Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Psiho World

#1
- Hy mina! Aici Lory!
- Hy! �Si eu Lary�.auzi�da ce inseamna mina?
- Nu conte�nu suntem aici pentru lectii de japoneza!
- Bine �bine�.fa tu prezentarea�daca tot esti asa entuziamata =))
- Oki�.deci�.primul nostrum fan fic�e gandit!...
- Si original!
- Si speram sa va placa!
- Mie imi palce !
- Dar nu trebe sa-ti placa tie , ci lor!
- Bine , bine�..
- Asteptam propuneri sa-l imbunatatim :)
- Da?
- Taci mey ca strici reclama!
- Bine�wtf�mi somnik
- Trezeste-te ca trebuie sa ridicam cortina,apoi ai liber de la mine.
- Bn. Deci�Luminile!Camera!ACTION!


Lory: Oh!something else i want to tell you: e un fic pentru persoane mai mature .Deci ar fi bine sa ai mai mult de 14 ani dar nu te impiedica nimeni sa citesti daca esti mai mic.Doar un mic avertisment. Era o pata usor vizibil de yuri acest fic. Mie-mi place ,pare mai trendy,dar altora poate li se poate parea ca trebuie spalata.Asa ca e doar un avertisment


deci...un fic facut de L@ry15 si Lory_Ayame ....enjoy:


Capitolul 1
�

Pe o strada din New York:

Trrr�trrrr�pfff ceasu asta e enervant rau�ca de obicei dau cu el de perete�tipu de la magazinul de ceasuri ar trebui sa-mi faca deja reducere la cate ceasuri tot cumpar. Sunt cam mahmura�da�a fost meci aseara, nici nu ma mir�am baut 4 sau 5 beri, nici nu mai stiu sigur.
Ma uit in calendar�e 7 ianuarie�azi am programat sa-l omor pe seful muzeului de flututri rari. Se pare ca are ceva dusmani. Cu asta ma ocup eu, sunt ucigasa, daca cineva ma plateste bine rezolv treaba. Mi-am zis ca daca tot imi place sa ucid macar sa scot ceva bani din asta.
Ca de obicei, fac un dus�mananc ceva creale Cheerios cu lapte�iubesc cerealele alea . E abia 10:30�nu pot actiona ziua ca tipu ala e bine pazit. Incep sa-mi fac planurile pentru �treaba� ce o am de rezolvat. O sa profit de faptul ca azi e o expozitie de fluturi adusi din Japonia. Nu-mi place dar va trebui sa port rochie de gala. Urasc rochile dar trebuie sa-mi fac meseria.
Pe aici mi-am facut deja o reputatie de ucigas in serie. Nu se stiu prea multe informatii despre mine...mi-au aflat doar culoarea parului, inaltimea si faptul ca am doua alunite pe gat ce seamana cu o muscatura de vampir. Oamenii astia se chinuie de 2 ani sa ma prinda. Am inceput sa ucid de la varsta de 15 ani, iar de la 16 ani am devenit ucigasa platita. Afacerile le fac doar prin intermediul unui prieten care ma ajuta...si cu masini cand am nevoie si echipament. El e Jhonny...un prieten vechi.


******

E ora 20:00 deja. Trebuie sa ma grabesc daca nu vreau sa intarzi. Am inchiriat o limuzina�.pfff o groaza de bani�dar altfel nu se poate intra la expozitie unde numai cei bogati au voie. Ajung acolo�o multime de paparazzi�nu trebuie sa ma las fotografiata�.firar�bine ca am pistolul la mine�am impuscat din limuzina pe unu de pe strada�asta o sa le atraga atentia.
Cladirea asta e bine pazita iar directorul e urmat indeaproape de doua matahale. Nu-mi fac griji�ma ocup imediat de ei. In sfarsit pleaca din sala�il urmaresc. Am dat de cativa gardieni pe drum�.nicio problema�inca 5 oameni pe lista mea neagra nu strica. Il vad ca intra intr-un birou�bine macar ca matahalele au ramas la usa. Imi incarc pistolul. Ii impusc...merg spre usa si imi dau seama ca nu o pot deschide...firar...ce fac acum? ...Hm...chiar! Intru pe la ventilatia...e cam sus...eee las...am doua cadavre numa bune pe post de scara. Urc...e destul de larg pe aici...se pare ca fraierul nu si-a securizat zona asta...am ajuns deasupra biroului...prostu asta o venit sa semneze ceva acte ...o doamne! Ma pregatesc...trebuie sa sar inauntru si sa-l iau prin surprindere. Dar stai...pleaca...firar...ahh...eram cu gandurile in alta parte si l-am scapat...acum trebuie sa astept pana vine.....[Buuufffff] ....



