Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wild Rock

#1
Sper că aţi auzit de acest manga. L-am citit mai demult, mi-a plăcut şi m-am gândit să vi-l recomand, evident celor interesaţi, celor care doresc o manga bună, celor care accepta genul yaoi şi evident acelor persoane fane sau respectiv fani yaoi.

Titluri sinonime : Child Rock, Innocent Lies sau ワイルド・ロック


[Imagine: Wild_Rock_layout.jpg]
Citat:Yuuen, the child of the Forest Clan chief is given the task of seducing Emba, the son of the Lakeside Clan Chief. Yuuen discovers a problem however when he realizes how sensitive and naive Emba really is, and he finds himself liking the youth more at every meet.
Sursa : M A L


So, acest manga este chair foarte mişto, chiar dacă nu vă place genul yaoi, măcar să-l încercaţi. În afară de cei ce nu au nici o treabă cu yaoiul, pot să vi-l recomand celor iubitori de acest gen. Grafica e mirifică sincer, mi-a plăcut la nebunie am savurat fieecare pagina ca o dependentă : )) A fost calumea. Povestea în sine mi-a plăcut nu am avut ceva de comentat, chair mi-a plăcut ideea după care s-a făurit acest manga. Autorul a avut idei bune în privinţa poveştii şi grafica la fel a fost bună. Mie una mi s-a părut că a schiţat foarte foarte bine sentimentele şi schiţele feţei. Am putut trăi emoţiile simţite de personaje. A fost chiar tare. Unul dintre autorii mei de manga şi artiştii mei favoriţi care ştiu să realizete o manga excelentă. M-am delectat şi mi-a plăcut. V-o recomand.
-

#2
*cough* *cough*
I agree. Si eu am cam devenit dependentă de el. M-a atras grafica în primul rând. Chiar dacă uneori am avut impresia ca Yuuen e fată ~.~ Emba arata ca un tip dar Yuu... mai putin. But still, nu m-a deranjat, adică povestea a fost destul de buna, personajele la fel si chiar parea credibila față de altele extrem de exagerate -.-' Mi-a plăcut enorm de mult sfârșitul, cu "the little monkey". Chiar m-am amuzat, după toata drama de pana atunci, ultimul capitol chiar m-a surprins. Yuu la fel de girly but sooo damn cute -> wanted to hug him *glops*.
Ah dar nu mi-a plăcut extra-story-ul. N-a fost chiar așa de bine realizat sau cel puțin pe mine nu m-a impresionat. Dar per total mi-a plăcut ^^
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)