Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Film: Sherlock Holmes (2009)

#2
Încă nu am avut timp ... bine, nu pot să mint, nu am avut chef să citesc cărţile şi poate nici chef să mai ies din casă şi să fac faţă viscolului până la bunici şi să-i pun să răscolească biblioteca, deci nu prea pot să fac o comparaţie între imaginea lui Ritchie asupra personajelor şi cea originală, a lui Sir Arthur Conan Doyle, şi nici alte ecranizări n-am mai văzut ...

Nu mă aşteptam la mare lucru din partea filmului, mai ales că nici nu aveam o atmosferă prea ... entuziastă când l-am văzut, pentru că l-am văzut acasă, cu ai mei, şi nu la cinema cu nişte prieteni [deşi probabil că ar trebui să mulţumesc mai multor persoane că nu locuiesc în Bucureşti sau în oricare alt oraş în care ar fi fost alt film diferit de Twilight sau New Moon la cinema, pentru că la cum îi ştiu eu pe prietenii mei ... aş fi avut baftă să văd prezentarea] şi nici nu aveam mare chef de văzut ceva, deci în general orice văd pe starea asta mi se pare o mare porcărie. Eh ... this movie made my day.

Păi ... în comparaţie cu alte filme din 2009, de departe Sherlock Holmes a fost unul din cele mai tari. Zic unul, pentru că mi-a plăcut în mod special şi Avatar, deşi nu se compară ca şi poveste cu acesta. I mean, some giant blue elven kitties can't compare to this!
Din ce în ce mai multe filme dau pe paranormal, uneori chiar şi exagerat, fără legătură între real, însă eu aş zice că însfârşit chiar există un film făcut în ultimii 3-4 ani care chiar să aibă tot ce-i trebuie cât să nu omoare privitorul! [killed either by boredom or ... hellhounds or sorcery combined with romance ._. ]

Cam atât aş putea spune, guess that's not too much about the movie itself ... So, revin după ce citesc şi cărţile xDD [like YES! this is worth feeling fresh air] Şiii ... mai mult ca sigur că o să văd şi sequel-ul, din câte am citit pe net se apucă de filmări luna viitoare.



Răspunsuri în acest subiect
Film: Sherlock Holmes (2009) - de CyBeR - 24-01-2010, 12:55 AM
RE: Film: Sherlock Holmes (2009) - de Nidryne - 05-02-2010, 11:10 PM
RE: Film: Sherlock Holmes (2009) - de chrissta - 20-06-2010, 11:47 AM
RE: Film: Sherlock Holmes (2009) - de DeDal N. - 10-04-2014, 03:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Law Abiding Citizen (2009) Ang. 1 2.269 24-07-2012, 05:51 PM
Ultimul răspuns: MajinCloud
  Film quotes Lye 17 12.555 12-02-2012, 11:00 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Orphan (2009) Ang. 1 2.627 05-02-2012, 04:44 PM
Ultimul răspuns: Mao.
  American Virgin (2009) ssakura3 0 2.303 15-07-2011, 11:46 PM
Ultimul răspuns: ssakura3


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)