Eu: http://i249.photobucket.com/albums/gg223...pllk01.jpg
Johnny: http://i249.photobucket.com/albums/gg223...mo9981.jpg


Lary: imi pare rau ca e asa de scurt dar ....e o poveste lunga...nu conteaza...:)



Axel...ii place sa pape bobo...si daca il tragi de par e fericit....o sa vezi daca o faci 10

[Imagine: chibi_447.gif]
Axel, chibi-ul lui L@ry15



#2
Ideea e chiar foarte interesanta, insa actiunea mi se pare prea grabita pentru un monolog. Avand in vedere ca tu esti chiar personajul, ar trebui sa descrii ceva mai amanuntit fiecare intamplare, in cateva randuri a trecut o zi...

Nu prea stim de asemeni nimioc despre interiorul tau, sau ce stim stim din comportament. O ucidasa care a inceput devreme sa omoare.

Apreciez ca nu aveti greseli de tastare, mai ales ca stiu ca intotdeauna scapa cateva(experienta personala:)) ).

So...acestea fiind zise iti urez la mai multa descriere(cred ca eu am baut mai mult de 6 beri...) si ja na!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#3
Eu sunt Lory:p Sunt insarcinata de catre partenera mea sa va prezint capitolul doi al acest fic.Bine inteles ,capitolul a fost scris de mine:* Sper sa va placa =:)

Lory:Yeee!Randul meu! Poi sa vedem…Oare sesizati diferenta stilurilor de scris?:p
Lary:La cat i-am facut sa astepte cred ca nu mai e nimeni care sa poata sesiza.
Lory:Heky!Heky!Chiar daca ne-am pierdut citittorii ,nu-i nici o problema ,ii vom recastiga cu talentul nostru!*fire eyes*
Lary:Talent?Da,da talent.Care talent?
Lory:Ma lasi sa incep?
Lary: A scz !Da-i drumul! :D
Lory:Imi cer scuze ca n-am mai postat de multa vreme dar acum sunt aici gata sa-mi fac treaba.
Nu e nevoie de flashback,nu?Asa credeam si eu:pSo,…Hajime!Sa curga frazele!

Capitol 2:
...

