Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Hello >:D<. Pff, acum la 4 fara vreo 8 minute dimineata, m-am gandit si eu sa postez :-j. Nimic grav :-j. Sper sa va placa acest capitol, puteti sa-l comparati cu 'cerul senint' de dinaintea frutunii ^.^

Wildrose -> Stiu, ca ti-a placut bataia b-). Eu m-am speriat prima data cand am citit. :))) Sper sa-ti placa si acest cap.
Kripterya -> A fost destul de violenta, dar deh, nimic serios. ^-^ sper sa-ti placa si acest capitol.

Enjoy !

Capitolul 24

Stateam intins pe patul camerei mele si ma gandeam cum sa incep ceea ce aveam in minte. Dintr-o data gandurile mi-au fost spulberate de catre telefonul care suna. M-am ridicat lenes si m-am dus catre masuta unde imi era telefonul. M-am uitat pe ecranul lui si am vazut numele lui Josh. Am apasat butonul gri cu verde.

- Da ? am intrebat plictisit
- Jayson, ai o bestie ca si verisoara. mi-a spus razand.
- Nu-mi spune ca ...
- Nu, nu.
- Atunci ?
- A batut-o mar pe Kate.
- Oh, asta. am spus dar dupaia mi-a dat seama ceea ce a zis. Cum ca a batut-o pe Kate ?
- Cu mainile ? mi-a spus ironic.
- Si tu acuma. Cum s-a intamplat, adica cum de a batut-o ?
- Pentru faza cu Amber, i-a dat bine. I-a spart nasul si a zgariatul bine de tot, in plus a parat-o tatalui ei, si s-a ales cu o pedeapsa lunga.

Am ras.

- Stiu Caroline ce face.
- Mda. Frate, nu mergem in seara asta pe la un bar ? Asa ca intre baieti. m-a intrebat Josh entuziasmat.
- Sigur, de ce nu ? Il luam si pe George.
- Buna idee. a spus razand.
- Hai ca inchid. Ne vedem la opt la clubu ala nou.

Am inchis si am aruncat telefonul pe pat, iar dupa aceea m-am pus si eu pe pat. Imi placea, puteam sa incep sa fac ce vreau. M-am uitat spre ceas si am vazut ca era doar patru dupa-masa. Ce naspa ! Aveam de stat inca vreo trei ore. M-am intors pe o parte si pe alta dar nu am reusit sa adorm. Am luat telefonul si am format numarul lui Caroline, am asteptat sa-mi raspunda.

- Ce e Jay ? m-a intrebat plictisita.
- Am auzit ca te-ai cam dat pe batai. am ras.
- Doar antrenamente pe un sac de box. mi-a raspuns razand.
- Eh, si i-ai spart nasul, heh ?
- Pai, daca altfel nu se poate.
- Mi-a placut asta. am ras. Hai ca inchid, ma duc la un bar cu baietii.
- Jay ! Stai putin nu inchide !
- Da ?
- Ce simti pentru Amber ? m-a intrebat serioasa.
- Nu stiu. Trebuie sa inchid. Pa.

Am apasat butonul rosi si am trantit telefonul pe pat. Ce intrebari erau astea ? Si ce raspuns am dat si eu, ca 'nu stiu'. Dar totusi, nu stiam. Am renuntat sa ma mai gandesc la acest lucru si am obervat ca a trecut ceva timp. M-am dus si am facut un dus rapid si m-am imbracat cu niste haine destul de bune de iesit in oras. Am coborat in sufragerie si am intrebat servitoarele pe unde erau parintii mei, cica au iesit in oras la cina. M-am dus catre minibarul care era asezat langa semineu si mi-am turnat putin din aceea bautura care habar nu aveam ce era, si am inceput sa beau. M-am pus sa ma uit la televizor, incercam sa inghit bautura dar parca nu mergea mai in jos. Am mers pana la baia de la parter si am scuipat tot din gura in chiuveta mai apoi aruncand tot ce a mai ramas in pahar. Urma sa ma duc intr-un bar iar eu nu puteam sa beau ceva tarii. Am decis ca era momentul sa plec spre club. Aveam ce merge asa ca am luat masina. Oricum, cred ca nu aveam sa exagerez cu bautura, sau chiar deloc. Am inceput sa conduc destul de precaut pentru a nu face vreo prostie. Deasemea m-am oprit si la stopuri, nu am trecut de ele cum faceam deobicei. Am ajuns la clubul acela care parea destul de dragut. Am parcat masina si m-am dus catre cladire. Am intrat inauntru si m-am uitat dupa George sau Josh. I-am gasit indata, se pare ca nu am fost singurul care a venit repede. Ne-am salutat dupa ne-am comandat fiecare cate ceva. Eu mi-am luat un suc. Da suc, nu voiam alcool. George si Josh s-au ras de mine cel putin vreo zece minute. Dar nah, daca nu puteam sa beau ce dracu.
Au trecut deja cateva ore bune de cand eram acolo. Eu tot suc mi-am comandat, nu imi venise 'pofta' de alcool. In schimb, George deja a intrecut masura. Vorbea ce nu trebuia. Se vedea ca alcoolul nu-i facea bine. In timp ce-l ascultam cu povestile lui, ceva mi-a venit in minte. Avea sa fie perfect. Ii stiam sabiciunea, de ce sa nu profit de ea ? Dupa ce am mai stat vreo douazeci de minute am decis ca era timpul sa ma retrag. Amiesit din club razand. Planuisem ceva maret. Aveam sa devin tipul cel rau. Dar totusi ... recuperam ceea ce era al meu nu ?
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 30-11-2009, 04:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.322 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)