Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kung Fu Panda

#1
Cel mai funny film cartoon sa zicem de noua generatie..e cam prea super filmu.. Un panda are fis si se duce la templu shaolin si acolo invata multe stiluri de lupta si isi face prieten.. Rostul? sa ajunga Dragon Warrior! E un film superb!

#2
Da... a fost imitat cu succes de Skunk fu, bran new on Cartoon Network...

E un film bun... animatia in sine e de calitate, si audienta generala este de data asta cu adevarat generala... adica inclusiv adultii au ce invata de aici.

Haz? Poi luand in considerare ca personajul principal e un panda rotund si stangaci, cu un apetit aparte, pentru care ar merge foarte departe pentru a si-l satisface... cam ce parere aveti? Deasemenea, te poti regasi usor in personalitatea lui: mananca si mai mult cand e suparat, viseaza cu ochii deschisi, e un fan clasic al celor mai buni luptatori din lume, si e destul de aiurit.

Cu toate acestea, e indeajuns de erou incat sa faca unele lucruri bine, indeajuns de hazliu incat sa le faca in stilul sau, iar toate acestea indeajuns de surprinzator...

restul personajelor... avem o tigroaica intepata, o serpoaica trendy, un cocor visator si un babuin intelept... mai punem si maestrul incapatanat si testoasa aiurita, dar indeajuns de inteleapta si puternica atunci cand e nevoie... si tatal-cocor, obsedat de taitei, dar pana la urma un tata adevarat...

ah, ce va mai spun atata? stati sa vedeti leopardul-zapezilor cel malefic...

Mai uitati-va si singuri, ca prea va dau pe tava totul 10
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#3
Ya Ya..Panda pe nume Po in ciuda formei sale....sa zicem mai rotujele ..se misca destul de bn..si cu burta lui..(MARE!!)opreste orice atac ....Kung Fu Panda si Shunk Fu ,Ice age (1,2,3) si Shrek sunt desene de noua generatie...pana si cei trecuti de varsta a 3-a se uita la ele! alien Deci....n-am ce zice decat ca e super filmu!!!mai ales faza cand un fel de rozatoare..adikca maestrul se lupta cu un tip mare si face ala miscari care mai de care mai misto si il vezi pe maestru din 3 miscari ! apoi...il vezi pe monstru ! Zzzzzzzz 2124 ..soper tare! Ja ne!

#4
Hahah, astazi l-am vazut. Nu stiu, am senzatia ca am mai postat aici odata.
Ei bine, acum doua zile am fost la 3D si am vazut al doilea film. Aiurea, pentru ca nu il vazusem pe primul asa ca l-am dat jos si gata. Cum am mai spus, cred, al doilea ma incita mai mult, cat de mult te poate incita un film animat. Sunt faze mult mai comice, replicile sunt mai comice si la final am avut impresia ca voi asista la o scena de dragoste. Yeah, asta chiar ar fi fost....ciudat. Foarte, cu accent pe foarte. Anywhooo, ii dau nota 9. mi-a placut si cred ca l-as revedea, daca ar fi sa fie.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)