Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Ma bucur foarte mult ca v-a placut acel cap. Scuzati de intarziere dar am avut ore in particular azi. Enjoy

Capitolul 32

Cand am vazut aceea imagine tradatoare, terifianta si sfasiatoare mintea mea nu a mai gandit pentru cateva secunde. Inima mea a stat pentru cateva secunde in loc. Respiratia mi s-a accelerat iar corpul mi s-a miscat involuntar. L-am apucat pe baiat de haine si l-am trantit pe jos. Am ridicat-o de pe pat si am strans-o in brate. Nu puteam nici intr-o mie de ani sa mi-o imaginez asa cum era acum, pe jumatate goala si muscata. L-am vazut pe Danny care se clatina, atunci mi-am dat seama ca era beat. Am vazut-o pe Caroline ca vine si a inceput sa injure. Eu aveam grija de Amber si o strigam, intr-un final m-am dus la Danny. L-am imfascat de haine si m-am uitat in ochii lui. Nu indrazneam sa-l lovesc, dar tot nu m-am putut abtine, a vrut sa profite de ea. Inainte sa fac altceva, am auzit o pufnitura iar pe Caroline strigandu-i numele lui Amber. M-am intors si pentru o fractiune de secunda am ramas fara aer. Am vazut-o pe jos, prima data nu mi-am dat seama ce s-a intamplat. Corpul meu s-a repezit la locul unde era. Inima imi batea cu putere, si picioarele imi tremurau. Imi era frica, pentru prima data in viata imi era frica cu adevarat. Sentimentul acela se datora fatpului ca nu voiam sa o pierd, nu stiu ce m-as fi facut fara ea, fara zambetul ei. Am luat-o in brate si am dus-o in camera lui Caroline. Varamea a ramas cu Danny ca sa nu cumva sa incerca sa vina dupa noi. Am deschis usa lovind-o cu piciorul si am intrat in incapere. Am pus-o pe patul moale printr-un gest foarte grijuliu. M-am uitat la ea si mi s-a parut ca nu era bine cum era. I-am dat pantalonii jos, desigur fara sa ma uit, mi s-a parut ca am rosit. Iar apoi m-am dus si am cotrobait prin dulapul lui Caro, pana cand am gasit un tricou destul de larg. M-am dus inapoi unde era mica mea regina si i-am dat tricoul pe ea. Apoi mi-am bagat mana pe sub material si i-am infascat sutienul care era si asa rupt, si l-am aruncat undeva in camera. I-am luat corpul si am pus-o undeva mai sus ca sa poata dormi mai bine, iar apoi am invelit-o. Am sarutat-o usor pe frunte si am iesit din camera. M-am dus inapoi in camera lui Danny. L-am vazut ca inca era pe jos, iar Caroline langa el, inca il injura. L-am luat de guler si l-am pleznit peste fata. L-am aruncat pe jos si am vrut sa mai dau odata dar Caro s-a bagat in fata mea.

- Jay, nu. E fratele meu, a gresit, dar tot ruda imi este, si tie la fel. Nu uita asta. Plus ca e beat, nu a stiut ce face ! a strigat catre mine.
- De ce ea ? am intrebat-o uitandu-ma serios catre el iar apoi mi-am mutat privirea spre bruneta.
- O iubeste. De acum cativa ani buni. El a iubit-o inaintea ta. mi-a spus uitandu-se la el cu mila.

O iubea ! Perfect ! Varumio o iubea, eu o iubeam, sau cel putin asa credeam, George o iubea si el. Saraca fata ! Am impins-o usor pe Caroline si m-am dus catre Danny, m-am aplecat unde era el. Statea si se uita in gol, murmurand ceva. L-am ridicat si m-am dus spre baie cu el. L-am bagat in cabina de dus si am dat drumul la apa rece. Cand picaturile i-au atins coprul si pe al meu deasemenea eu am tresarit, in schimb lui i-a luat ceva vreme ca sa-si dea seama unde era. M-a privit buciumac si m-am uitat urat catre el. Cred ca nu isi amintea nimic.

- Frate, ai habar de ceea ce erai pe punctul de a face ?

A dat din cap dezaproband, inca se uita uimit la mie.

- Data viitoare, sa nu mai bei, ca poate chiar o sa o violezi pe Amber si atunci nu cred ca mai trec cu vederea.

