Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Umh, am revenit si eu cu un capitol nou. ^^ Imi pare rau ca v-am lasat in plop, dar nah, circumstantele. Totusi sunt aici xD cu capitolul 50. Sper sa va placa.

Isayur -> Mersi de comentariu, totusi Josh o sa ramana cu Caroline, iar pe Yale il expediem :)). Poate cine stie ? il gasim intr-un rau :> asa mort =)). Glumesc. Sper sa-ti placa povestea in continuare.

Angel~Of~Dark -> Multumesc de comentariu. Nici mie nu-mi place de Yale. -.- E ca si George :-w.

Yaku-chin -> Mersi ca citesti >:D< si ca dai commenturi. Sper sa-ti placa acest capitol. ^-^



Enjoy !


Capitolul 50

Ok, ok. timpul a zburat al dracu` de tare. Nici nu stiu cand a venit primavara, si tot odata cu ea si necazurile. De vreo trei, patru zile, a venit varu'so lui Amber, aaa cum se numea ? A da, Yale, ala. Pfff. Tampit mai mare decat .. hmm .... nicio comparatie nu ar fi destul de buna. Concluzia e ca nu-l suport. Poate fi varul lui Amber, dar ma lasa rece. Faza e ca ... s-a bagat intre Josh si Caroline, si asta nu-mi place. Caroline e varamea iar Josh cel mai bun prieten, iar el, o posibila ruda. Nici nu vreau sa ma gandesc ! Mi se zbarceste pielea doar la gandul ca potate o sa fiu ruda cu ala. Totusi, relatia mea cu Amber, era din bine in spre foarte bine. Ne intelegeam superb. Chiar daca ne mai ciondaneam in unele privinte destul de mici, asta ne apropia si mai mult, cred. Totusi, catedoata am senzatia ca se indoieste de mine, de ceea ce simt. Si banuiesc si de ce. Insa sunt doar banuieli. Mda, cred ca, cineva, i-a bagat niste idei in cap, care nu prea am cum sa i le scot. Acel cineva, pe care il banuesc e Caroline. Cred, ca ea i-a bagat chestiile cu 'imperechierea. Gah ! ce ma fac eu acum ? Tentatia e prea mare, vinul se serveste pe tava de aur, dar tu ca fiind unu` care merge la dezintoxicare, poate doar sa-l miroase. Ciudata comparatie. Eu alcoolic, Amber vin. Sunt un ciudat !

Cert e ca -am trezit al dracu` de indispus. Nu aveam azi de gand sa o vad pe Amber mai mult de cinci minute, sau chiar zece. Nu stiu, daca dintr-o prostie, cum ar fi o cearta mica s-ar putea transforma intr-un scandal. Chiar nu stiu de unde am temperamentul acesta, mama e mult prea calma, iar tata, ei bine tata, niciodata nu l-am vazut sa se enerveze pe bune. M-am ridicat mult prea lenes din pat simtind o oarecare durere de cap. Am pasit pana in baie si apoi am intrat in cabina de dus. O da ! Dusul, apa calda, totul era minunat cand ajungeai sub un jet de apa mai mult sau mai putin fierbinte, te relaxa. Am iesit din cabina de dus si mi-am luat un prosop infasurandu-l in jurul taliei. Am mers in camera si m-am pus din nou pe pat. Starea aceea de nervozitate nu-mi dadea pace. Am decis ca trebuia sa cobor la micul dejun, datorita faptului ca azi era Duminica, nu aveam de ce sa lenevesc, chiar deloc. Mi-am luat un trening din dulap si l-am imbracat repede. Mi-am luat o pereche de adidasi si cheile plus telefonul. Am coborat in living si m-am asezat pe canapea. Mama inca nu s-a trezit, asa cred. M-am ridicat de pe suprafata moale si m-am dus pana in bucatarie. Acolo am gasit-o pe Maria, singura. Am intrebat-o unde era mama si mi-a zis ca a iesit mai devreme impreuna cu tata. Minunat ! M-au lasat singur. Am stat in bucatarie pana cand Maria mi-a dat sa mananc ceva. Cand am terminat ceea ce mi-a pus din farfurie, i-am multumit si am mers in gradina. Era o zi destul de mohorata, norii gri se adunasera deasupra casei mele facand-o sa para scoasa dintr-un film de groaza sau ceva in genu`, adica, cred ca doar mie mi se parea. M-am asezat pe leaganul recent pus si mi-am luat telefonul formand numarul lui Amber.

