Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am venit si eu cu capitolul 10. Imi pare foarte rau ca nu l-am scris mai repede, dar azi am avut Teza la Roamana si a cam trebuit sa invat. ^^' Sry incaodata pentru intarziere. Dar sunt aici, cu un capitol ...nou :)).

Fantasy Eyes -> Mersi mult ca citesti acest fic. Lui Danny cam ii place de Ingerul meu. :)) adica a lui Jayson. :)) Ma rog tot al meu e. Sper sa-ti placa acest capitol.
Yaku-chin -> Nou cititor >:D<. Multumesc ca-ti place aceasta poveste si ca ai inceput sa citesti. Da, Danny o sa fie prezent in aceasta poveste detul de mult si cu o amprenta mare. Mai mult nu zic b-). Sper sa-ti palca acest capitol si sa comentezi incontinuare.
Wildrose -> Vai, imi pare rau ca nu-ti place de Amber. Dar am o intrebare ... nu e mai simpatica povestea cand iubirea e cam imposibila ? Si fata nu incearca sa lupte ? Totusi .. stii [sau nu stii] Jay, deocamdata, o priveste ca pe o sora. Cum ar fi, ca propia lui sora sa-i spuna ca il iubeste, dar nu ca pe un frate ? Mie cel putin nu-mi plac aceste treburi. Sry ca nu iti place de Amber, dar sa speram ca pe parcurs sa-ti lasi 'ura' deoparte. Mersi ca citesti >:D<

Multumesc deasemenea si celor care citesc dar nu dau comm-uri.

Enjoy.

Capitolul 10

Priveam pierdut terenul de baschet de mult timp gol. Am cascat lung si plictisit. Eram obosit, obosit de toate, de antrenor de meciuri de tot rahatul acesta. Totusi imi placea ca ma voi intaorce acasa victorios. Josh era si el langa mine prostindu-se cu Caroline, ii trimitea tot felul de mesaje, mai nedecente, pe care prefer sa nu mi le amintesc. Gandul imi statea intr-un ba la Kate, ba la Amber, era ciudat. M-am bucurat foarte tare cand Kate mi-a spus ca s-a intalnit cu Amber la mall si ca s-au inteles foarte bine. Ma bucura faptul ca fiintele cele mai importante din viata mea, pe langa mama desigur, se intelegeau asa de bine. Cine ar fi crezut ? Iubita mea, si cea pe care o vedeam ca pe o sora sa se inteleaga mai mult decat bine ? Pierdut printre ganduri nu l-am auzit pe Josh in timp ce ma striga. Cand am revenit cu picioarele pe pamant din lumea mea, am plecat cu prietenul meu cel mai bun spre hotelul din N.O. , penultimul oras al cupei. Am ajuns destul de repede la aceea cladire unde stateam pentru inca o noapte. In seara asta aveam sa iesim sa sarbatorim, asa ca indata ce am ajuns ne-am bagat la dusuri. Odata ce a fost randul meu, am simtit cum 50 de kg cad de pe mine. Oboseala si stresul ma duceau in culmea disperarii. Strigatele antrenorului inca imi erau imprimat in minte 'Ca asta nu e bine!', 'Da mingea cu mai multa forta ca nu esti o fetita. ' si tot deastea. Era enervant, mi-ar fi placut sa-i dau un pumn peste fataul ala. Am iesit de sub dus si mi-am infrasurat un prosop pe langa mine iar cu altul am inceput sa-mi sterg parul. Am iesit din baie mai apoi intrand in camera unde Josh era disparut. Presupun ca a mers la restaurat sa manance ceva pe ascuns sa nu-l vada antrenorul. Tipic pentru el. Deschid televizorul si pun pe stiri. Crime, jafuri si toate cele subre, doar atat puteau sa dea la televizor. Genial ! Mi-am luat telefonul si am observat ca aveam un mesaj de la Kate. Inima a inceput sa-mi bata cu putere, la naiba ! O iubeam, si printr-un simplu mesaj ma puneam asa, dar cand o aveam in fata.

Ce faci, iubitule ?! Cand o sa vii acasa ?

