Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

HELLO !!! Am venit si eu cu capitolul 38, sper sa va placa si alea alea. Va multumesc [ generalizat ] pentru cei care cititi doar si pentru cei ce si cititi si postati. Nu va iau pe fiecare'n parte ca asteptati mai mult capitolul. Sper sa nu va supere faptul ca v-am lasat in plop =))) :O. O sa vedeti de ce zic :))). :>

Enjoy !


Capitolul 38

Saptamanile au trecut ingrozitor de repede. In fiecare zi, Amber, ma vizita cu zambetul pe buze, bucurandu-ne din plin de timpul petrecut impreuna. Imi placea compania ei, chiar prea mult. Deveneam dependent de persoana ei, de fiinta ei, de tot ceea ce reprezenta ea. M-am simtit vinovat cand am auzit ca matusa Elisse a pedepsit-o pe Amber pentru ca a luat un 3 la biologie si celelalte note rele. Chiar voia ca ea sa aiba doar zece pe linie ? Chiar intr-o seara am intrebat-o pe mama daca matusa Elisse a avut doar note de zece si s-a apucat de ras. A inteles indata de ce intrebam. Mi-a spus ca nu era chiar de zece pe linie dar avea note destul de bune.
Craciunul venea tot mai repede si eram incantat de aceasta treaba. Chiar mi-a placut faptul ca Danny s-a impacat cu Amber. Nu avea rost sa fie certati, pana la urma el nu a fost constient in acel moment. Cu o zi inainte de aceea sarbatoare, m-am decis sa ma duc cu mama sa fac niste cumparaturi pentru prieteni, si chair si pentru ea. Ne-am oprit la un magazin de bijuterii, si am ales niste lantisoare pentru Caroline si pentru Amber. Apoi un inel de argint cu pietricele verzi pe toata suprafata lui pentru mama. Inainte sa iesim din magazin, ceva stralucitor mi-a atras atentia, insa nu m-am oprit sa vad ce era. Am mai mers la niste magazine pentru a le lua ceva baietilor si lui tata. Mai apoi am mers la ceva parfumerie si i-am luat lui mama, ca si cadou pe care l-a vrut ea, si lui matusa Liss. Niste parfumuri destul de dragute, desigur imi placea sticla. Ne-am luat ceva sa mancam, dulce, si apoi am mers spre iesire. Datorita faptului ca magazinul acela de bijuterii a fost la intrare in mall, i-am spus mamei sa o ia inainte deoarece eu voiam sa vad ceva. Am intrat in magazin si m-am uitat in jur. Iar apoi ceva stralucitor mi-a atras atentia, din nou. Era momentul pe care il asteptam, momentul in care aveam sa vad comoara care mi-a atras atentia intr-un mod deosebit. M-am holbat incontinuu la lucrul care stralucea foarte tare in vitrina. Era un inel fin, subtire, cu o piatra rosie sangerie in forma de inima. Am stiut ca acel lucru avea sa arate mult prea bine pe mana lui Amber. I-am cerut vanzatorului sa il impacheteze intr-o cutie draguta. Indata ce l-am platit am iesit fericit din magazin. Adoram acest inel, si aveam sa i-l dau persoanei pe care o adoram. Am iesit din magazin si m-am dus la iesirea din mall, am mers in parcare la masina unde mama ma astepta nervoasa. I-am zambit dar nu i-am spus ceea ce am facut in ciuda intrebarilor ei. A abandonat destul de repede chestia cu intrebarile asa ca m-am simtit mai mult decat in largul meu. Odata ajunsi acasa am ajutat-o cu pachetele, iar apoi am mers in camera mea cu cadourile pentru prietenii mei. Am scos mica cutiuta din punga care am indesat-o in buzunar si am deschis-o. Am luat inelul in mana si am inceput sa-l invart si sa-l studiez, daca ma uitam si mai bine la el parea si mai superb. Ma pierdeam usor in culoarea aceea rosie care imi placea la nebunie. L-am pus inapoi in cutie entuziasmat de ceea ce avea sa spuna Amber despre el. Dupa vreo zece minute am auzit-o pe mama strigandu-ma la masa. M-am ridicat lenes din pat si m-am indreptat spre usa, dar inainte sa ies mi-am dat seama ca inca aveam geaca pe mine. Am chicotit, cat de aiurit puteam fi. Dragostea te imbata ! Am exclamat in sinea mea. Mi-am dat haina jos si am aruncat-o pe pat, iar apoi am mers spre sufragerie. M-am asezat la masa indata ce am ajuns in incapere si am inceput sa mananc in liniste. Mama si tata isi spuneau vorbe dulci in timp ce eu mai tuseam cateodata ca si semn ca mergeau pre departe. Ei radeau. Erau prea fericiti ca sa fie adevarat, nu i-am vazut niciodata certandu-se.

