Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#16
Normal ca e mai bine cu prieteni.Nimeni dintre noi nu poate trai fara prieteni.Toti,dar in general copii si adolescenti simt nevoia sa vorbeasca cu cineva atunci cand are cate o problema pe care nu i-o poate spune mamei sau tatalui.Acum serios,cati dintre voi nu ati vorbit cu prietenii (ma refer la prietenii adevarati) cand aveati vro problema pe care nu i-o puteati spune parintilor.Cei ce zic ca prietenii nu sunt buni la nimic,dupa parerea mea sunt niste superficiali si nu au cunoscut ce inseamna cu adevart prietenia.Fiecare dintre noi are nevoie de un prieten caruia sa ii ceara sfaturi,sa ii spuna tot ce are pe suflet si sa se distreze.Eu una personal,am doi prieteni foarte buni care imi sunt alaturi la bine si la rau,ne sprijinim mereu,radem impreuna.Sunt doi colegi de clasa de ai mei:o fata si un baiat.Niciodata nu m-au parasit cand aveam nevoie de ei.Mereu au fost alaturi de mine si la bine si la rau(mda,deja incep sa aberez).In rest am numai amici si cunostinte cu care vorbesc despre subiecte neimportante.Acum sa fim realisti.Fiecare are nevoie de cel putin un prieten adevara alaturi.Viata fara prieteni este foarte amara.Si trebuie sa ai mare grija pe cine iti alegi prieteni,caci te pot trada foarte usor.Si eu am fost de foarte multe ori tradata.Si in incheiere raspunsul la intrebare este ca viata este mult mai frumoasa si ma usoara cu prieteni adevarati langa tine.
[Imagine: j5atg3.png]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de Kayla. - 13-08-2010, 10:14 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)