Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nelly Furtado

#1
Am deschis topicul pt ca sunt o mare fana a lui Nelly Furtado . Nu am sa pun informatii despre ea ca toata lumea poate cauta pe net...dar daca vreti voi pun. Vroiam sa stiu daca mai sunt si alti fani de-ai ei pe aici.

daca da puteti raspunde la urmatoarele intrebari:
1. de ce va place Nelly Furtado?
2.ce parere aveti despre cum canta?
3. care melodie de-a ei va place cel mai mult?

si acum eu raspund:
1. mie imi place de ea pt ca este o adevarata cantareata, nu are fite, are grija de fiica ei si este o persoana ambitioasa
2. imi place fffoarte mult vocea ei, iar ea a cantat in aproape toate stilurile muzicale...poate rock nhu dar destul de multe...are niste melodii super si mie mi se pare cea mai buna cantareata
3.melodia mea preferata este " try"...e mai veche dar eu iubesc melodia aia...



Axel...ii place sa pape bobo...si daca il tragi de par e fericit....o sa vezi daca o faci 10

[Imagine: chibi_447.gif]
Axel, chibi-ul lui L@ry15



#2
Well inainte imi placea destul de mult z.z dar acum nu am ascultat nimic de la ea de foarte mult timp z.z' dar oricum cred ca pot sa raspund la intrebari n_n'

1. de ce va place Nelly Furtado?
Well inainte mi se parea ca are un stil aparte, oricum are mult talent si o voce de invidiat si chiar imi place personalitatea ei n_n'

2.ce parere aveti despre cum canta?
Well cum am zis are o voce geniala si combina destul de multe stiluri, si le canta destul de bine pe toate o.O'

3. care melodie de-a ei va place cel mai mult?
Hmmm daca ma gandesc bine cred ca e All good things i really love this song ... chiar e draguta melodia si versurile sunt chiar adorabile @_@

#3
Nelly Furtado este o cantareata foarte buna (si o persoana buna) si imi place muzica ei de vreo 3-4 ani, sau poate chiar mai mult. Are o voce incredibila si stie sa o valorifice. Sunt sigura ca are mult succes si ar putea avea si mai mult daca si-ar dori. Melodia care m-a facut sa o ascult si care a fost si preferata mea pt multa vreme e "Say It Right". Inca o mai ascult uneori si imi place. Alte melodii foarte bune ale ei ar fi "Manos Al Aire", "Who Wants To Be Alone" si "Promiscuous", care e mai veche.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#4
Uu, Nelly Furtado :3 Imi place foarte mult de ea, este o cantareata cu talent, fara fite dupa cate stiu eu, cu o voce splendida. Pur si simplu o ador pentru faptul cum este, intr-un fel este un idol pentru mine. Am auzit de ea cam aproape trei ani, prima melodie ascultata fiind All Good Things, inca o mai ascult cand imi vine cheful, nu m-am plictisit niciodata de nici o melodie de a ei.
Voce are, chiar stie cu ce se mananca muzica, nu canta deloc fals. Melodiile ei parca vor sa exprime ceva de fiecare data. Imi place sa ii ascult cantecele cand ma plictisesc, intr-un fel ma relaxeaza.
Melodii preferate...imi plac foarte multe, nu pot sa spun ca am una anume preferata. Imi place foarte mult Say it right, Mas, Manos Al Aire, Who wants to be alone , Maneatersi multe altele.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Buun, nu sunt expertă în domeniu, dar pot să formulez câte ceva =3

1. De ce va place Nelly Furtado?
Păăi, nu sunt fan, dar înainte îmi plăcea. Pt. că înainte ascultam mult pop, gen Britney,Aguilera, Nely & co. Are niște melodii simpatice. Dar nu toate. Plus că nu prea iese în evidență. Sau da? Who knows...

2.Ce parere aveti despre cum canta?
Măi e ok tipa, și da, are voce bună. Dar să fiu sinceră mie mi se pare că iese în evidență când face un featuring cu cineva. Timberlake și alții.

3. Care melodie de-a ei va place cel mai mult?
Sincer nu mai știu deloc nume de melodii, dar știu că îmi place o melodie de-a ei cu James Morrison. În rest am mai zis, e ok.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)