- Deci ... Jayson, stii ca maine seara mergem la matusa ta Elisse, nu ? m-a intrebat mama uitandu-se amuzata la mine.
- Da, de ce ? am intrebat uitandu-ma la ea atent.
- Doar asa, voiam sa-ti amintesc. a spus privind in gol.
- Cum as putea uita ? am zambit.

A dat din cap ca si semn ca ar aproba. Odata ce am terminat de mancat m-am retras de la masa si m-am intors in camera. Mi-am inlaturat haina de pe pat si apoi m-am imbracat in niste pantaloni lungi de trening. M-am bagat in pat mai apoi adormind.

Dimineata m-am trezit destul de indispus. Nu stiam de ce. Poate era de vina mancarea, poate ca nu. M-am ridicat din pat si mi-am luat un prosop si am iesit din pat. Voiam sa ma relax in jacuzzi, pan` la urma aveam destul timp pana pe la vreo sase cand trebuia sa mergem la Amber acasa. Am intrat in incaperea unde aveam sa-mi petrec vreo doua ore si am lasat prosopul undeva, pe un scaun care se afla acolo. M-am indreptat spre jacuzii si am dat drumul la apa. Mi-am pus si ceva spumant, daca aveam sa ma rasfat de ce sa nu o fac complet ? Am stat vreo douazeci de minute ca apa sa ajunga nivelul dorit. M-am descotorosit de hainele de pe mine si le-am aruncat pe acolo. Am intrat in cada si m-am asezat intr-o pozitie corfotabila. Apa calda imi relaxa trupul in timp ce mirosul vaniliei imi invada simturile. Mi-am sprijinit capul pe o marge si am inchis ochii. Cred ca am adormit, iarasi.
Cand m-am trezit mai ca m-am inecat. Am iesit din apa si m-am invelit cu prosopul care zacea pe scaun. Am iesit din camera si m-am indreptat spre camera mea.

- Jayson Asazuki ! mi-am auzit numele strigat de mama mea.
- Da ? am raspuns pe un ton de nevinovat.
- Ai idee cat e ora ? m-a intrebat nervoasa.
- Vreo trei ? amintrebat-o iar apoi m-am intors catre ea, am avut un soc, era imbracata intr-o rochie neagra, simpla dar in acelasi timp foarte eleganta, parul il avea strans intr-o coada lasata pe umarul drept. Am zambit, inocent.
- Arati minuat, mama, dar de ce cu graba asta ca sa te imbraci ? am intrebat-o razand.
- Ai adormit sau ce ? E cinci jumatate, pentru numele celei mai mari prajituri din lume ! a spus aceasta in timp ce se uita urat.
- Cinci ... jumate ?! am exclamat uimit.

