Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Multumesc celor care au dat reply-uri si celor care citesc. Tin sa mentionez ca acesta este penultimul capitol. ^^

Yumina -> Multumesc de comm ^^, eu nu am vazut-o pe Angel asa de slaba, dar fata aia creca a ramas fara oxigen, adica nu se poate sa ai o talie ca a ei :o.

Enjoy !

Capitolul 49

Cand m-am trezit nu mi-a venit sa cred ca m-am casatorit cu Takum, doar cand mi-am vazut verigheta pe mama am confirmat cele gandite. Am zambit. M-am intors cu fata spre Takumi, care inca dormea ca si un bebelas. Nu stiu cum cineva putea sa fie atat de ... minunat ! Adica nu ma refer la faptul ca e frumos de dinafara, doar ca inauntru e ca si un inger, pur, neprihanit, si toate cele sfinte. Il iubeam, inca imi amintesc cum naiba am ajuns sa fiu cu el. Dintr-un pariu care urma sa il afecteze pe el, amandoi am iesit castigatori, el si cu mine, casatoriti. In plus, nu uitam, mai aveam si un copil. Cine s-ar fi gandit acum cativa ani ca totul v-a decurge astfel ? L-am sarutat usor pe frunte si m-am ridicat din pat cu grija ca sa nu il tresezc. Am mers si mi-am facut toaleta zilnica si apoi m-am imbracat cu ceva lejer. Am mers pana in camera la Jay, care dormea bustean, la fel ca si tatal lui, aveam in casa doi bebelusi, unul mai mare decat celalat. L-am sarutat si pe copilasul meu iar apoi am iesit din camera indreptandu-ma spre bucatarie. Acolo am gasit-o pe bucatareasa care pregatea cafea, i-am urat 'Buna Dimineata' si ea a facut la fel. M-am asezat la masa si mi-a pus o ceasca de cafea, in timp ce savuram cafeaua ea imi pregatea niste paine prajita. Degeaba am insistat sa nu imi faca, dar cine putea sa-i spuna 'nu' ei ? Era ca si o mama, de cand s-a angajat aici, si imi placea acesta. Mi-am mancat painea prajita cu ceva gem pe ea si am iesit in graba din casa. Era cam vreo unsprezece si trebuia sa fiu la Liss deja. Am mers pe jos si mi-a luat aproximativ zece minute sa ajung la casa ei. Cand am dat sa intru altcineva mi-a deschis usa, Eric era cu Josh in brate si se parea ca erau gata de o plimbare. L-am salutat pe Eric si lui Josh i-am dat un pupic pe frunte. Mi-a zambit, era asa dragalas. Am intrat in casa si Liss a venit repede la mine certandu-ma ca de ce am intarziat. I-am zambit si nu i-am inventat nicio scuza. Ne-am pus sa vizionam filmul de la nunta. Era genial ! Chiar nu imi dadusem seama cat de frumoasa a fost nunta. Am stat si m-am uitat si peste pozele facute. Doamne, erau grozave ! In timp ce ne uitam peste lui Elisse i-a venit ideea sa imi arate camera care urma sa fie a copilului ei cand o sa mai creasca. Deja se gandise la asta ?! Am urcat la etaj pentru a cauta camera pe holul lung. Cand am intrat in camera care urma sa fie a lui Josh un val de miros de vopsea m-a lovit puternic. Era proaspat vopsita, nu stiu cand naiba a avut timp sa faca asta ! Si cand m-am uitat si mai bine, era mobilata. La naiba, Liss era un geniu, daca imi permit sa spun. Era organizata, putea face orice vrea. Nu ca si mine, desigur. In timp ce imi povestea, am auzit ca soneria de la usa suna insistent. Jucausa cum eram, am fugit pe hol si am ajuns la capatul scarilor. Fara sa am grija m-am impiedicat. Totul s-a petrecut repede. M-am simtit aruncata pe scari in jos, simtam cum dungile scarilor imi loveau fiecare particica a corpului meu. Au auzit-o pe Liss strigandu-ma iar apoi ... un val de intuneric imbinat cu o durere muta.
Cand m-am trezit corpul ma durea ca naiba. Am incercat sa ma misc, dar nah ... nu s-a intamplat, in schimb, durerea nu a incetat sa tasneasca. Parca vrand sa ma consume, dar nu m-am lasat. Mi-am deschis ochii uitandu-ma in jur. L-am vazut pe Eric care statea pe canapea cu Liss in brate.

- Ce s-a intamplat ? am rostit incet.
- Angel, nu-ti amintesti ? m-am intrebat Takumi.
- Nu, ar trebui ? am intrbat eu confuza.
- Ai cazut de pe scari. mi-a raspuns Eric.
- Oh, doar atat ? am intrebat eu in timp ce am incercat sa rad, dar nu prea mi-a iesit.
- Angel ... aceasa cazatura are o urmare. mi-a spus Eric.
- Grava ? l-am intrebat din nou.
- Cam da. Doctorul nu a stiut cum sa ne explice, dar ... tu ... tu nu o sa mai poti avea copii.

Au urmat niste clipe de tacere. Eu priveam in gol spre geam.

- Tu glumesti nu ? l-am intrebat speriata.
- Nu ...
- Spune-mi ca e o gluma ! Asa ceva nu se poate intampla ! Nu se poate ! am inceput sa plang.
- As vrea sa fie asa. mi-a spus Eric.
- Takumi ! Takumi, de ce taci ? am inceput sa plang si mai tare. Te-am dezamagit, iarasi. La naiba ! De ce nu am putut muri ? am inceput sa strig.

Plangeam, si un mai terminam. Nu mai puteam avea copii ... l-am dezamagit pe Takumi incaodata. Totusi ... il aveam pe Jay. Dar ... gandul ca el sa nu mai aiba un frate sau o sora, ma distrugea. De ce a trebuit sa mi se intample asta mie ?
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 13-11-2009, 09:42 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.322 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)