Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Umbra Sufletului ( Iluzia Perfectiunii ) [+15]

#1
Salluty din nou ^_^ ... Ei bine deschid un nou topic cu o poveste care nu va fii prea lunga, insa nu o pot numi nici one-shot deoarece va avea mai multe parti. Sper sa va placa :x
Lectura placuta!


Iluzia Perfectiunii
Prolog



Perfectiune amestecata cu viata cruda si durere domesticita.



Privind in jur cu ochi de copil naiv si cu inima unui inocent credul in puritatea oamenilor. Izoland durerea cauzata de-a lungul anilor, ranile provocate de fiintele din jur, de acei indivizi ciudati.Da, ciudati ! Cu toti avem ceva mai iesit din comun, sau poate nu, cu toti suntem nebuni in felul nostru. Fiecare priveste lumea cu ochii sai. Oricare din noi se uita prin obsesia trecutului, prezentului si al viitorului. Obsesia unei vieti perfecte!
Nu costa nimic daca visezi lucruri interzise macar pentru cateva secunde fericite, zburand cu aripi de inger spre cerul nemuriri, spre lumea nesfarsita, spre iubirea izolata de ochii lumii. Uneori traim viata fara sa mai privim cateva minute banale-n jur, orgoliul obligandu-ne sa uitam de oameni, de el, ea, voi, poate chiar noi. Multi sunt cei ce se cred perfecti, insa nimeni nu este si totusi lor nu le pasa de parerea altora, ci doar de a lor.
Ne costa sa ne incredem in cineva, gandindu-ne ca undeva in inima acelei persoane este doar ura, egoism si amagire, arucandu-ne pe noi, intr-o zi ploioasa, in abisul marii tulburate. Uneori incetam sa mai credem in prieteni, lasand singuratatea sa ne imbratiseze cu un aer rece corpul, ignorand sunetele ce ne inconjoara, cuvintele ce trec pe langa noi cu o viteza inexistenta.
Visand la nemurirea vesnica a unui corp putrezit in pamantul umed al timpului secat. Fantoma sufletului lipsit de pace, iubire si prietenie, ramasa inca pe pamant pentru a-si plange de mila-n singuratatea acuta.


O viata plina de lipsuri, un om pierdut, un sufler ratacit si o inima ce traieste-n animintiti uzate.


Fericirea o poti pierde-n cateva secunde, la fel si dragostea si viata. Dorinta de-a trai impacata cu sine si cu cei din jur iti patrunde-n suflet ca un glont rece, la fel ca gheata umeda.
As avea o dorinta, sau poate ca-i doar o iluzie blestemata in amintiri impietrite. Mi-as dori sa pot imbratisa timpul, sa-l strang tare la piept si sa nu mai simt singuratatea ce ma copleseste cu fiecare secunda care trece. Insa-i un vis spulberat de peretele dur al cruzimi. Un vis plin de ironie, insa o iluzie ce ma face sa zambesc palid.


Vom fi acolo unde nimeni nu ne va cauta, traindu-ne viata cu eleganta si stil, traind-o la maxim.


Si daca ne vor gasi iubindu-ne sub cerul liber il vom ignora, nu le pasa de noi, viata-i doar a noastra si nimeni nu ne va desparti cu usurinta. Vom lupta in ciuda privirilor ucigase ce ne privesc cu ura, dorindu-si o dragoste divina ca a noastra. Dar oare asta-i dragoste, sau doar o simpla aventura, cauzata de inimile noastre frante? Nu stiu, insa voi incerca sa aflu inainte ca nisipul fin al timpului argintiu, sa se scurga printre degetele noastre.

Vom trai obsesia unei vieti perfecte!

___________________________________________________________
Stiu ca este ceva extrem de scurt, insa sper ca v-a placut. Astept sa citesc parerile voastre ^^ ... Daca cititi lasati si voi un micut coment ca sa stiu si eu parerea voastra :pls:
kappuchu ... ^_____^ ... chuu

#2
Eto ... e dragut ce ai scris , insa pana acum par mai degraba niste ganduri insirate pe o foaie de hartie. Nu zic ca nu e bine , caci pana acum ai descris niste sentimente foarte bine , sentimente de care toti avem parte dar de care unii nu sunt constienti , sau vor sa lea dea la o parte pur si simplu. Imi place prologul , si pana acum te-ai descurcat de minune. Este putin cam scurt , dar trecem peste. Observatii nu am , deci astept primul capitol.