!.....[Buuufffff] ….. Era cineva aici!N-am fost destul de atenta.Trebuie sa fiu in garda!...Cred ca am dat peste el si l-am lovit.Nu se intampla nimic.Nu vad nimic de tot praful asta. Asta e inca un motiv pentru care americanii astia ,ne sunt inferiori.Igiena lor lasa de dorit.Dar ce fac?Japonia nu mi-a adus nimic bun .De ce s-o laud? Se risipeste praful.A! Am dat peste o femeie. Am sarit repede si am pus sabia la gatul ei. Ea avea ochii inchisi din cauza impactului,o durea si s-a strambat putin.Cand i-a deschis si m-a zarit s-a mirat o secunda apoi mi-a aruncat o privire taioasa.Nu s-a speriat de sabie si nici de mine. Cand am vazut asta m-am incruntat.Un ras josnic i-a scapat.Era clar ca lucra pentru gandacul de jos.Doar cineva asa de josnic ar putea lucra pt el .Cei ca ei trebuie sa paraseasca lumea asta si asa prea infectata si supra populata.Cativa in minus nu se vor remarca, dar lipsa lor va curata putin aerul. Fata din fata mea,desi incoltita a ras.La naiba!M-a trezit din ganduri!Nu-mi vine sa cred ce era sa fac!Putea sa dea alarma cat am ezitat eu.Trebuia s-o distrug imediat.Unde mi-era capul?
- Esti cam tanara sa fii carpa jegului astuia ,nu crezi?Si ce naiba porti?O carpa?N-ai vazut niciodata cu ce se imbraca oamenii normali? a zis ea.
Chiar m-a enervat cu asta!Am s-o fac praf si pe ea si pe el. Mi-a dat peste picior,punandu-mi piedica .In timp ce eu mi-am pierdut echilibrul,ea a profitat si s-a ridicat.Am incercat sa-i bag sabia in gat dar ea se miscase.A incercat sa ma impuste dar nu m-a nimerit. Intr-o fractiune de secunda eram amandoua in picioare si ne uitam una la alta asteptand sa vedem urmatoarea miscare.Asteptand momentul sa ne omoram reciproc.
- Tu vorbesti de mine cand tu te taresti pe aici ?N-am vazut niciodata o slujba asa josnica in viata mea si mai ai tupeul sa ma privesti in ochi?Mai presus:sa comentezi imbracamintea mea?!Vorbeai de oameni normali dar tu nu faci parte din ei .Imi pare rau sa te anunt.
Asta chiar a eneravat-o.Atunci ea s-a repezit spre mine dar nici instinctele mele nu dormeau ,in urmatoare asecunda ea avea pistolul indreptat spere capul meu si eu aveam sabia gata s-o taie de la jumate. Fiecare miscare se petrecea intr-o secunda cel mult.Se vede ca se pricepe la lupte dar nu ma intrece pe mine.
- Se vede ca te pricepi
- Nici tu nu pari o amatoare
- Insa asta nu inseamna ca esti mai buna ca mine!
- Exact asta cred si eu despre tine!
Cum am terminat de vorbit amandoua eram ca propulsate in lupta.De fiecare data cand deschidea gura ma intarata s-o bat.Parca cerea sa o termin.Am profitat de un moment in care a lasat putin garda jos crezandu-se in avantaj .Urma sa traga dar am taiat-o la mana in care tinea pistolul.Acesta a cazut iar eu i-am dat un sut.Nu se mai vede. Acum cine e in avantaj? Ce spun?!N-am nevoie de avantaje.Sunt mai buna ca ea!
- Se pare ca s-a terminat.Imi pare rau sa termin pe cineva asa bun ca tine dar imi stai in drum.
A lasat mana ranita sa-i atarne.Pe cealalta o tinea la piept parca vrand sa-si incetineasca bataile inimi si respiratia .E foarte obosita . Si eu am respiratia putin ingreunata insa asta nu inseamna ca sunt si eu obosita. Mana ei a si-a facut loc incet sub jacheta .Atunci i-a aparut pe fata o privire nebuna.O prievire nebuna care ma facut sa simt ca nimic nu o poate oprii sa ma ucida daca vrea.Mi-am revenit destul de repede ca sa reactionez.A scos un cutit si m-a atacat cu el si am reluat lupta. Ataca ea si eu ma aparam. Atacam eu si ea se apara.Lupta devenise foarte stansa. Faptul ca-mi tine piept fiind si ranita insemna foarte mult. Avand un oponent puternic ma facea si mai mult sa doresc sa-l infrang. Uitasem amandoua de obiectivul nostru.
De o odata auzim un ciocanit la usa din biroul directerului.Amandoua ne alarmam putin.Am intarziat.”NU am timp de asta!Daca nu actionez acum ,am venit degeaba!”Asta a trecut prin capul amadurora. In camera intra mai multi domni invarsta. Preau oameni importanti fiindca odata cu ei au intrat si multi soldati care au incercuit camera,stand cu spatele la perete. Ne-au inconjurat! Noi stateam spate in spate.
-Sa inteleg ca nu lucrezi pt ei?A zis asta cat sa o aud doar eu.
- Exact asta vroiam sa te intreb si eu. I-am raspuns in acelas fel.
Toti soldatii erau pe pozitii sa ne atace .Toti domnii din incapere se alarmasera.Am sarit in acelas timp de pe masa . Ma grabeam sa termin repede cu soldateii caci tinta mea era pe cale sa fuga ,dar nu-mi scapa ea. Soldatii cadeau „ca spicele de grau” cand terminam eu cu ei.Saream de la unul la altul .Jumatate erau gata. Dar...Cealalta jumatate era deja cazuta. Cealalta fata...Nu-mi vine sa cred!Mai e si ranita!Asta chiar ma deranjeaza!Poate sa fie la fel de buna ca mine? Sau poate...MAI BUNA?!?!?! ....Neeeeah!!N- am timp sa ma prostesc.
Cat vedeai cu ochii erau pe tot covorul marelui birou numai corpuri umane insangerate,toate taiate la gat sau in alte parti vitale ale corpului.Era o priveliste asa frumoasa,incantatoare.Toate patau costumele negre cu sangele lor murdar.M-am uitat atent in jur. Ceilalti directori murisera de mana mea sau nu, numai tinta mea naiva si tot odata dezgustatoare a ramas sa urmareasca masacrul si m-a scutit pe mine de un drum .Cand a realizat ca il priveam ,a incercat sa fuga. Am alergat spre el fara sa-mi dau seama ca si ...(presupun ca e o asasina platita ca nu poate o astfel de persoana sa faca ceva onorific).Ca si ea a facut acelas lucru.Cand am ajuns la un metru de el ,ne-am ridicat amandoua de la sol intr-un salt puternic . Deasupra lui,l-am taiat simultan,eu de l-am despicat de sus in jus iar cealalta de la jumate si am o scena de film frumusica pentru cainii de politisti care vor veni si vor folosi povestea sa se promoveze ,sa ia mai multi bani .Csh!Mi se face greata!
Acum treaba e gata.Nu mai am ce cauta aici plus ca politia va aparea in curand.Ar trebui s-o sterg dar ma gandesc ca ea ma va urmari. Oricum,nu mi-ar strica ceva distractie in plus. Cealalta s-a apropiat.Inainte sa spuna ceva i-am infipt sabia in abdomen si am scos-o .Ea a urlat de durere. Am ramas cu aceeasi privire rece pe parcursul celor inamplate.Mi-am luat un avant mare si am sarit printr-o fereastra pe care am spart-o trecand prin ea.Insa am disparut repede inainte ca cineva sa ma vada.Ea se va descurca.Nu am vrut s-o omor ,nu e un pericol pt mine .Nu ma va denunta caci si ea e criminala. Chiar daca mi-a retinut trasaturile mele asiatice,nu-i nici o problema .Nu stiu de ce dar parca as vrea s-o revad cand va fi in cea mai buna forma ...s-o pot provoca din nou....
Lory:sper ca nu v-am ametit.Eu si Lary povestim amandoua la persoana 1 insa din perspectiva a doua personaje diferite;) Sper sa ma placaJ
Eu: http://i249.photobucket.com/albums/gg223...121_l1.jpg
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#4
Hallo!

