Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am ajuns si cu capitolul 47. Dupa cum a spus Teh se apropie de final. ^^
Sper sa va placa.

Wildrose -> Post gigantic. In legatura cu nelamurirea ta, am scris in cap ca a incercat sa se ridice dar a venit Takumi langa ea si i-a explicat niste lucruri. Ei acele lucruri sunt ca nu prea avea voie sa se miste. Dupa o nastere e destul de periculos, m-am documentat. :))) :">. Ma bucur ca-ti place >:D<. Sper sa citesti pana la sfarsit.
kiss4_sasuke -> Multumesc ca citesti si dai reply-uri ;)). ^^

Enjoy.

Capitolul 47

Lunile au zburat destul de repede, Jay se facea din ce in ce mai mare si foarte frumos. Nu puteam sa nu ma laud cu copilul pe care il aveam. Era mult prea frumos si fermecator, semana cu Alex in privinta parului si a ochilor. Iar de la mine mostenise pielea alba, aproape inumana. De fiecare data cand il aveam aproape simteam ceva aproape inuman, dumnezeiesc in piept. Ratiunea mea o lua razna, pur si simplu simteam nevoie de a-l strange in brate, sa-l sarut pe frunte si toate celelalte.
Eu si Takumi am decis sa ne facem nunta luna viitoare. Indata ce le-am dat vestea fetelor toate au venit la mine sa face pregatirile. Liss se ocupa cu organizarea iar Bibi si Anne au venit sa mergem sa-mi luam o rochie. Liss a disparut in sufragerie si a inceput sa dea telefoane peste telefoane, rezervand locul unde se v-a tine petrecere si a mers si apoi ne-a spus ca merge si la Biserica. Anne si cu Bibi m-au urcat aproape fortat in masina viitoarei mele cumnate. Am cutreierat cam vreo unsprezece magazine ca sa imi aleg o rochie dar nu am gasit niciuna care sa-mi placa, ba una nu imi venea prea bine, ba ca ma facea grasa, ba ca eu eram mai deschisa la culoare decat rochia. Totusi in al doisprezecelea magazin am gasit o rochie superba, avea un fel de corset care se lega la gat minunat si avea un decolteu adanc. Trebuia sa il strang destul de mult ca sa fie exact asa cum mi-am dorit. in partea mai joasa, avea foarte multe straturi de material fin, si deasemenea in partea de jos avea niste modele de frunze. Era superba. Chiar si lui Anne si lui Bibi le placea rochia. M-am dus inapoi in cabina de proba si mi-am dat rochia jos iar apoi i-am spus vanzatoarei sa o impacheteze, in timpul acesta m-am uitat peste accesoriile pentru 'tinuta'. Am vazut o tiara superba, micuta si fina, exact ceea ce-mi trebuia. Am cumparat-o si pe aia, fetele nu au vazut cand i-am spus vanzatarei sa o impacheteze, deci avea sa fie o surpriza. Dupa ce am platit tot, am luat rochia care era pusa intr-o husa speciala si tiara imachetata si am plecat acasa.
Cand am ajuns l-am vazut pe Takumi cu Josh si cu Jay in sufragerie, se jucau, toti trei. Nu am putut sa nu zambesc. Aveam rochia in mana, Takumi m-a vazut iar eu i-am tras cu ochiul, iar apoi am fugit sus intr-o camera sa pun rochia, asa evitam ca el sa o vada. Am coborat inapoi si le-am gasit pe Beatriz si Anne ca se jucau si ele cu bebelusii. Ma intrebam unde e Takumi iar dintr-o data am simtit doua brate care ma cuprind de pe la spate. Toata fiinta mea s-a cutremurat la fel ca si in prima zi cand m-a luat in brate in felul acesta. M-am intors cu fata spre el si l-am sarutat neputand sa rezist tentatiei de a-i simtii buzele. Cand m-am desprins din sarut l-am imbratisat.

- Te iubesc ! i-am spus inca tinandu-l imbratisat. Abia astept sa-si fiu sotie. i-am spus mult prea incantata.

