Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am venit cu al 12-lea capitol. ^^ Sper ca nu am interziat prea mult. ^^ Sper sa va placa, si scuzati greselile, desi as fi recunoscatoare daca le-ati evidentia. ^^

Wildrose -> Ma bucur ca citesti incontinuare, si deasemenea ma bucur ca nelamuririle ti au plecat la Moldova. :)). Sper sa-ti placa acest capitol.
Fantasy Eyes -> Multumesc ca citesti incontinuare >:D<. Lui David nu-i place de Amber, ei sunt mai mult decat buni prieteni, sunt ca si niste frati. Dave e un copil mult prea inocent ^^. Sper sa-ti placa si tie acest capitol.

Enjoy ^^.

Capitolul 12

Abia asteptam sa ma intorc acasa, mai aveam vreo doua ore de mers. Era genial ! Castigasem si in anul acesta. Stateam pe scaunul meu din autocar si ma jucam pe telefon si ma gandeam ca maine aveam sa ma duc la liceu. Mi se intorcea stomacul pe dos doar cu gandul ca vom avea cursuri/uniforma/reguli. Pfff ... deja voiam sa termin liceul. Dar totusi, alinarea mea era ca acolo aveam prieteni, asa ca nu avea sa fie asa de dureros. Il auzeam pe Josh cum radea in prostie cu ceilalti coechipieri, deja se imprietenesc cu cei noi. Eu mi-am vazut de treaba mea, sau cel putin, credeam. M-am oprit din a ma juca deoarece telefonul ramase fara baterie, si mai genial ! Am oftat si mi-am lasat capul pe spatarul scaunului. Am stat asa, visand, pana cand am ajuns in Boston. Dupa vreo cincisprezece minute de la intrarea in oras am oprit si ne-am dat jos. Ne-am luat valizele si fiecare am luat-o pe drumul nostru. Am luat un taxi impreuna cu Josh si am mers acasa. Am oprit prima data la el, ne-am salutat, iar apoi am continuat sa mergem pana la mine acasa. Odata ajuns, i-am platit taximetristului, mi-am luat bagajul si am mers spre casa. Mama mi-a iesit din intampinare si a sarit pe mine mai sa ma doboare. A inceput sa imi sarute obrajii si sa ma ciupeasca. Ce naiba a apucat-o ? Am mers amandoi inauntru si mi-am lasat bagajele jos pe podeaua la comanda mamei, spunandu-mi ca o sa le duca sus o servitoare. Am mers in sufragerie unde l-am gasit pe tata in capul mesei. Mi-a zambit si a venit catre mine si m-a imbratisat.

- Ok, ce naiba de intampla ? i-am intrebat uitandu-ma la ei suspicios.
- Nimic. mi-a raspuns mama cu zambetul pe buze. Doar voiam o cina in familie.
- Daca zici tu ... si m-am dus si m-am asezat la masa.

Am inceput sa mananc cu pofta, imi lipsise mancarea adevarata, in cantonament nu ne lasa sa mancam prea mult. Era o prostie dar ma rog. Dupa ce am terminat de mancat, mama si tata au ciocnit niste pahare cu vin rosu in ele si si-au susotit ceva intre ei doi. Ii invidiam. Da, stiu era ciudat. Adica sa-mi invidiez propii parinti, dar asa era. Adica, aveau o casnicie super reusita, se iubeau foarte mult si se intelegeau perfect. Nu cred ca mai stiu pe cineva asa ca si ei doi. Mi-ar fi placut ca mama sa-mi povesteasca cum s-au intalnit, si cum au ajuns impreuna si chestii dinastea. Ar fi chiar super. Nu i-am intrebat nimic. Mi-am terminat sucul din pahar si m-am retras de la masa cerandu-mi scuze si le-am urat noapte buna. Am urcat scarile destul de greu, era obosit, si asta se vedea si eu simteam pe propiul meu corp. Normal ar fi fost sa fac un dus, dar imi era prea lene, asa ca m-am trantit in pat si am adormit destul de repede.
Dimineata s-a facut simtita cu pasi repezi, uram asta. Urma o zi de scoala. Mama m-a trezit destul de devreme asa ca am avut timp sa stau la dus cat am vrut. Mi-am scosuniforma din dulap si m-am imbracat cu ea. Mi-am luat ghiozdanul cu si mi-am pus un caiet cu mine si niste pixuri.M-am incaltat cu niste pantofi care apartineau uniformei si am iesit din camera. Am coborat jos in sufragerie si m-am asezat la masa, eram doar cu mama.

