Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Hello ! am venit cu capitolul 40. Sper ca nu ati asteptat prea mult. A da, tin sa mentionez ceva, este o replica prin tezt, care e dintr-o carte, cred ca majoritatea o stiti, recunosc ca am pus-o acolo, inspirata din carte, dar nu m-am putut abtine. Am facut referire, doar asa, trecator ca sa nu iasa vorbe :- ??
Va multumesc ca cititi si ca comentati.

Fantasy Eyes -> Mersi ca dai commuri si ca citesti in continuare. Si eu am adorat capitolul 39. :X
Simply.Mirage -> Ma bucur ca-ti place si ca citesti. Si mie-mi place ca au ajuns impreuna, nici eu nu am avut rabdare. :))
Yumina -> Mersi ca citesti si ca dai replyuri ^^
KaGoMe -> Umh, poate o sa bagam ceva complicatii pe acolo, sa nu fie asa de fericiti =). Glumesc. Mersi de commuri.

Enjoy !!

Capitolul 40

In aceea seara parca tot ce s-a intamplat pana acum a fost o binecuvantare. Faptul ca ea ma iubea mi se parea un lucru imposibil. Pana acum, desigur. In momentul in care i-am auzit cuvintele cred ca inima mea a luat-o razna, ca in filmele romantice, fluturii imi saltau prin stomac. Cum zicea intr-o carte : ' Leul s-a indragostit de miel'. Momentul in care ne-am sarutat, am simtit parca, ca acesta este primul nostru sarut adevarat, imi placea mai mult decat trebuia. M-a surprins faptul ca stia ceea ce am facut ca sa o despart de George. M-am gandit pentru o secunda ca ar fi Andreea de vina dar mi-am luat imaginea aceea din cap, nu putea fi ea. Afara ningea si noi stateam tinandu-ne de mana, nu ne pasa de frig. Am putut simtii cum tremura, era asa adorabila chiar si cand tremura. Eram un obsedat, stiu. Obsedat de ceea ce reprezenta ea, de ceea ce era fiinta ei mult prea adorabila, mult prea gingasa, prea fina. Totusi m-am gandit pentru un moment. Daca aveam sa mergem in casa, trebuia sa le spunem ceva celor de acolo, nu ? Pana la urma ... venim mult prea fericiti, Amber cu un inel pe deget, tinandu-ne de mana, s-ar putea interpreta multe cam prea devreme. Adica, nu neg ca mi-ar placea sa o am doar pentru mine, legata de mine. Dar totusi era prea mica pentru asa ceva, si eu la fel. Chiar daca eram major nu cred ca puteam fi pregatiti pentru un asemenea pas. Ajunsi in fata casei ne-am oprit. M-am intors cu fata la ea, s-a uitat cu ochii ei mari si curiosi, catre mine. I-am zambit. Apoi mi-am dus capul catre al ei, mi-am sprijinit fruntea de fruntea ei in timp ce respiratiile noastre se audeazu mult prea tare. Ea statea cu ochii inchisi inghitand sec, iar eu stateam cu ochii atintiti la ea. Barbia ii tremura in timp ce aburii ii ieseau din gura intre deschisa. Mi-am lasat buzele sa cada peste ale ei, dand nastere unui sarut. Mi-am bagat mana in parul ei si l-am strans puternic in pumn, ea deasemenea si-a incolacit o mana in jurul gatului meu si alta in parul meu. Am intrerupt sarutul pentru a lua o gura de aer.

- Si ce o sa zica parintii nostri ? am intrebat-o privind-o in ochi.
- In legatura cu ce ? mi-a raspuns cu o alta intrebare.

Am ras.

- In legatura cu noi doi.
- Aaaaa .... pai nu cred ca au ce sa zica, in fond noi suntem destuli de mari incat sa decidem singuri fara sa se bage ieri.
- Daca zici tu. am spus dand din umeri.

Am sarutat-o din nou, iar apoi am inaintat spre usa casei. Am apasat pe clanta ezitand cam putin dar intr-un final am intrat. Inca o tineam pe Amber de mana. I-am luat sacoul de pe umeri si l-am pus pe cuier. I-am scuturat parul plin de zapada si pe al meu deasemenea. Am luat-o din nou de mana si am mers spre sufragerie. Am incercat sa zambesc dar nu prea mi-a iesit, eram prea incordat. Imi era ... teama ? Da, teama de reactia parintilor nostri. Mama stiu ca avea sa accepte imediat si tata la fel dar matusa Elisse ? Dar unchiul Eric ? Sau mai bine le-as zice socrul si cu soacra. Mi-am scuturat fugitiv capul destul de discret. Aveam ganduri prea marete. Indata ce am intalnit privirile celorlalti mi-am pierdut tot curajul. Caroline si Josh ne priveau amuzati, Danny .... ei bine el ... mai ca ma ucidea din priviri iar Dave avea o fata senina, cred ca nu isi dadea seama de ceea ce aveam sa spun. In schimb mama si tata imi zambeau, nu stiam de ce, vazuse tot ? Nu aveau cum, am fost destul de departe de aici. Matusa Elisse nu era in camera si nici unchiul Eric. Ceilalti ne priveau si eu curiosi. Amber s-a desprins de mana mea si s-a dus la Caroline. Ramas singur m-am dus si eu langa mama si tata.