O poveste yuri??? Well, din star i'm your nr. 1 fan!
Incercati sa scrieti si numerelele cu litere si mai reduceti putin punctele de suspensie.
Greseli de tastare nu stiu daca aveti pentru ca am citit ficul acum cateva ore si nu-mi amintesc, iar sa-l iau din nou la corectat mi-e prea lene.
Descriere e bunicica, dar ar trebui sa insistati si asupra sentimentelor personajelor.
Ideea mi se pare destul de draguta.
Abia astept continuarea. Spor la scris.
Chuu

#5
Lari : Aici e capitolul 3....scuzati-ma daca cumva sunt greseli de tastare
Lory: Teoretic nu ar trebui sa fie =))
Lari: Poi??
Lory: Ai corectat-o de 4 ori...daca ti-a scapat vreo greseala...asta e :)
Lari: Si mai e ceva....descrierea...
Lory: Ce-i cu ea?
Lari: Poi...cam lipseste pe la mine =)) eo am stilul meu...nu prea am descurc cu descrierile =))
Lory: Ii lasam pe ei sa decida...:P

Lari: [ P.S ]...faza cu punctele de suspensie...ehh...sper ca nu am mai folosit atatea...si cred ca am cam mult dialog in cap asta :)

Capitolul 3:


Pfoai…cand o prind pe pustoaica aia o omor! Cum naiba o razgaiata mica…de nici 16 ani, sa-mi faca asa ceva?! Sangele imi curge tot mai tare…ai de capu meu…trebuie sa imi leg ceva pe abdomen si sa-mi opresc sangerarea. Cred ca gardianul asta mort nu mai are nevoie de sacou…tai o bucata din el si mi-o trec in jurul abdomenului strangand-o tare . Trebuie sa plec pana nu ma descopera cineva…nu prea sunt apta de lupta in starea asta.
Ies prin aerisire…si ma tarasc cu greu …poate ma pierd pe aici...de 10 minute ma tot invart in aerisirea asta…nu stiu cat mai resist…In sfarsit vad o iesire…Sar…din cauza aterizarii bruste m-a apucat o durere si mai mare in zona ranii…Mama ce imi vine s-o injur pe psihopata aia…dar nu-mi irosesc energia cu asta… Simt ca nu mai resist mult…mi se incetoseaza privirea…cineva se apropie…e Johnny…ma ia in brate, ma aseaza in masina si incepe o goana nebuna pe strazi.
Ajungem in sfarsit la mine acasa…durerea e tot mai mare…am mai avut eu rani dar nu asa de grave…ca intotdeauna Johnny e cel care ma ingrijeste. A inceput sa-mi dezinfecteze rana…e atat de grijuliu…dar acum….nu-mi pot scoate din minte imaginea ei.
Prietenul meu de o viata vede ca am privirea pierduta…
- Ce s-a intamplat?
- Hm…poi cum sa zic…eram acolo…in aerisire…si de-odata a aparut ea…
- Ea? Care ea? Care ti-a provocat rana asta urata?
- Da…nu ma mandresc cu asta…si cand ma gandesc…nici nu cred ca avea 16,
dar nu-mi pot scoate din minte imaginea ei…
- Spune-mi si mie….cum arata…?
- Poi… Acei ochi albastrii si reci erau incadrati intr-un chip dragalas al unei
fetiscane imbracata intr-un kimono negru cu ceva floricele roz si albe. Avea un par foarte frumos, de un blond superb in ciuda originii ce se citeste pe chipul ei. Parul ii era lung , jumatate fiind legat cu o funda asemanatoare cu cea cu care era legat kimono-ul. Micuta aia era chiar foarte frumoasa…Dar ce naiba vorbesc? Pramatia aia m-a injunghiat! Trebuie neaparat sa ma razbun!
- Eu cred ca mai simti si alceva, in afara de ura, pentru ea. Zise el cu un zambet
pervers.
I-am dat doua palme dupa cefa si a inteles mesajul. El a mai stat o ora dupa care a plecat…si m-am dus si eu la culcare. Acum e 4 dimineata si eu nu pot dormi…inca ma doare foarte tare rana. Merg pe balcon sa admir luna…imi place foarte mult fara un motiv anume. Imi iau inainte o bere din frigider…si incep sa o savurez , sorbind din doza.
Firar…se aud zgomote ciudate de pe acoperis! Nici noaptea nu are omul liniste? Cand ma uit in sus vad un trup in cadere…se indreapta spre balconul meu. Sar sa prind acea persoana…hainele ei mi se par cunoscute…aceste floricele…o intorc si banuielile mi se adeveresc…e pustoaica de la muzeu. E inconstienta si plina de sange. Nu trebuie sa o las sa moara…nu inainte sa ma razbun pentru ceea ce mi-a facut.
O intind pe pat si ma duc dupa trusa de prim ajutor pe care a folosit-o si Johnny…. Ii pansez incet ranile…din cand in cand mai scoate cate un scrasnet…pare asa inocenta cand doarme…e chiar foarte frumoasa. Pfiuu…wtf …ce tot spun…cred ca mi s-a urcat oboseala la cap…trebuie sa caut o franghie si sa o leg…hmmm….unde am lasata funia aia…mey mey…trebuie sa-mi organizez lucrurile. Aha…aici era…eu am pus-o sub pat? Nu conteaza…