Am ras, deja ma astepta. Imi simtea lipsa precum i-o simteam si eu, a ei si a lui Amber. Am mers spre valiza si am inceput sa-mi aleg niste haine. Din fericire am putut sa 'salvez' cateva haine din mainile mamei, ma refer la faptul ca ea imi pusese doar haine super groase. Mi-am luat camasa alba pe mine si apoi mi-am tras pantalonii negrii. Mi-am luat niste sosete si peste o pereche de adidasi. Mi-am incheiat camasa doar pana la al 2-lea nasture de jos lasandu-mi pectoralii la vedere. Mi-am aranjat putin parul iar apoi am iesit din camera inchizand usa cu cheia. Am mers pe holul lung si decorat cu mult stil, dar sunt sigur ca matusa Elisse ar fi facut minuni pe aici. Am inceput sa rad in sinea mea gandindu-ma daca Amber a mostenit simtul artei de la ea. Am coborat cu liftul pana la parter unde ma astepta Josh infulencand o portie de carotfi prajiti de zori. Am inceput sa rad la vederea lui. Am stat cu el pana cand a terminat de mancat si am mers in holul principal unde ne-am intalnit cu restul echipei. Parfumati si imbracati eram gata de actiune, sau cel putin ei. Eu aveam pe cineva acasa care ma iubea. Indata ce am ajuns in club atmosfera a inceput sa se incinga, era doar noua si jumatate si deja era destul de multa lume. Am stat cu Joshua la bar si savuram dintr-un pahar de tequila, o bautura cam tare pentru altii, dar perfecta pentru mine. O satena destul de draguta se apropie de Josh si il invita la dans. Saracu' baiat mult prea dus de val, s-a dus. Avea sa fie o noapte lunga pentru el. Poate printr-o baie, sau cine stie, chiar in camera noastra. Am zambit la vederea lor. Vad cum o bruneta se apropie de mine, aproape ca ma apuca scarba cand o vad atat de sumar imbracata.

- Vii la un dans ? m-a intrebat ea cu o voce parca de copila de saisprezece ani.
- Nu ar trebui sa dormi la ora asta ? am intrebat-o zambind.
- Poate, dar am chef sa dansez cu tine ! mi-a spus si m-a prins de mana.
- Tu ai, eu nu. Cauta-ti altul. i-am spus enervat tragandu-mi mana.
- Te rog ! m-a implorat din priviri.
- Fetito, nu intelegi ca 'nu' e nu ? Sau vrei sa fiu si mai vulgar ? am intrebat-o ridicand tonul considerabil.

Am simtit cum privirile oamenilor erau atintite asupra mea, i-am simtit mana lui Josh pe umarul meu incercat sa ma impinga de acolo. Am iesit nevos din acel club de rahat. Ce naiba era cu mine ? Puteam sa accept pur si simplu.

- Ce dracu e cu tine ? m-a intrebat Josh uitandu-se urat.
- Nu stiu ! m-am rastit catre el.
- Du-te inapoi ! l-am indemnat.
- Nu, stau cu tine frate. Habar nu am ce e cu tine si am sa te las singur.
- Atunci hai inapoi in camera.
- Asa sa fie. mi-a spus zambind.

Acum, si alte dati s-a dovedit ca el chiar era de partea mea. Am mers amandoi in liniste pana in camera, acolo m-am trantit pe pat fara sa imi dau jos hainele sau incaltamintea. Voiam sa dor, si sa dorm si iarasi sa dorm. Am adormit, asta stiu cu singuranta, dar nu stiam cand a trecut asa timpul. M-am trezit pe la vreo opt, eram obosit, mama dracului. M-am ridicat de pe pat si mi-am dat hainele jos. Mi-am luat un short si niste bermude plus niste shuzi. Nu stiam, cand si cum s-a trezit Josh dar se pare ca lipsea cu desavarsire. Am iesit din camera iar apoi am coborat la micul dejun. Mare mi-a fost surpriza sa-i vad pe toti jos, la masa, cu cate o cafea, si cu niste ochelari de soare. Clar ca s-au imbatat aseara.

- Buna dimineata, raza de soare ! m-am adresat cu batjocura.
- Buna pe naiba ! a exclamat Josh.
- Eh, se pare ca cel ce e cuminte nu sufera dimineata. le-am spus facand pe inocentul.
- Cuminte ? a inceput Josh sa rada. Nu ma fa sa rad.
- Deja razi. ii spun sarcastic.

Imi comand un sandvis cu sunca si cascaval plus un suc natural de portocale. Doar de ochii antrenorului, imediat ce pleaca de la masa imi comandam si eu ceva 'decent'. Din pacate nu s-a dezlipit de noi deloc, si a venit ora ca sa luam autobuzul spre Philadelphia, ultima oprire, iar apoi Boston ! Eram prea nerabdator. Am vorbit cu ingerul meu roscat la telefon cam vreo treizeci de minute, iarasi a inceput sa-mi povesteasca depsre prietenii ei. Dupa ce am terminat conversatia cu ea, m-am decis sa o sun pe piticania de Amber. Ii formez numarul destul de rapid, l-am memorat fara nicio problema.

- Salut piticanie ! Ce faci ? o intreb zambind.
- Buna, Jay ! In principal bine, tu ? mi-a spus vocea angelica din telefon.
- In autocar, plictisit, alaturi de Josh, care sta sa moara. am spus razand.
- O Doamne ! Ce are Josh ? m-a intebat speriata.
- O betie, nimic mai mult. am inceput sa rad si mai tare.
- Ce frate mai am si eu ! a exclamat cu un ton 'suparat'

Am zambit, am mai schimbat vreo doua trei vorbe cu ea, iar apoi am inchis telefonul. Avea sa fie un drum lung, iar finala ne solicita la maxim. Trebuia sa castigam, nu degeaba am parcurs acest drum nu ?


Nu stiu ce greseli am ... :- ??. Nu am corectat.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 24-11-2009, 11:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)