- Deeeeci, i-ai luat un inel fara stirea mea. Interesant ! mi-a spus mama abtinandu-se sa nu rada.
- Poftim ? am spus eu mult prea uimit.
- Crezi ca nu stiam ? a ras. Era clar ! a adaugat apoi.
- Ce sa fie clar ? am incercat sa fac pe nestiutorul.
- Eeeeh, tinerii de azi, nu isi pot recunoaste sentimentele in fata parintilor. a spus iar apoi l-a luat de mana pe tata.
- Se vede pe fata ta. a adaugat tata.
- In fine. Chiar asa de tare se oberva ? am spus agitat.
- Da, foarte. Si pe a ei la fel. De ce crezi ca s-a dus cu Caroline la baie ?

Atunci mi-am dat seama ca ea lipsea. Se rusinase ? Sau ce patise ? M-am ridicat de pe scaun si m-am dus la baia unde presupuneam ca sunt ele doua. Nu le-am gasit. Apoi m-am dus in camera lui Amber. Am ciocanit la usa si cineva mi-a spus sa intru. Am apasat pe clanta si am pasit inauntru. Caroline statea pe margea patului, iar Amber era intinsa cu o perna pe fata. Am zambit cand am vazut-o pe muza vietii mele, pe propia mea Monalisa. M-am apropiat de pat si m-am asezat si eu pe el. Caroline chicotea dar nu-mi pasa. Voiam doar sa o privesc. Acum, ca totul era clarificat, nu mai trebuia sa am nicio retinere in a admirao fara sa creada ca sunt un nebun sau ceva in genul. M-am uitat catre bruneta care inca chicotea si parca mi-a inteles mesajul si a plecat. Cand am auzit usa ca s-a incuiat m-am pus peste Amber. Ea si-a dat perna de pe fata si m-a privit timp de cateva minute, apoi si-a pus perna la loc. Am oftat. I-am indepartat ceea ce avea pe fata si apoi am sarutat-o pe frunte. Am luat-o in brate si am stat cu ea acolo, pe pat.

- Deci, de ce ai fugit ? am intrebat in timp ce ii sarutam moalele capului.
- Rusine ... poate si frica, de reactia lor.

Am ras.

- Mama si tata si-au dat seama deja. i-am spus zambind, desigur nu ma vedea, era cu spatele la mine.
- Pe bune ? m-a intrebat surprinsa.

Am strans-o si mai tare la piept, murmurand un 'da'. S-a intors catre mine si mi-a prins fata cu palmele ei delicate. Am stat asa timp de cateva minute, ii simteam respiratia ei cum se pierdea in a mea. Si-a apropiat buzele de ale mele, insa nu m-a sarutat, si le-a plimbat ceva timp peste ale mele iar apoi mi-am uscat buza inferioara. Am gemut. M-a luat prin surprindere. A ras iar apoi mi-a cuprins buzele intr-un sarut apasat. Cand ne-am desprins din sarut s-a ridicat din pat si m-a luat de mana sa ma duc dupa ea. Mi-a spus sa mergem sa oficializam relatia asta. Apoi a zambit. La fel am facut si eu. Am coborat scarile tinandu-ne de mana. De data aceasta si Elisse cu Eric erau in sufragerie. Ne priveau uimiti, Elisse era mai uimita decat Eric, care s-a multumit doar sa zambeasca. Cand am ajuns in fata lor, Amber a luat o gura de aer iar apoi a inceput sa vorbeasca.

- Mama, tata, de azi, eu si Jayson suntem impreuna. Da, da, ca si un cuplu.

Am privit reactia matusii Liss, care statea normal pe scaun, fara sa se alarmeze si doar zambea. Am privit-o confuz iar apoi mi-am mutat privirea spre mama, mi-a zambit. M-am incruntat, a avut ocazia sa-i povesteasca tot. Rasul isteric a lui Josh m-a trezit la realitate. A inceput sa ne intrebe daca asta e pe bune si daca nu glumim. Chiar cred ca-l enerva faptul ca eram cu ea. Am continuat sa zambesc tuturor din camera. Ma cam dureau obrajii, asa de lunga avea sa fie seara ? Cred ca-mi trebuie niste planuri pentru a scapa de aici, ce ar fi sa lesin ? Nu, nu, e pentru domnisoare. Dar sa ma prefac ca ma doare inima ? Nu, nu, ar merge mama la spital in locul meu. Pana la urma am renuntat la ipotezele mele stralucite si am ramas in compania celorlalti. Danny ... ei bine Danny s-a cam carat dupa ce a stat vreo zece minute de la aflarea vestii, Caroline incercase sa-l calmeze, dar fara rost.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 13-12-2009, 03:09 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)