O iau in brate si o asez incet pe scaun…nu vreau sa se trezeasca inainte sa o imobilizez…desi la cat de ranita este nu prea are ce sa-mi faca. Am legat-o…ma duc la frigider si imi mai iau o doza de bere…se pare ca mai am numai 4…astea n-o sa-mi ajunga maine…trebuie sa merg la magazin sa-mi cumpar altele si ceva de mancare.
Ma asez pe pat si incep sa beau…nu stiu de ce dar imi place sa o privesc asa…parca e un inger…un inger dement...
….E deja 6…mai am doar o doza in frigider…cred ca mai bine m-as culca…desi inca ma doare ingrozitor abdomenul…trebuie sa dorm macar o ora sau doua.
- Ahhh…pfoai ce bine am dormit!* Ma intind umpic si imi pocnesc degetele…*
- Hmm…mai si vorbesti singura…da chiar ca nu esti in toate mintile!!
- Ia uite cine e sarcastica…ai grija cum vorbesti cu mine, mei kindero, ca daca nu eram eu…azi nu ai mai fii folosit gurita aia ca sa ma insulti pe mine! * doamne ce razgaiata…ar trebui sa-I dau o lectie*
- Ce tot zici? Nu stiu cum de m-ai prins si m-ai legat de scaunul asta…dar o sa vezi tu cand scap eu de aici…demento!!
Fata asta si-o cauta cu lumanarea…mai bine merg sa fac un dus…trebuie neaparat sa-mi verific rana…caci tricoul imi este tot patat cu sange.
- Da vad ca te-am aranjat bine ieri , spune ea cu un zambet satisfacut pe chip
- Hi hi hi ! * incep sa rad diabolic…se uita la mine ca la felul sapte* Auzi cine vorbeste…mei piticanie…in caz ca nu ai observat esti toata ranita….nu stiu de ce nu-ti amintesti…poate te-ai lovit la cap. Aseara, banuiesc ca intamplator, ai cazut de pe acoperis exact pe balconul meu…daca nu te prindeam…acum erai bucatele adunate intr-un sac negru. Cine crezi ca ti-a bandajat ranile? * intreb eu ironic*
- Aha…si ce ai vrea…sa stau acum in genunchi si sa te slavesc?
- Poi nu m-ar deranja…hi hi hi
- Ce amuzant…oricum…nu-mi mai zi mie pustoaica! Nu esti cu mult mai mare ca mine
- Ia uite ce multumire…pitiii!!!! Acum esti prizoniera mea, in caz ca nu ai observat, asa ca iti zic cum vreau eu! Ma duc la dus…sa nu faci zgomot ca te leg de balcon!
In sfarsit la dus…ce bine e! Ma mai relaxez si eu…cu bebelusa aia prin zona o sa mor de nervi…parca as fii dadaca. Rana asta e tare urata…auci…firar…da destepata mai is…pun si mana pe ea…doamne! Si parca kindera era blonda… Ies de la dus si imi infasor un prosop pe corp…acum…unde am pus eu feonul? Firar…in dezordinea de aici n-am sanse sa-l gasesc…poate e sub pat! Caut ce caut…woai…ce am gasit…e sapca mea preferata…ce cauta aici?
Nu conteaza…nu mai am chef sa caut feonul…las ca se usuca si asa.
Ma intorc si o vad cum chicoteste…
- Ce ti se pare asa de amuzant?
- Hi hi…in viata mea…hi hi hi…nu cred ca am vzut…hi hi hi…o fata asa dezordonata! Cum poti trai asa?
- Wow…in viata ta? Ai asa ceva? Si e chiar simplu sa stii…
Merg sa imi iau hainele…bine ca boxerii mei preferati sunt in sertar…si tricoul ala…unde e…a! da…pe televizor. Acum mai trebuie doar sa-mi gasesc blugii…cred ca sunt in pat…ia sa vad…trec pe langa ea…vad ca se holbeaza la mine…o intreb de ce naiba se uita asa…raspunsul ei ma da gata…nu mai pot de ras…tre' sa ma opresc pana nu explodez…hi hi hi…fata asta n-a auzit de boxeri de fete…doamne…e cam inapoiata…poate deaia poarta si pelerina aia pe ea…tine la traditie…Eu imi bag picioarele in traditie…
Dupa o ora…
- Stii…mi-e cam foame… spune ea
- Aha…si?
- Poi totusi…daca ai de gand sa ma omori…macar nu o face in felul asta…e prea crunt sa mor de foame!
- Hi hi hi…* nu pot sa cred…chiar am ras la ceva spus de ea…si ma amuza fata suparata ce a adoptat-o …hi hi hi
- Da…foarte amuzant…ce sa zic…
- Imi place cand faci pe suparata …hi hi hi…cum nu am mancare in frigider…trebuie sa astepti sa merg pana la supermarket sa cumpar ceva * numai bine…imi iau si niste bere *
Se uita mirata la mine…apoi afiseaza o privire dinaia de catelus cuminte…e clar…crede ca o dezleg…ii spun ca nici in ruptul gatului…mai bine il sun pe Jhonny sa vina si sa o pazeasca…nu-l las pe el sa faca cumparaturi…ca ma trezesc ca vine cu dozele goale. Vorbesc cu el la telefon…cica vine in 10 minute…da,da…la cum il stiu eu…poate am noroc sa fie aici in jumate de ora....Surprinzator…Jo ajunde in doar 20 de minute…mama ce record! In sfarsit pot sa plec la magazin.
In magazin…
Asa…sa vedem…lista…bere, bere, pepsi…si iar bere…asa si ce mai trebuie…mai iau niste porcarii pe acolo…si ajung la raionul cu legume congelate…yeeekks…sunt asa aiurea. Hi hi hi…chiar…de ce sa nu-i iau domnisoarei ceva legume…abia astept sa vad ce mutra o sa faca cand o sa le guste …hi hi hi .

