Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Michael Jackson

#1
Cum a inceput totul....Era o zi de vara calduroasa cand o copila inocenta a ascultat pentru prima data o melodie de-a lui Michael Jackson.Copilul eram chiar eu,un uragan greu de stapanit. Tata a lasat muzica sa cante sa vada daca imi trezeste interesul.Si mi-a trezit.Am aruncat pisoalele din mana si m-am dus la el. ''Cine canta?''m intrebat uimita si cu gura cascata.Atunci tata mi-a spus.Nu am priceput eu la 2 ani cum sta treaba,dar am continuat sa ascult.Am inceput de atunci sa-i imit miscarile,sa invat versurile melodilor lui,sa colectionez postere si orice articol care scrie despre el.Binenteles asta am facut-o cand am mai crescut cam pe la 12 ani mi-am inceput colectia.
Nu am crezut nici-un articol mincinos despre el.Eu stiu cine a fost Michael jackson A fost nu numai Regele Pop,ci o persoana cu inima pura si nobila care a avut parte de necazuri,suferinte si umilinte.Nu a avut copilarie si asta este ingrozitor.Michael iubea copiii...iubea toti copiii...imi e atat de greu sa vorbesc despre el la timpul trecut. Incerc sa-mi stapanesc lacrimile,dar nu prea pot.
Am pierdut cel mai valoros artist si nu cred ca se va mai naste unul ca el.M.J. pedofil?Cum pot scrie ziarele si revistele asa ceva?Oameni buni,treziti-va la realitate!Cum p**** mea special in Romania.A ajutat multi copiii.Iubea animalele defapt iubea pe toata lumea pentru ca era prea bun si altii au profitat de el si l-au distrus.... Nimeni niciodata nu o sa distruga ce a facut el. M.J. este o legenda,The King.sa fie pedofi?A facut numai bine in toata lumea in lumea pentru ca era prea bun si altii au profitat de el si l-au distrus....
Nimeni niciodata nu o sa distruga ce a facut el. M.J. este o legenda,The King.Sa te odihnesti in pace in bratele ingerilor din Rai.Esti in dreapta lui Dumnezeu acum.De acolo ne veghezi pe toti fanii tai,pe copiii tai si pe toti pe care i-ai iubit. Multumesc M.J. ca ai existat Multumesc pentru taote lucrurile bune pe care l-ai facut.Multumesc ca ai fost langa mine din copilarie.Esti mereu in inima mea.Tu ai fost prima iubire....Pentru mine nu esti mort,esti mereu acolo....stralucesti pe scena si faci miliarde de fani sa planga atunci cand iti aud vocea.
Multumesc....Te iubesc M.J.Tu esti soarele si stralucesti peste noi,ai facut lumea mai buna.Ai grija de noi fanii tai de acolo de sus.Sper ca esti fericit acolo Sus asa cum ai fost si pe scena.Geniul tau mi-a hranit dragostea si gandurile.Dragostea ta mi-a hranit speranta de zi cu zi.Bunatatea ta mi-a aratat ca nici macar invidia si prostia de cea mai joasa speta, nu poate intina un suflet binecuvantat.
Cu arta si cu fiinta ta mi-ai luminat zilele intunecate si din clipele luminoase ai facut clipe stralucitoare De fiecare data cand inima si sufletul imi erau frante,ai fost alaturi de mine cu vraja de nedescris a muzicii si dansului tau.M-ai invatat adevaratele si elementarele valori umane.Mi-ai largit orizontul catre bucuria universala a muzicii.Mi-ai dat putere,dragoste,idealuri si fericire dincolo de cuvinte.Chiar daca trupul tau nu mai e,sufletul tau si geniul tau universal vor ramane in inima mea pana cand ea se va opri.
Imi e dor de tine desi nu te-am cunoscut,voi plange si te voi regreta si nu voi inceta sa-ti multumesc si sa te ador.Nemurirea ta isi are loc in suflet,in amintirile mele si in sentimentele generatiilor care vor veni.Magaia si geniul tau nu ne vor parasi niciodata oricate decenii si secole s-ar scurge.
Acum esti liber si nu vei fi niciodata egalat sau depasit dupa canoanele pamantesti.
Cu vesnica recunostinta si dragoste....

Am scris asta pentru ca sunt o mare fana,va rog sa nu va bateti joc.Asta am simtit,il iubesc si il voi iubi mereu.
Daca vrei sa-ti spui parerea o poti face,dar nu vorbi urat.
Este nu numai pentru fanii adevarati ci si pentru cei care au macar ganduri bune pentru el.

[Imagine: mj1.jpg]
[Imagine: a.jpg]
[Imagine: L.jpg]

#2
-I removed my comment cause there is no sense in letting it here anymore :]-
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#3
^ wtf? x 50

Cum poti sa iubesti pe cineva cu care n-ai nicio legatura? Doar iti place muzica pe care o face. Cum poti sa iubesti?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#4
-I removed my comment cause there is no sense in letting it here anymore :]-
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#5
Kashmir, nu-i asa ca-ti aminteste de cineva? :-S

Also, nu ma omor cu Michael Jackson, se face prea mult caz pe moartea lui. Ma plictiseste.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#6
OMG... I can`t belive that somewhere in this big world exsist persons that think MJ is stupid. WTF?
He was, he is [still is] and he will be forever a legend.
The Legendary King Of Pop-->MJ. will live forever in our souls... [in my soul]:X
I have never heard or seen someone who sing or dance like he.
MJ was a person that suffered a lot in his life, but no one helepd him when he needed.
people, c`mon... how can you say that you don`t like MJ?!
Well it seems this is Romania... In that country everyone thinks that if he/she is stupid, anyone must be like he/she...
But let mee say that these people... they are so wrong.
When i read what "Kayako Saeki" wrote, I cried a lot because he/she has right...


Well, I can only say that a person like MJ never existed, doesn`t exist, and never ever in this world will exist... because... "he" is he and no one can change this...
R.I.P. MJ22

#7
-I removed my comment cause there is no sense in letting it here anymore :]-
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#8
-I removed my comment cause there is no sense in letting it here anymore :]-
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#9
N-ai inteles partea cu bai si cu stop.
Nu ma luat cu "in primul rand e un topic MJ", nu sunt retardat, imi dau seama si singur Smile

Pentru mine are exact aceeasi valoare pe care a avut-o tot timpul. Eu ma refeream la altceva cand am zis ca valoreaza mai mult mort decat viu, dar se pare ca tu vezi doar ce vrei sa vezi. MJ nu e mandru de tine!
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#10
-I removed my comment cause there is no sense in letting it here anymore :]-
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)