M-am desprins din imbratisare si am inceput sa rad. Apoi m-am intors pe calcaie si am fugit la copii. L-am luat pe Jay in brate si pe Josh l-am pupat pe frunte. Dupa ce a stat cateva minute la mine in brate l-am pus inapoi langa prietenul lui cel mai bun, sau cel ce o sa fie cel mai bun. Am zambit fericita vazand ca fiul meu o sa aiba aceeasi soarta ca si mine cu Elisse. Aceea de a fi buni prieteni. Dupa cateva ore bune de jocuri cu copii, beatriz si Anne au plecat acasa, iar dupa Josh a venit Liss totodata anuntandu-ma ca a aranjat totul pentru ziua nuntii mele.

Zilele care ma desparteau de a fi sotia lui Takumi au trecut repede. Si cand a venit ziua cea mare am crezut ca mi-au crescut aripi si am inceput incet sa ma ridic de pe pamant spre cer. Eu am mers la Liss acasa pentru a ma aranja, Anne si Bibi au facut la fel, pana la urma erau domnsioare de onoare. Aveau niste rochii superbe, erau amandoua de un turcoaz superb, la amandoua li se potrivea aceea culoare, erau minunate ! Liss era superba, purta o rochie rosie pana mai sus de genunchi fara bretele care se imbina superb cu parul ei blond care era lins acum. M-am privit in oglida pentru ultima data, buclele perfecte imi cadeau greoaie pe umeri, ochii imi erau evidentiati cu un dermatograf negru, doar atat. Buzele imi era dat cu un strat subtire de gloss deoarece nu aveam de ce sa ma incarc cu machiaj. Mi-am pus tiara in cele din urma, aratam ca o printesa, cred, sau cel putin asa era parerea mea. M-am intors catre fete si le-am zambit. Am iesit din camera si am coborat treptele usor avand grija cu tocurile de la sandalele albe care le purtam. Am auzit un claxon, semn ca trebuia sa plecam. Bibi si Anne au venit cu limuzina care ne ducea la Biserica, iar Liss a mers cu masina ei pentru a ajunge mai repede. Tot drumul le-am tinut pe fete de mana, eram prea emotionata. Si ele la fel. Cand am simtit ca masina opreste, inima a inceput sa-mi bata cu putere. Ajunsesem la Biserica unde aveam sa-mi unesc destinul alaturi de Takumi. Indata mi-au revenit toate amintirile despe noi doi in minte, totul, totul a decurs ca si un film care ruleaza la cinematograf. Mi se parea un vis. Anne si Bibi au luat-o inaintea mea intrat in Biserica. Eu am asteptat la usa, atunci cineva m-a prins de brat. M-am intors sa vad cine era aceea persoana. Era chiar tata, mi-a zambit.

- Credeai ca o sa lipsesc de la nunta ta ? m-a intrebat zambindu-mi incontinuare.
- Oh, tata, imi pare atat de rau. am zis aproape plangand.
- Si mie, Angel, si mie. iar apoi m-a luat in brate.

Am incercat sa nu plang, deoarece putea sa-mi curga dermatograful pe fata, oh Doamne ! La ce ma gandeam si eu acum.

- Si acum, sa-mi conduc fiica preferata la altar, nu ? mi-a spus si m-a luat de brat.

I-am zambit si am aprobat din cap. Am inaintat usor pe muzica cantata la o orga imensa aflata undeva prin Biserica, nu o vedeam dar auzeam perfect sunetul. M-am uitat printre locurile care erau ocupate in Biserica, le zambeam tuturor. Iar apoi mi-am mutat privirea spre el. Era minunat, pur si simplu frumos, in tot sensul. Arata divin in costumul pe care il purta. I-am zambit, si el a facut la fel. Mi s-a parut o eternitate timpul in care am pasit usor pe covorul care ma ducea la altar alaturi de tatal meu.

- Takumi, iti dau bijuteria mea. Sper sa stii sa ai grija de ea. l-am auzit pe tatal meu spunand.

L-am luat de mana pe Takumi si am zambit, ne-am uitat unul la altul iar apoi ne-am intors cu fata spre preot.


Rochia de mireasa . Nu am stiut cum sa o descriu mai bine dar v-o arat cam cum as fi vrut, sper sa va placa. ^^
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 13-11-2009, 12:04 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.325 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)