S-a uitat la mine ca si traznit la mine. Am iesit de sub dus si mi-am luat un prosop lasandu-l singur. Am inceput sa ma usc si apoi mi-am cautat ceva haine uscate prin dulapul lui Danny. M-am dus in camera lui Caroline si am intrat fara sa bat la usa. Cand m-a vazut s-a ridicat de pe pat si a iesit. M-am dus si m-am urcat eu pe pat in locul ei si am inceput sa o privesc pe Amber. Era asemea unui inger care dormea, un inger cazut din cer, lovit, dar in acelasi timp periculos de atragator. Cred ca in viata mea nu realizasem ceva ce tocmai azi nu am realizat. Faptul ca pe ea nu o priveam ca si pe o sora. Chiar acum ca ma gandesc, iesirile acelea violente cu George, si felul in care i-am despartit. Acum realizam ceea ce eu consideram o prostie, ceea ce Caroline incerca sa imi arate. Ca pe ea o iubeam. Dar ma intreb cand s-au intamplat toate astea ? Adica, eu parca o iubeam pe Kate, inainte sa vina Amber, totul era clar. Dar cand a venit ea, doar despre fata de langa mine vorbeam, nu trecea o secunda sa nu ma gandesc la ea. Poate inconstientul meu era chiar ... constient sa spun asa despre sentimentele mele, iar eu ma refugiam in cosntient cu gandul ca Kate era aleasa. Era ciudat, eram confuz. Am privit-o pret de cateva minute. Cred ca acum a fost momentul in care am privit-o cu adevarat, asa cum era ea. O femeie. Acum puteam sa-i observ buzele apetisante dar in acelasi timp cu un aer inocent. Parul blond, buclat, exact ca si la o papusa. Am indraznit sa dau la o parte patura care o invalea sa ii vad trupul. Dintr-o data nu mi se parea asa de 'pitica', ba chiar splendida. M-am cuibarit la pieptul ei puandu-mi capul in dreptul inimii ei.

- Oare, pe cine ascunzi, tu, acolo ? Este vreun loc si pentru mine ? am intrebat in soapta.

Am chicotit incet. Deja deveneam sentimental. I-am invelit trupul si la fel am facut si cu al meu. Am adormit cu capul pe pieptul ei.
M-am trezit de cateva ori peste noapte ca sa verific daca era bine. Ultima data cand mi-am deschis ochii, am observat ca stateam cu fata catre sanii ei. Semn ca se miscase. Am chicotit. M-am ridicat din pat, am invelit-o si am iesit din camera. Am parcurs holul pana la scari unde am coborat in sufragerie. Era impresionant cum un apartament putea sa fie supra etajat. Am auzit ceva galagie din sufragerie si m-am dus sa vad ce se intampla. Josh si Caro stateam imbratisati si se uitau la un film. Aparent se uitau, cand defapt dormeau. Am stins televizorul si m-am dus pana in bucatarie. Am cotrobait ceva prin frigider si mi-am luat niste ingrediente pentru un sandvis.

- Stii ca nu e frumos sa umbli la altii in frigider ? am auzit o foce din spatele meu, am tresarit, cand m-am intors am vazut-o pe Caroline.
- M-ai speriat vipera mica ce esti ! am spus in soapta. Vrei si tu ? am intrebat-o punand ceea ce am scos din frigider.
- Normal ! a exclamat si a venit langa mine.

Ne-am facut cate un sandvis si am inceput sa-l savuram. Am mai cotrobait prin frigider si am descoperit niste suc de portocale, delicios, adoram portocalele ! Mi-am turnat un pahar mie, iar Caroline si-a intins si ea paharul ei. A zambit. Am inceput sa vorbim despre ceea ce s-a intamplat in seara aceasta.

- De ce ai reactionat asa de .... brutal ? m-a intrebat Caroline in timp ce se uita in gol.
- Furie. Poate si teama. Teama ca Danny sa fi ajuns primul la inocenta ei. am spus si am luat o gura de suc, am auzit-o tusind mai sa se inece.
- Jay, nu-mi zice ca si tu ... . a zambit. Deci da ! a strigat. In sfarsit !
- Ce ? am intrebat-o confuz.
- Jayson o place pe Amber ! Jayson o place pe Amber ! Pot sa fiu eu domnisoara de onoare si nasa copiilor vostrii ? Pot ? Pot ? Desigur ca pot ! a inceput entuziasmata sa strige.
- Heei ! Cand am zis eu ca ... . dar nu m-a lasat sa continui.
- Nu ai zis, ci s-a vazut pe fata ta, pe reactia ta. a ras.
- Daca sufli o vorba ii zic lui Josh ca te-ai culcat cu altu'. am incercat sa o amenint.

A ras.

- Da, m-am culcat, dar cu el. Ti-am luat-o inainte. Pana la urma, eram virgina. a zis razand.
- Dracie ! Ce ati facut ? am intrebat aruncand sandvisul pe jos.
- Sex, hello ! suntem in sec douazeci si unu, nu te mai mira. mi-a spus razand.
- Ai tupeu nu gluma. am spus razand.
- Hai ca ma duc sa dorm si sa o visez pe Amber. am continuat eu luand sandvisul de pe jos si l-am aruncat la gunoi.
- Vezi sa nu sari si tu pe ea. a spus razand.

Am injurat ceva printre dinti iar apoi m-am reintors la etaj. Am mers in camera lui Caroline si m-am pus din nou in pat langa Amber. Am luat-o in brate strangand-o la piept, si in mod involuntar, in vis,cred, si ea m-a strans in brate. Mi-am cufundat fata in parul ei, mirosea a fructe.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 01-12-2009, 07:20 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)