Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am venit cu cap 18. Plin de dezvaluiri socante [ parca's la Povestiri De Noapte :"> ]. sper sa va placa. :)))

Fantasy Eyes -> Eh, daca Jay ar iubio din prima nu crezi ca ar fi cam banal ? :)) Mersi ca citesti >:D<

Enjoy ppl :>

Capitolul 18

La naiba ! Ma simteam oribil, distrus, si toate starile negativiste din lumea asta. Fiinta pe care eu o adoram, idolatrizam si cel mai important o iubeam nebuneste m-a tradat. Pentru ea am fost un nimin, un catelus, altul pe lista. Macar nu faceuse nimic cu ea. Macar stiam ca nu a existat 'pericolul' sa se culce cu mine, iar dupa aceea sa mearga la altul. Ma incantase faptul ca Amber a fost acasa, ea m-a inteles. Ea m-a sprijinit. De ce naiba nu ma indragostisem de una ca si ea ? Macar stiam ca nu exista pericol sa ma insele cu primul care ii iese in cale. Dupa aceea Sambata in care am stat cu Amber si Josh, urmatoarea zi am iesit cu Josh pe afara. Cica sa scap de stres. Dar nu prea a functionat. Pe drum ne-am intalnit cu Caroline, mare mi-a fost mirarea sa-l vad pe Josh ca o saruta, si inca cum ! Dupa ce s-au respartit din sarut s-au uitat catre mine cu priviri inocente iar eu le-am aruncat o privire 'suparata'.

- Cand mama naibii v-ati combinat ? i-am intrebat suspicios.
- Pff, mai bine zis unde. m-a corectat Josh si au inceput sa rada.
- Nu conteaza, suntem impreuna si atat. mi-a raspuns Caro.
- Si mie cand aveati de gand sa-mi spuneti ? i-am intrebat si m-am dus catre Josh lovindu-l in joaca peste spate.
- Au ! A durut ! mi-a spus prefacandu-se. Voiam sa-ti spune, dar ne-ai prins acum. Si cum flacara pasiuni nu asteapta ne-am sarutat. Simplu !
- Simplu pe naiba. Dar hai gata cu prostiile. Felicitari, mai ! Erati cam in limba unu dupa altu. Las' ca stiu eu.
- Cam da. a spus bruneta. Hai ca eu ma duc la Amber, asa profit faptul ca e singura acasa si ii povestesc 'aventura'. a spus razand si a plecat dar nu inainte sa il sarute pe Josh.
- Aventura ?! am strigat eu.
- Stai linistit nu am facut-o, inca. a spus razand.

M-am holbat la el. Mi-a facut un semn cu mana in semn de negatie iar eu i-am scos limba in joaca. Eram ca un copil recent ranit. Am mers cu el pana la un restaurant si ne-a comandat ceva de mancat si de baut. Fara sa vrem am ajuns la tema ' Amber&George'.

- Stii, frate, tipul acela nici nu a sarutat-o pe surioara mea. Doamne ! Ce baiat nu ar saruta o fata ca si ea ?

Deci, inca nu a primit primul ei sarut.

- Aaaa da ? Bun. i-am spus razand.
- Ce ? m-a intrebat mirat.
- Nimic. i-am raspuns nevinovat.
- Nu te cred, dar nu o sa insist. mi-a raspuns si a luat o inghititura de bere.

I-am zambit iar apoi am continuat sa mananc ceea ce aveam in fata mea, adica niste cartofi prajiti si piept de pui. Am mai continuat sa vorbim despre tot felul de chestii importante si mai putin imporante. Desemena am ajuns la subiectul ' Infidelitatea lui Kate '. Nu m-am putut opri din ras cand auzeam injuraturile mult prea amuzante la adresa ei. Totusi, radeam, dar nu era rasul meu. Ma durea faptul ca m-a inselat. Eu chiar o iubisem, si poate o faceam in continuare, nici eu nu stiam. Lumea mea mult prea perfecta s-a distrus, mi-am irosit ultimul an din viata cu o tipa care m-a inselat cine stie de cate ori. Uram fetele astea, stateau cu baietii doar ca sa se dea mari, doar ca sa aiba niste catelusi. Dar nu intelegea, cand ma saruta ... simtea ceva 'iubire' pentru mine ? Sau doar repulsie ? De cate ori o tineam de mana ... mintea ei ce ganduri producea ? Mintea mea construia tot felul de ipoteze destul de complicate. Multi probabil s-ar intreba de ce sa suferi pentru o tarfa ? Dar ... cand iubesti pe cineva nu conteaza cum e ci doar iubesti, te doare. Doare sa afli ca ai fost doar o jucarie cu care s-a jucat cat a vrut, iar cand te-ai stricat (sau cel putin asa gadeam) te arunca la cosul de gunoi de parca tu nu ai insemnat nimic. Dar nimic ! Cred ca gadeam cam prea mult, de aceea nu l-am auzit pe Josh cand m-a strigat. Deja platise ceea ce am consumat si urma sa plecam spre casa lui. Pe strada, in timp ce mergea, le-am vazut pe prietenele lui Kate. S-au apropiat de noi doi, ma intrebam de dracu voiau.