Spor la scris! Chuu! si Ja Ne! :)

#3
Candy_Addicted - Multumesc mult pentru parerea ta si ma bucur ca-ti place, sper sa mai treci pe aici ^^ .
Acum voi posta si urmatoarea parte care sper ca va va placea.
Povestea nu o voi pune pe capitole, ci vor fi doar fragmente /:_ , sper sa va placa ...
Lectura Placuta!


***

O alta poarta a durerii deschisa intr-un sacrificiu omenesc, un corp flamand dupa o dragoste incinsa, o iubire tarzie a apusului de mai.
Doar furia vantului se simtea in aer, doar placerea de-a omora a mai ramas in mintile si sufletele imprietrite al fiintelor ce traiesc in chinuri, doar mirosul proaspat de sange mai circula-n aerul inchis.

„ Voi lupta! Te voi readuce inapoi la ceea ce tu erai si la ceea ce tu ai fost. ”

O lume abandonata si adusa-n pragul disperari, o lume pierduta-n intunericul obscur al zilei. Totul este intunecat, doar ura si poate din cand in cand dragoste, insa iubirea dispare cu fiecare minut fiind inlocuita de ura. Un sentiment ce poate aduce distrugere multora, un sentiment ce controleaza mintea oamenilor invingandu-i in cele din urma.

„Cândva am privit doi ochi straini, ce mă faceau sa tremur de placere şi totodată de teamă... Primul tau zambet si prima ta atingere, inca au ramas intiparite in mintea si sufletul meu si in acelasi timp pe corpul meu mult prea fragil. Te priveam in tacere, imi era teama sa-ti vorbesc, tanjam doar dupa un simplu sarut din partea buzelor tale rosi ca sangele. Doream sa-ti simt aproape trupul, caldura sa s-o am langa corpul meu gol si rece, sufletul tau bun sa-mi indulceasca viata trista si amara. M-ai zarit intr-o zi cu soare, mi-ai zambit si te-ai apropiat incet de mine, mi se parea ca traiesc un vis ce-mi doream sa fie real. Ti-am simtit respiratia asa aproape, realizasem ca picioarele mi se imuiasera, iar parfumul tau dulce imi inunda narile, facandu-ma sa ma trezesc la realitate. Nu a trecut mult timp de cand tu mai remarcat, ajungand in cele din urma sa ma iubesti cu tot atat de multa pasiune ca si mine. In fiecare noapte de vara, patul camerei mele gemea de placere impreuna cu noi, ne traiam lumea si totodata viata mincinoasa si jalnica. Vara trecea cu pasi repezi, incerca sa lupre impotriva toamnei la fel cum noi incercam sa luptam impotriva cruzimi.
Insa dragostea noastra a cedat, transformandu-se-n ura fata de tine si de restul barbatilor. Mai tradat si meritai o viata intreaga sa traiesti in chiunuri, insa te-am lasat sa scapi printre degete, dar acum daca te-as vedea te-as ura si mai mult, probabil te-as blestema asa cum am facut si cu ea.
" Barbatii sunt niste fiinte penibile, creturi fara inima si suflet ce merita sa sufere, sa fie doar niste simple marionete.


O tara frumoasa, aproape de desert se zareste. La prima vedere ai spune ca totul este bine, insa nu-i asa, oriunde te uiti zaresti femei frumos imbracate si barbati cu lanturi la maini si picioare. Pare a fi Tara Femeilor, tara in care barbatii sunt doar marionete. Nimeni nu poate iubi, practic dragostea le este interzisa de regina cruda si nemiloasa.
Sufletul acesteia a fost impietrit in urma cu 3 ani, pe cand tanara printesa iubea si era o fiinta buna si naiva. Insa naivitatea sa a facut-o sa creada-n orice, chiar daca era o minciuna spusa de una din cele mai bune prietene si devotate slujitoare. Ura i-a patruns in suflet ca un blestem. Insa, de ce ea? Doar era aceea creatura pura si iubitoare! Ce-a facut-o sa fie cruda si nemiloasa? Poate dragostea? Poate tradarea? Cei ce au stiut povestea ori au murit, ori li s-au interzis sa spuna ceva in legatura cu cele petrecute-n trecut, amenintandu-i cu moartea.