- Neata, iubi ! am spus entuziasmat, desigur.
- Neata ! a raspuns somnoroasa.
- Nu-mi zi ca te-am trezit ! am exclamat putin enervat.
- Desigur ca nu. Doar ca ma plictiseam.
- Oh ! o interjectie care nu era la locul ei.
- Si ... vi azi pe aici ? m-a intrebat incercand sa poarte o conversatie.
- Nu stiu. Varul tau ... aaa cum se numea ?
- Yale. m-a completat ea.
- Da, Yale, nu-mi prea place. Nu uita Caroline e verisoara mea, aproape sora mea, si daca el vrea sa o desparta de ceea ce e fericita, eu nu o sa-l las. am raspuns serios.
- Aha. Te cred. Si eu as vrea sa fac ceva, si cred ca o sa vorbesc cu el. Yale imi e var, dar Josh imi e frate, asa ca ... cred ca deja natura a decis cu cine sa tin mai mult. mi-a spus fara sa respire, cred.
- Ok, ok. Umh, poate o sa vin. Cred ca o sa-l scot pe Josh in oras, ar trebui sa faci acelasi lucru cu Caro, plus ia-o pe Lili, ea nu seamana deloc cu fratisu`. am adaugat razand.
- Asa o sa fac. a raspuns si ea razand.
- Te iubesc. Pa !
- Si eu.

Am inchis clapeta telefonului, astfel intrerupand apelul. Am oftat. Era tot mai greu. Vinul era interzis, deocamdata, desigur. M-am ridicat de pe leagan si m-am dus in garaj sa-mi scot masina. Aveam sa gand sa ma tin de promisiune, adica sa-l scot pe Josh afara din casa. M-am urcat in Mercedes si am dat cu spatele ca sa ies din garaj. Am iesit si din curte indreptandu-ma spre casa lui Amber. Am condus incet, fara graba, aveam o zi lunga si plictisitoare la dispozitie. Am ajuns in fata casei lor si am parcat masina. Am deschis portiera si m-am oprit pentru o secunda. Am auzit niste voci din gradina, voci pe naiba, erau sitrgate, si cred ca erau injuraturi. Ambele glasuri erau destul de groase, semn ca erau doi baieti. Imediat un gol in stomac si-a facut locul. Am tasnit din masina si am trantit portiera cu putere. Am fugit in casa fara sa mai bat si am traversat spatiul care ma despartea de gradina, mult prea rapid. Cand am deschis usa i-am vazut pe Josh si Yale cum se loveau. M-am enervat. Tipul ala avea tupeu.

- Incetati, dracului ! am strigat eu in timp ce m-am apropiat.

Nu au incetat. Pff. Ce zi si-au ales sa nu ma asculte. M-am dus si m-am bagat intre el incercat sa-i despartesc. Cred ca dintr-o greseala intentionata, Yale, mi-a scapat un pumn in fata. Atunci am explodat. Am sarit si eu la bataie. Un pumn in fata si un picior in coaste, a fost mai mult decat suficient sa-l pun la pamant. De data aceasta, rolurile s-au inversat, Joshua trebuia sa ma faca pe mine sa incetez. Yale, care statea pe jos imi arunca priviri ucigatoare, si eu faceam acelasi lucru. Josh ma tinea de ambele maini in asa fel incat sa nu scap si sa-l lovesc pe dobitocu` ala. I-am aruncat o ultima privire plina de ura si dupa aceea i-am pus lui Josh ca sunt bine. Ne-am luat si ne-am dus in casa, tipul ala a ramas intins pe peluza gradinii. Cand am ajuns in sufragerie m-am trantit pe canapea, Joshua facut si el la fel. Am inceput sa ma uit in gol incercand sa-mi dau seama ce dracu` am facut. Dintr-o data simt doua maini care se plimbau de la gat pana la abdomen, am tremurat usor. M-am intors sa vad cine era si am vazut-o pe blondina mea. Am zambit. Ea ma linistea, era sursa mea de calmare, si eu care credeam ca aveam sa ne certam azi. S-a speriat cand mi-a vazut buza sparta, eu chiar nu am observat-o. S-a uitat la mine iar apoi la Josh, si el deasemenea avea cateva vanatai pe fata, inca neaccentuate complet. S-a incruntat. Apoi, tipul acela ... Yale, a intrat in sufragerie, si el avea buza sparta. La vederea acestuia Amber si-a pus mainile in san. Eu am zambit ca si un copil nevinovat. Mi-a facut semn cu mana, cum ca ar cam trebui sa vorbim, si mi-a aratat dirctia : camera ei. Minunat ! M-am ridicat de pe canapea si am inceput sa pasesc, incet, ca sa trag de tinmp. Sunt sigur ca avea sa-mi puna multe intrebari. Am urcat scarile in liniste, cu ea pe urma mea. Cand am ajuns in dreptul camerei ei ea m-a depasit si a deschis usa, m-a poftit inauntru, iar eu am intrat si am inceput sa regret acest lucru.