- Vai, Jay ! a sarit o blonda sa spuna, cred ca ea era Nikki, din cate intelesesem.
- Imi pare atat de rau pentru ceea ce ti-a facut Kate ! a continuat Nikki.
- Tu ... tu nu stiai ? am intrebat-o uimit.
- Nu ! Credeam ca de cand l-a inselat pe George s-a cumintit si cu tine chiar era serioasa, dar vad ca e doar o idioata ! a spus ea.
- L-a inselat pe George ? am ramas uimit, atunci pe buna dreptate imi spunea el ce spunea.
- Da, cu un idiot. La fel cum s-a intamplat si cu tine, dar el ii prinsese intr-un bar ... nu ca si tine ... in camera ei. Oh Doamne ! Deci imi pare atat de rau, chiar nu meritai, poate suntem prietenele ei, dar de data aceasta nu o sa o ajutam. Si ne pare sincer rau, chiar nu voiam sa iti faca si tie asa ceva, mai ales cand stim ca ai iubit-o, sau o iubesti ... inca. a spus accentuand acel 'inca'
- O sa treaca si asta ... sper. Si mersi, Nikki.
- Imi stii numele ? m-a intrebat si mai uimita.
- Err ... da ? am spus razand.
- Chiar nu ma asteptam la asta ! a spus razand. Noi plecam. La revedere, Josh, Jay !

Si au plecat. Mai pana la urma nu erau asa de idioate, dar tot idioate ramaneau. Ma bucura faptul ca si Kate avea sa sufere. Prietenele ei sa ii intoarca spatele, nu se intampla chiar asa de des. Josh a facut un comentariu despre fundul uneia dintre ele, am ras. M-am uitat urat la el parca amintindu-i de Caroline, si-a cerut scuze. Tipul asta chiar o placea. Caroline nu cred ca ar fi putut sa gaseasca un prieten mai bun decat el. Am ajuns acasa la familia Settle, am intrat pe usa masiva din lemn sculptat si le-am gasit pe Caroline si pe piticania de Amber mai sa cada pe jos de ras. Motivul nu-l stiam. Caorline cand ne-a vazut a fugit rapid catre Josh si a sarit pe el, la propiu, si a inceput sa-l sarute. Amber se uita traznita iar eu mai sa ii trimit in camera lui Josh, dar stiam ca daca se intampla acest lucru cred ca puteam auzii mai mult decat niste gemete. Dupa ce s-au terminat de 'lins', Caroline, a venit catre mine.

- Jayson Asazuki ! Am auzit ca plangi pentru tarfe. mi-a spus uitandu-se atent in ochii mei.
- Eh ...
- Ma bucur ca te-ai despartit de aia. si a sarit sa ma imbratiseze.

Doamne ! Cata bucurea avea ea acuma in suflet. Stiam ca niciodata nu a inghit-o pe Katherine, iar acum cred ca isi imagineaza cum sa o faca sa sufere. In cel mai rau hal. Nici nu vreau sa-mi amintesc.

- Hei, Caro ! a strgat Josh. Ce ar fi sa vi cu mine pana sus ? a intrebat-o zambind intr-un mod care nu-mi placea deloc.
- De ce nu ? a raspuns bruneta si s-a dus catre el.
- O maiculita ! am exclamat eu. Amber, hai in gradina ! Nu vreau sa auzi ceea ce o sa se intample pe aici !

A ras. Am facut exact ceea ce am zis. Odata cu iesirea in gradina ne-am asezat pe leganul dublu facut pentru noi, cand eram mici. Am inceput sa ne huntutam ca doi copii mici. Imi zambea, adoram zambetul acela. Am sarit de pe leagan si i-am facut lui Amber semn sa vina si ea langa mine. S-a pus in fata mea, avea niste ochi curiosi, cred ca voia sa stie motivul chemarii mele. Mi-am dus capul la nivelul ei si mi-am apropiat buzele de ale ei. Am sarutat-o. Avea niste buze foarte moi, mi-am dus mainile pe spatele ei si am inceput sa le plimb simtindu-i coprul cum tremura. Nu s-a importrivit, dar nici ea nu a participat la sarut. M-am desprins din sarut si i-am mai dat un pupic scurt dupa asta.

- De ... de ce ai facut asta ? m-a intrebat rosind.
- Ca sa fiu primul care te saruta ! i-am spus zambind.
- Uh, Jay, esti un dobitoc. si mi-a dat o palma peste fata iar apoi a fugit intauntru.

A durut ! Stia sa loveasca. Mi-am dus mana la locul unde simteam o arzatura iar apoi am fugit dupa ea si am strigat-o. Am vazut-o ca a fugit pe scari in sus, la fel am facut si eu. Am vazut ca a fugit spre camera ei, am inceput sa maresc viteza, am ajuns chiar inainte sa inchida usa.

- Amber, lasa-ma sa intru ! am strigat eu in timp ce impingeam de usa, in joaca.
- Nu te las ! De ce naiba m-ai sarutat ? m-a intrebat impringand si ea.

Nu i-am raspuns, am impins usa si am auzit o pufnitura. Semn ca a cazut pe jos. Am fugit si am ajutat-o sa se ridice, s-a uitat urat la mine, dar eu i-am zambit.

- Te-am sarutat pentru ca am vrut sa fiu primul, doar nu voiai sa il las pe altul nu ?

Nu mi-a raspuns.

- Si in plus ... as mai face-o odata.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 29-11-2009, 02:43 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)