:-" :-" :-"



Axel...ii place sa pape bobo...si daca il tragi de par e fericit....o sa vezi daca o faci 10

[Imagine: chibi_447.gif]
Axel, chibi-ul lui L@ry15



#6
Honto ny gomenasay ca a durat atat:eto: Multumim ca cititi Psiho World :pls:
Lory:Neah!Iar sta toata lumea dupa mine .Gomen gomen mina,gomen lary Dar am terminat :pfiu: Asa ca poate ma iertati:) Eh?Merit? Asa un pic? :) hehe:)
Lary:Nu! Nu meriti!Ne-am pierdut cititorii cu placerea ta de a trage de timp.
Lory::(
Lary: Glumeam !Hahhaha!:)
Lory:Nu stiu de ce nu ma surprinde :p Maika .Lasa larisuk ,daca i-am pierdut o sa-i recastigam cu talentul nostru imens !HoHoHo! :))
Lary:Care talent? :-? Avem noi asa ceva?Parca ai fi Mos Craciun ;))
Lory: Offf! Mereu esti asa indiferenta. Fi mai optimista !Doar e ficul nostru de debut :P Zambeste! Stai sa vezi ce te apuca rasul cand citesti capitolul urmator. :))
Lary: Hahaha! Uimeste-ma! :))
Lory: Fi pe faza!....3-2-1! Go!