- Ce s-a intamplat ? a vrut ea sa stie.
- Ne-am batut, atat. am zis sec.
- Doi pe unu ? Nu mi se pare corect. a spus asezandu-se pe pat, eu am urmat-o.
- Defapt, era bataia lui Josh si Yale, nu stiu ce i-a zis tipu` si s-au luat la pumni.
- Si tu de ce ai buza sparta ? m-a intrebat cercetandu-mi fata.
- Pai, eu am venit adineauri, m-am bagat intre ei, si dintr-o greseala care a fost mai mult decat intentionata, Yale mi-a tras un pumn. am spus adevarul gol golut.

Un scancet de uimire si-a facut loc printre buzele ei. M-a luat in brate. Si eu am facut la fel dar nu am inteles gestul ei.

- Si tu l-ai lovit ? m-a intrebat in timp ce-si sprijinea capul pe pieptul meu.
- Aaaa, cam da.
- Hmph, presupun ca ai dat si pentru tine si pentru Caroline.
- Desigur, ti-am zis ca nu-mi place de el. i-am zis si am inceput sa rad.
- In fine. Hai sa-ti ingrijesc rana aia, adica sa o curat, nu vrem ca matusa Angel sa se sperie.
- Ei nu sunt acasa. am spus sec.

M-a privit destul de uimita si eu am zambit.

- Desigur, asta a fost o invitatie. am spus razand.
- Adica ? a intrebat curioasa.
- O fac mai formal ?

A dat din umeri.

- Domnisoara Amber , vrei sa stai in seara aceasta la mine acasa ? am spus iar apoi m-am apucat de ras.
- Oh, domnule Jayson, se poate asa ceva ? a zis continuandu-mi jocul.
- Desigur. am spus in timp ce i-am prins corpul intr-o imbratisare.

A ras si eu la fel. Am stat asa, imbratisati, ceva timp, ne-am despartit doar cand a venit Lili in camera. S-a uitat jucaus la noi, iar Amber a rosit. Era mult prea draguta cand rosea, cred ca una din zielele astea o sa fac un atac de cord. Verisoara ei ne-a zis, sau mai bine zis, mi-a zis mie, ca avea sa o ia pe Amber la cumparaturi. Eu am zambit. Aveau nevoie sa iasa din casa. I-am facu cu ochiul lui Lili si apoi m-am intors spre Amber si mi-am lipit buzele de ale ei. Apoi am plecat. Am coborat la parter si am observat ca Josh nu era acolo, presupuneam ca era la Caroline. Am plecat acasa destul de plictisit. Cand am ajuns m-am pus sa citesc o carte, da, stiu e ciudat pentru un jucator de baschet, dar e chiar interesanta, Amber mi-a recomandat-o. Si o citez : ' Daca esti jucator de baschet asta nu inseamna ca nu poti citi ! ', cat am mai ras atunci. Totusi am ramas placut impresionat despre povestea tinerilor. Cred ca s-a intunecat afara cand eu am terminat de citit, am auzit o bataie in usa si m-am ridicat de pe pat sa deschid. Amber statea in fata usii, rosie ca un rac. I-am zambit. Am luat-o de mana si am tras-o dupa mine in camera. Am sarutat-o ca si cum ar fi un mic 'Bun Venit'. Toata seara am stat si am vorbit despre chestii mai interesante si mai putin interesante. Intr-un sfarsit ne-am pus si am adormit, destul de repede, eram al dracu` de obosit, dar nu stiam de ce.


A trecut o saptamana de la bataia cu Yale. Tipul ma evita si eu faceam la fel. Desigur, nu o lasa pe Caroline in pace, si asta ma enerva. Dar totusi 'mica bestie' stia cum sa-i taie firul, odata chiar l-a pleznit. Cat am ras la faza aia. Era o zi deaia naspa, adica de liceu. Pff. Cat ma enervau examenele finale, totusi mai aveam doar unul, la mate, nu stiu cat de greu avea sa fie, dar sunt sigur ca Amber nu ma v-a lasa sa ies din casa ca sa ma distrez. Eram la ora de istorie, era pe sfarsite. Cand clopotelul a sunat anuntandu-ne ca trebuia sa iesim de la ore m-am simtit usurat, era prea plictisitoare ora aceea. Am coborat in curte si am asteptat-o pe Amber langa un copac destul de mare, care era acolo. Eram cu spatele, privind crengile copacului care se miscau incet in bataia vantului.

- Jayson ! mi-am auzit numele strigat si m-am intors.

Nu am apucat sa mai zic ceva deoarece o fata s-a aruncat asupra mea si a inceput sa ma sarute.Eu uimit nu stiam de ce naiba facea asta. Ea nu era Amber ca s ama sarute cand avea chef ! Am indepartat-o rapid prinzandu-i bratele cu mainile mele. M-am uitat atent la ea, era din clasa lui Caroline, stiu sigur. Am ridicat o spranceana la zambetul ei.

- Jayson ... am auzit o voce mult prea dulce si prea cunoscuta.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 20-12-2009, 02:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)