Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Claymore] Claymore

#6
si au am vrut sa deschid un topic cu acest anime, dar m-am uitat atent sa vad daca nu e deschis unul si am dat peste topicul acesta.
pentru cei care nu gasesc un site de vizionat claymore am eu unul, ma uit foarte des pe el: http://www.animeseason.com/claymore/
acolo se gasesc si alte anime-uri in caz ca doriti sa vizionati si altceva.
manga e putin mai diferita, cel putin ca sa nu gresesc de pe la episodul 23 se schimba in manga....iar mai apoi are loc dupa cativa anii.

m-a impresionat foarte tare anime-ul.
mi-a fost recomandat de un baiat de ceva timp, dar cum am fost foarte ocupata cu bacul nu am dispus de prea mult timp liber sa-l vizionez, dar intr-un weekend mi-am facut si am urmarit toata seria.
deobicei cand incep un anime nu prea obisnuiesc sa-l lasa doar dupa ce-l termin de tot.

desi Clare este personajul principal sa spunem asa si mie mi-a placut mai mult Teresa.
prezenta ei scurta a avut un impact foarte mare asupra intregului anime.
fiind numarul unul in organizatie este ciudat cum a incalcat regulile pentru aceea fata care intr-un timp atat de scurt a ajuns sa-i fie atat de apropiata.
se pare ca a impresionat-o cum Clare i-a citit tristetea si a plans pentru ea.
dintr-o data a avut un motiv bun pentru a trai si a luptat cu toate fetele ce au fost puse pe urma ei.
mi-a parut rau cand a murit si mai ales in aceea modalitate, dar tot raul spre bine...

am vazut si de fapt si in anime se spune ca erau doar fete cele din organizatie, dar au fost numite Claymore de oamenii nu s-au numit ele asa.
este insa putin cam cotradictoriu sa se zica ca sunt doar fete din moment ce exista si barbati, doar ca aceia sunt deja awakened.
cum era la un moment dat in anime cand toate cele 4 au fost trimise sa-l omoare pe acel awakened in munte si s-a aflat ca mai demult au existat si barbati care erau mult mai puternici decat femeile, dar nu se puteau abtine si se 'trezeau' mai repede ca femeile, acesta fiind motivul si pentru care s-a renuntat la ei.
cele 4 deja au trecut peste acel moment si sunt deja trezite , dorindu-le moartea, sa scape de o problema in plus, nici nu se asteapta ce supriza vor avea mai incolo

desi pot sa zic ca si pe mine ma enerveaza Raki uneori, el a ajutat-o pe Clare in acel moment cand vroia sa se omoare , oprind transformarea ei intr-un yoma.
deci trebuie sa-i oferim putin de credit pentru ca o ajuta asa cum poate si seama putin cu Clare cand a fost mica si o tot urmarea pe Teresa.
pana la urma sunt si ele oameni , avand nevoie de cineva sa le fie aproape.

ce pot sa mai zic...probabil tot as continua pe tema acestul anime din moment ce mi-a placut asa mult
grafica a fost pe gustul meu, personajele la fel...si ideea acelasi lucru pot sa zic...este unica si nu se repeta la infinit precum alte anime-uri
eu ii dau nota 10 pentru originalitate, pentru tot. 8



Răspunsuri în acest subiect
Claymore - de DiDi - 17-04-2008, 12:54 PM
RE: Claymore - de Johnny D - 07-05-2008, 07:08 AM
RE: Claymore - de Jigoku - 03-08-2008, 04:35 PM
RE: Claymore - de Kanna - 02-11-2008, 01:47 PM
RE: Claymore - de Kimi - 09-05-2009, 01:16 AM
RE: Claymore - de ilussion.time - 09-06-2009, 01:05 PM
RE: Claymore - de fake_fate - 14-06-2009, 06:11 PM
RE: Claymore - de Tox - 10-07-2009, 10:54 PM
RE: Claymore - de Flash - 10-10-2010, 01:02 PM
RE: Claymore - de gothic_yumi - 31-08-2011, 04:22 PM
RE: Claymore - de Elyy - 04-09-2011, 02:24 AM
RE: Claymore - de Azazel - 10-08-2012, 11:33 AM
RE: Claymore - de Syryus - 18-02-2013, 04:50 AM
RE: Claymore - de DarkS - 29-04-2013, 12:35 AM
RE: Claymore - de Agrona - 08-08-2013, 10:41 PM
RE: Claymore - de DeDal N. - 13-05-2016, 09:24 PM
RE: Claymore - de Florentina - 25-10-2020, 11:15 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)