- Tata ? am intrebat-o curios.
- Doarme, l-am lasat sa se odihneasca. mi-a raspuns zambind. Mananca, dragule ! m-a indemnat ea.

Chiar si asa am facut, am mancat destul de repede si am baut sucul natural de portocale care era pregatit ca in fiecare dimineata. Am sarutat-o pe femeia din fata mea pe ambii obraji si am iesit din casa. In urma mea am auzit un ' Ai grija de tine ! dar nu m-am oprit sa-i raspund. Am mers incet spre casa lui Josh, eram plictisit si nu stiam de ce. Acolo i-am gasit pe Caorline, Amber, Josh ... si pe Danny. Oh frate ! Venise varumio acasa.

- Fratioare ! am exclamat cand l-am vazut. Ce faci mai ? Ai mai crescut ! i-am spus in timp ce l-am imbratisat.
- Ti se pare, te-ai micit tu ! a spus razand.
- Glumet ca intotdeauna. Bun venit inapoi in America !
- Mersi, mersi.
- Pe noi nu se bagi in seama ? a intrebat Caroline pe un ton care voia sa fie suparat.
- Nu, chiar deloc. Ce faci vipera mica ? o intreb in timp ce vreau sa o imbratisez.
- Scorpionu' meu drag, fac foarte bine. mi-a raspuns inapoi. Dar pe Amber nu o saluti ? m-a intrebat calcandu-ma pe picior.

Am reusit, cu greu, sa ma abtin sa nu injur. M-am uitat catre Amer care statea in stanga mea. Se pare ca se acomodase cu uniforma, desi, avea sacoul la mana. Mai apoi m-am uitat mai atent si am observat ca avea trei nasturi descheiati la camasa si aprope i se vedeau sanii. M-am panicat. Mi-am incruntat privirea si i-am luat sacoul din mana si i l-am pus pe ea. Mai apoi m-am pus exact in fata ei ca sa ii inchei nasturii.

- Caroline, nu o invata prostii ! am strigat catre ea, dupa care am luat-o pe Amber de dupa cap.
- Dar ce e rau in asta ? a facut pe nevinovata.
- Caroline, eu stiu ca tu stii sa te feresti de idioti care incearca sa te pipaie, dar Amber nu. Si in plus, nu vreau ca toti sa se holbeze la ea !
- Pfff, din pacate s-au holbat cam multi. mi-a raspuns Danny.

M-am uitat urat catre Amber, dar dupa ce i-am vazut chipul mi-am schimbat expresia fetei si i-am zambit.

- Hai sa mergem la liceul nostru drag !

Au ras cu totii. Eu si cu Amber mergeam amandoi pe acelasi rand iar Caroline se prostea impreuna cu Josh si cu Danny. Am ajuns la liceu destul de repede, sau asa mi s-a parut. Pe tot drumul i-am povestit lui Amber despre ceea ce facusem in cantonament. Cand am ajuns la liceu am vazut-o pe Kate cum a venit fugind spre mine si a sarit pe mine. A inceput sa ma sarute iar eu i-am continuat jocul. Dupa ce ne-am oprit din saruturi s-a dus la Amber si a pupat-o pe ambii oraji. Nu am putut sa nu observ privirea lui Caroline mai sa o omoare. Ce era putred la mijloc. Dar am preferat sa las asta deoparte. Am mers cu Kate si cu Josh la clasa noastra lasandu-i pe cei trei in urma.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 27-11-2009, 10:58 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)