Adormisem cam prea mult. M-am repezit in camera si m-am uitat in dulap cu ce aveam sa ma imbrac. Pentru prima data in multi ani chiar eram preocupat de acest lucru. Mi-am luat niste pantaloni negri din stofa, eleganti, perfecti pentru ocazia aceasta, si un pulover gri care se mula perfect pe bustul meu. Apoi m-am gandit ca avea sa fie putin cam prea ... seaca tinuta, asa ca mi-am luat si sacoul care apartinea pantalonilor. M-am incaltat cu niste pantofi negrii iar apoi mi-am pieptanat parul. M-am dat cu putin parfum si eram gata. M-am uitat in jur dupa pachetele in care aveam cadourile dar nu erau acolo, am presupus ca mama le-a dus deja la masina. M-am dus spre noptiera mea si am scos de acolo pungulita in care era cutia cu inelul. Am bagat in buzunar cutia si am iesit din camera. Am coborat in holul mare si i-am asteptat pe parintii mei care inca nu coborase. Cand au ajuns si ei am iesit din casa, ei au mers cu masina lui tata iar eu am luat-o pe a lui mama, a mea a fost distrusa in acel accident, asa ca trebuia sa-mi iau una noua. Pana atunci aveam sa o folosesc pe a lui mama. Am condus precaut, chiar daca nu era nimeni pe drum. Dupa vreo cinci minute am ajuns in fata casei lui Amber. Am coborat din masina si i-am asteptat pe ai mei sa ajunga. Nu au intarziat prea tare. M-am uitat in jur si am observat ca toti erau acolo deja, doar noi lipseam. Am luat-o pe mama de bratul drept, iar tata era de partea cealalta si am inaintat pe scarile care ne duceau la usa. Acolo eu m-am desprins de ei doi si am pasit in spatele lor. Ne-a deschis matusa Elisse, care purta o rochie roz, incantator de frumoasa, era seducatoare, chiar si pentru varsta ei. Am intrat inauntru, atmosfera era destul de incantatoare, puteam auzi rasetele lui Josh si ale lui Caroline, se pare ca ei aveau sa fie sufletul acestei reuniuni, ca deobicei. Din instinct mi-am bagat mana in buzunar cautand cutia ca nu cumva sa o fi pierdut, am suflat usurat cand am pipait-o cu degetele. Inainte sa ajung in sufragerie imi amintisem ca uitasem cadourile. M-am dus discret pana la tata care si el ramasese in urma si l-am rugat sa vina cu mine la masina. Am mers amandoi si am luat pachetele din protbagajul masinei lui. Mi-a zambit si mi-a multumit pentru ca ii adusesem aminte. Si eu am facut la fel. Am intrat inapoi in casa si am dus pachetele sub bradul cel mare. Apoi am intrat in sufragerie. M-am uitat dupa Amber si am vazut-o stand langa Dave si zambea. Era superba, purta o rochie, mov, in gen pulover, dar ceva mai lunga si niste colanti negrii, cred ca avea si niste cizme dar nu am bagat prea tare in seama acest lucru. Le-am zambit tuturor in timp ce m-au salutat. Pe ea o imbratisasem, i-am simtit aroma de fructe pe care o avea mereu. Nu stiu cum reusea dar ma innebunea mirosul acela. I-am zambit si ea a facut la fel. M-am asezat in partea ei stanga, Dave fiind in cea dreapta. Am stat si am conversat toti catva timp iar apoi matusa Elisse a spus ca era timpul pentru cadouri. Am zambit, totusi ma intrebam, cand sa-i dau cel de al doilea cadou ? Am ales posibilitatea de a fi singuri, asa ma scuteam de o roseala din partea ei si din partea mea. Amber a fost prima care a impartit cadourile, cand a venit randul meu pentru cadou l-am deschis nerabdator. Am sfasiat hartia cu care era invelit si apoi am avut parte de o surpriza. Intr-o cutie era o papusa barbie, blonda ca deobicei, cu o haina de iarna pe ea. M-am holbat ceva timp la cadou iar apoi am auzit niste rasete.

- Ce ? Nu-ti place ? a intrebat Amber chicotind.
- Ba da ! am spus eu mintind. Doar sora'mia mi-ar fi putut face un cadoul ca acesta. am spus zambind.

M-am uitat pentru o secunda la ea iar apoi i-am vazut ochii tristi. Ce dracu' am zis rau ? A fugit de acolo. Am aruncat cutia pe jos si m-am dus dupa ea. Am vazut ca a iesit afara si nu si-a luat geaca, am luat eu sacoul meu, primul pe care l-am apucat, si am fugit dupa ea. Ningea. S-a oprit la un moment dat cand m-a auzit. Probabil am fost un dobitoc cand am spus ca imi placea cadoul, si si-a dat seama ca minteam.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 12-12-2009, 01:49 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)