***


Viata mea este ascunsa printre sentimentele de mult pierdute, habar nu am ce simt, sunt total confuza. Imi astept moartea, astept s-o ating cu mainile, s-o tin in brate si s-o sarut. Nu ma refer la faptul ca voi muri, ma refer la el, la sufletul sau intunecat, la demonul din inima lui. M-a lasat sa scap si a fugit in lume, m-a abandonat undeva departe de dragostea lui intunecata, insa nu stie ca eu nu pot trai fara el, nu-l pot lasa in singuratate. Universul isi doreste ca eu sa pier, sa fiu undeva departe de rautate si cruzime, insa il iubesc mai presus de viata mea. Cu fiecare secunda care trece ii simt lipsa si ma doare, el este o comoara, chiar daca nu vrea sa recunoasca. ” o tanara inainteaza spre centrul orasului gandindu-se la iubitul ei pe care-l pierduse datorita urii purtate de regina-n suflet pentru barbati. Spera ca intr-o zi avea sa-l revada, sa-i zambeasca si sa-i spuna tot ce are pe suflet, sa-i declare toata dragostea ei, sperand ca si el o va iubii din nou. Insa copila cu ochii intunecati si parul ca de abanos nu stia ca baiatul pe care-l iubea nu avea sa se mai intoarca la ea. Nu avea cum, deoarece acum posibil zacea mort pe nisipul desertului, sau probabil cineva-l gasise si ii ingropase corpul lipsit de viata. Acesta plecase cu regrete de pe aceasta lume, sperand ca cineva avea s-o faca fericita pe fata inimii sale, dorindu-si ca aceasta sa nu sufere din cauza lui. Fusese un nemernic, fugise. Poate ca frica-l ademenise-n intuneric, sau poate dorea sa se simta liber, fara sa realizeze ca uita pe cineva drag. Egoism Pur!


***


„ Viata este acum perfecta, barbatii nu sunt decat niste jucari pentru noi, femeile. Am realizat ca iubirea nu exista, iar acum le voi deschide ochii tuturor, aratandu-le cat de jalnici sunt masculii. ” gandurile acestea vin din partea unei femei frumoase, cu o privire inghetata-n trecut, iar parul acesteia ii acoperea umerii, sau mai bine spus haina de pe umeri, fiind negru. Aceasta are un aer de copil inocent, insa ura a distrus-o, alungandu-i sufletul departe de corp, tinand-o in intuneric.


[center]Cautand lumina intr-un loc in care a pierit.
Alungand dragostea eterna, eliberand ura durerii.
Inima chinuita-n intuneticul obscur.
[/center]

Intr-o lume-n care nu mai poti visa la dragostea eterna sunt mii de suflete chinuite-n tacere. Orasul parea a fi unul linistit, femeile se plima cu barbatii dupa ele, aruncandu-le din cand in cand cate un bagaj. Oare ce simt acestia, vazandu-se asa de neputinciosi, stiind ca nu o vor putea invinge pe regina lor.


______________________________________________________
cam atata, sper ca va placut, astept sa citesc parerile voastre ... voi edita si voi pune si cateva poze.
kappuchu ... ^_____^ ... chuu

Edit:

http://i243.photobucket.com/albums/ff241...alPink.png - regina
http://i243.photobucket.com/albums/ff241...my/015.jpg - cealalta fata

chuu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.731 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Asasinul din umbra MiraA 48 27.660 03-04-2013, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.180 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Ochii tai sunt oglinda sufletului meu Mina-chan 18 8.926 20-02-2012, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.314 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Pacatul sufletului meu... Lussya 5 4.011 12-11-2011, 12:14 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.866 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.244 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Note pe portativul sufletului Unia 13 7.667 10-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.204 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)