Capitol 4:


„F**k! O.O M-a lasat aici. Nu o intereseaza ca as putea pleca,sau altceva? =_= ’ Nu prezint nici un pericol ,a? Ok! Fie.Iti arat eu tie ca nu e bine sa ma enervezi .”Incerc sa ma dezleg. Intra baiatul acela.”O da.Uitasem de el...Sau poate..”
-Tu cine esti? intreb eu pe un ton apasat.
-Ma numesc Johny.imi raspunde el calm in timp ce umbla la un aparat .
-Si ce faci aici?
-Sunt aici sa te pazesc.
-Ce treaba ai cu aia?
-M-a rugat sa te pazesc.
Asta stiu si eu .Mi-a cam inchis gura cu asta. Dar cum fac sa scap?Si ce fac apoi ? Ca nu pot sa fug.In starea in care sunt acum as fi detectata usor .Dar daca raman aici cine stie ce-mi face nebuna aia si cu prietenul ei <care a fost rugat sa ma pazeasca> .Hmmm...Poate doar niste mici accidente si apoi revin .
-Scuza-ma ,dar am nevoie la toaleta.
-Imi pare rau,va trebui sa astepti .
E clar ca nu prea are chef de vorba.
-Dar nu mai pot astepta.
El se intoarce spre mine.Se apropie incet si se opreste in fata mea. Ma uitam in sus la el fiindca eu statea pe podea si el parea asa inalt si parul ii acoperea jumatate din fata .Ochii lui imi dau fiori . Ce vrea sa faca? Fara sa pot controla ,fatza mea exprima in acel moment si frica, printre altele. Ma analizeaza cu atentie si in liniste . Nu arat in stare sa fac vreo miscare .Firar! Bandajele astea! S-a aplecat la nivelul meu . M-am dat in spate cat am putut dar era cam greu datorita faptului ca eram imobilizata . A intins mainile spre mine . Nu m-am putut controla. Am inchis ochii si am dat capul intr-o parte. El mi-a prins barbia cu treidegete si mi-a intors capul spre el . – Sa nu faci vreo prostie, bine?
Eu am dat din cap afirmatin. Mi-a dat drumul la barbie si sa intins sa ma dezlege dupa care s-a ridicat ,a facut cativa pasi si s-a uitat pe geam. Mi-am masat incheieturile mainilor fiidca ma dureau de la stransoare ,dar in comparatie cu restul corpului era o durere aproape imperceptibila. M-am ridicat incet in picioare si ma uitam putin uimita la el .Nu facea decat sa stea si sa priveasca pe geam. Sa-l atac? Sa fug? Sa nu fac nimic?
Am inceput sa fac cativa pasi mici spre el cu gand sa-l dobor. Dupa primii pasi am inceput sa merg mai repede . Cand ajung in dreptul lui gata sa-l lovesc in cap imi zice :
-Nu e o idee buna .
Si-mi prinde pumnul in mana lui . Atunci mi-a scapat un geamat printre dintii inclestati .Din pumnul meu au inceput sa curga doua siruri de sange . L-am privit cu ura in acel moment. Nici nu se intoarse cu fata spre mine . Isi batea joc de mine. Mi-a dat drumul la pumn. M-am infuriat rau,nu insulta in fata. Am incercat sa-l lovesc cu piciorul de data acesta.A barat fara nici o problema. Eu il atacam in continuare. El imi bara fiecare lovitura . Am observat ca am obosit prea repede .Respuram greu si ma dureau ranile .Am vazut ca sangerau .Incep sa ametesc.
Incep sa ma balangan .Pierd incet contactul cu realitatea si cad din picioare. Inainte sa ating pamantul am simtit doua maini puternice ca ma prind. Din pacate m-au apasat pe rani si am simtit o durere foarte puternica. Nu mai pot face nimic.Am auzit atunci o voce de femeie strigand furioasa dar n-am inteles ce-a zis si nici nu am recunosct-o. Am inchis ochii si nu mai stiu ce s-a intamplat in continuare.
Peste un timp ma trezesc dar nu deschid ochii. Aud aceeasi voce ca mai devreme.
- Cum de ai facut ceva atat de iresponsabil?!
- Tu-mi vorbesti mie de iresponsabilitate?
- Da !
- In primul rand,nu cunosc nici o persoana mai iresponsabila ca tine .In al doilea rand, vezi si tu ca nu s-a intamplat nimic.
- Dar putea sa se intample!
- Lafel cum putea sa-ti cada o caramida in cap .Lafel cum pot si eu sa fac un stop cardiac .
- Un stoce?
- Nu conteaza . Ideea e ca ...Las-o balta.
- Poftim? Johny!Stai putin .
- Ce?
- Am...Poti sa stai cu mine in noaptea asta?
