul ala si OMG am crezut ca fac infart O_O
Ce-i drept, nu se compara cu Mirrors... si ce-i drept, e super ringtonul ala 24
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#6
Vaii ... e genial filmu ala :X e printre filmele mele preferate. Chiar m-a marcat cand m-am uitat cred ca a doua parte am vazut-o prima oara... aveam vreo 9 ani si aveam telefon cu clapita. Dupa ce am vazut filmul am ajuns acasa ( eram la o prietena) prima chestie pe care am facut-o a fost sa-mi schimb telefonu 24)).
In fine .. ideea e ca mi se pare ca e un film foarte bine realizat...adica ambele parti .. ca sa nu mai zic ca e prinbtre singurele filme la care amandoua partile sunt horror... cum am vazut multe alte filme ... oricum vi-l recomand :d
[Imagine: d2ax6sh]

There are 3 kinds of people: those who make things happen
Those who watch things happen
And those who don't know what's happening

#7
Începusem să îl văd când eram mai mică, dar niciodată nu am văzut sfărşitul. Chestia e că mă speria de fiecare dată când încercam să îl văd şi aşa renunţam. Dar ştiu că m-am uitat într-o zi până aproape de sfărşit, şi chiar dacă n-am văzut sfărşitul filmul mi-a plăcut. I-aş da nota 10 şi îmi plăcea la nebunie cum sunau mereu telefoanele şi oamenii mureau unul câte unul. Parcă era un blestem neîncetat, c enu va avea să se temrine niciodată.
Eu acum, aş vrea să îmi descarc melodia cu are suna telefonul :]]. Îmi place cum sună şi mi-aş pune-o la mesaj ;; ). Dar categoric nu aş păstra-o şi după ce mă uit la tot filmul. (Presupunând şi sfârşitul 9).
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)