Nici nu m-au observat pe mine .
- De ce?
- Pai ,poate am nevoie de tine .
- Daca-ti ceri scuze .
- Sa-mi cer scuze?!?! Dar tu ai ...
I-a pus un deget pe buze facand-o sa se opreasca .Ea se enerveaza .Apoi se calmeaza lafel de repede . Respira adanc pregatindu-se parca pentru cea mai grea incercare .
- Foarte bine . Atunci cred ca..(zice ea uitandu-se in alta parte nesigura)... ma descurc singura !
A rostit ultima parte privindu-l in ochi incruntata si hotarata . Un zambet i-a aparut lui pe fata, dar doar la un colt al gurii si a ridicat o spranceana.
- Bine atunci .Iti urez noroc cu” bestia asta” .
A zis el indicand spre mine cu capul . Parca vroia sa o descurajeze .
- Nici de atat nu esti in stare? Esti jalnica!Si mai te astepti sa-mi faci fatza.
Ma bag si eu in vorba.
- Tu! Tu ar trebui sa fi recunoscatoare ca mai esti in viata ! Ar fi trebuit sa te omor cand am avut ocazia ! Nu te masori cu mine si nu esti in nici o masura sa-mi vorbesti!Ar trebui sa fi onorata ca imi irosesc respiratia sa-ti raspund tie! Ai inteles ,piticanie?!?!
Recunosc ca nu ma asteptam la asta. Ce sa raspund? Ok! Acum ma simt chiar inconfortabil aici.Nici nu mai sunt legata. Ma subestimeaza si ma insulta in ultimul hal ! In momentul asta clocotesc de nervi! Si se pare ca nu sunt singura . Si ea lafel . Mai avem putin si sarim la bataie dar avand in vedere ca ea are o amarata de lovitura in abdomen si eu sunt plina de rani ,de abia ma misc sigur ma va face praf ...NU-MI PASA!!! O s-o omor !!O s-o distrug!!! M-a enervat prea mult!!! Atunci:
- LA MASAA!!!
Striga Johny din bucatarie . Amandoua am ramas cu gura cascata.
- Hai Sophie!Daca nu gusti din specialitatea mea ma supar!
Vine la noi.Nici nu observasem ca plecase cand era sa ne incaieram.Tinea in maini doua farfurii pe care ni le-a inmanat noua. Ne-am asezat.Cand ne-am uitat eu am facut o fatza de pisica incantata si ea s-a strambat . Erau legume fierte . “Erau” fiindca acum nu prea mai sunt acum. Eram hamesita.
- Johny! Ce-I asta?
- Am gatit ce-ai cumparat tu . Nu-ti place?
- Stii ca nu suport legumele!
- Atunci de ce le-ai mai cumparat?
- Ca sa i le dau ei.
Si ma arata cu degetul .
- Urat din partea ta.
Atunci se uita amandoi la mine . Ai inpietrit cand m-au vazut cum mancam.N-aveam timp de ei . E delicios! Abia mai respiram intre inghitituri .
- Chiar ..ii place!?! ….Cred ca mi se face rau .
A zis ea inverzidu-se .
- Ar trebui sa iei exemplu . Sunt foarte sanatoase .
A zis asta luand o bucatica de brocoli din farfuria Sophiei. Si a mucat din ea . Si s-a ridicat si-a dat sa plece .Ea l-a privit uimita.A dus mana la gura inverzindu-se si mai rau .Mai avea putin si vomita . S-a uitat din nou la mine si a obsrevat ca eram plecata in lumea viselor.
- Se pare ca nu se mai simte in pericol. A mancat si s-a culcat .
A zis Johny uimit si amuzat .
- Face mishto de noi!
Zice ea iritata. Fara sa vrea a cascat .
- Se pare ca ar trebui sa ne culcam si noi .
Nici nu si-a dat seama cum trecuse timpul .Era foarte tarziu .
- Cred ca ai dreptate . Esti liber sa stai aici daca vrei . Eu ma duc sa ma culc. Te ocupi tu de ea?
Nu a raspuns .M-a ridicat de jos .Eu m-am cuibarit in bratele lui .
-Hn! A zis el amuzat .Nici nu vreau sa ma gandesc ce-a gandit atunci despre mine .M-a asezat pe un pat ,ce premiera . M-a invelit si a bagat patura in asa fel incat sa nu mai pot iesi de acolo .Poi se putea? Oricum eu n-am tinut seama si m-am asezat mai confortabil .Dupa care mi-am continuat linistita somnul. A plecat din camera si s-a dus la Sophie .Ce repede a adormit!Trebuie sa fi fost epuizata.Doarme foarte frumos .Johny a invelit-o mai bine si a iesit din camera pentru a se culca si el pe canapea. Dupa toate astea am ajuns sa cred ca maine va fi o zi foarte interesanta ….
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)