Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

#17
Am venit si eu cu capitolul 21. Sper sa va placa. Si LoveNight multumesc de comm. ^^

Capitolul 21


De la discutia sincera cu Eric, totul a devenit mai usor, cele cinci zile pana la ziua mea au trecut zburand. M-a ajutat chiar si la organizarea petrecerii, pana la urma mi-am dat seama ca nu e asa rau precum mi l-am imaginat. In dimineata de 20 Octombrie am primit un buchet de douazeci si trei de trandafiri, ma intrebam cine a putut sa faca asta. Imediat ce am citit biletul inima mea a inceput sa bata cu putere. Nu am putut sa nu incep sa strig si sa topai. Eric si Elisse au venit la mine speriati, ma intrebau intr-una ca ce am patit dar nu le puteam raspunde, intr-un sfarsit Eric mi-a luat biletul si l-a citit apoi a inceput sa rada. I-a aratat foicica si lui Liss iar apoi amandoi au ras in hohote. M-am oprint din topait si tipat si le-am zis sa taca. Am inceput sa o fugaresc pe Liss prin toata casa deaorece imi zicea tot felul de chestii siropoase. Dupa ce ne-am linistit am inceput sa vorbim diferite chestii.

- Liss vi cu mine pana la restaruant ? As vrea sa vad cum a iesit tot. i-am zis Lissei in timp ce zambeam.
- Nu, nu . m-a intrerupt Eric. Am fost eu mai devreme, desigur inainte sa te trezesti si era totul perfect.
- Nu-mi vine sa cred ! am exclamat iar apoi am inceput sa rad.
- Ce ?! m-a itrebat prefacandu-se suparat.
- Nimic, nimic. Apropo o iau pe Liss. Mergem sa ne aranjam. i-am zis in timp ce m-am ridicat de pe canapea.

Nu a mai zis nimic, doar a zambit. Am mers cu Liss pana la Anne sa o luam si pe ea. Indata ce am iesit din casa, am mers la limuzina. Nu vroiam sa conduc azi, asa ca trebuia sa fiu rasfatata. Am discutat tot felul de lucruri de fete. Anne ii cerea cateva sfaturi lui Liss despre realtii iar eu doar zambeam. La capitolul "relatii" eram varza. In jur de jumatate de ora in care am auzit doar cuvantul sex de cel putin 10 ori, am ajuns la coafor. Am coborat din masina si ne-am indreptat spre cladirea unde se afla stilistul. Am intrat iar imediat un barbat m-a imbratisat. Avea o tunsoare ciudata si era blond, ochii lui fiind verzi. Avea acel aer de barbat gay, dar era un prieten foarte bun, si un stilist minunat. El s-a ocupat de mine iar pe fete le-a lasat pe mana asistentelor lui. M-a asezat pe scaun si a inceput imediat sa ma coafeze. Parul a inceput sa mi-l increteasca facandu-ma sa par la fata mai rotunjoara. Desigur ca nu aveam sa imi fac coc deoarece ma imbatranea. Asa ca am ales ceva simplu. La machiaj i-am spus culorile rochiei mele. A inceput sa ma fardeze cu un rosu destul de aprins pe pleoapa inferioara, iar pe cea superioara un rosu cam sters. Mi-a placut ceea ce a facut, mi-a pus in valoare ochii destul de bine. Mi-a facut ultimele retusuri iar buzele mi le-a dat doar cu gloss, deoarece zicea ca sunt perfecte. Mi-a placut ceea ce a facut cu mine, aratam difert. Mi-am dat seama ca au trecut doua ore, cred ca de atata carliontat e natural sa treaca atat. Le-am vazut pe Liss si Anne, erau superbe ! Liss avea ca si mine parul, adica carliontat, iar Anne avea parul lins. Le statea foarte bine. Am plecat din cladire dar nu inainte sa ii platim lui Pierre serviciile. Ne-am urcat in limuzina si am plecat acasa.
Cand am ajuns la vila, Eric ne-a intampinat complimentandu-ne pe mine si pe Anne dar apoi a adaugat ca tot Liss era mai draguta. Eu m-am retras in camera mea unde am observat ca erau trandafirii trimisi de Takumi. Am inceput sa ii priviesc si am observat ca nu erau intr-o vaza cu apa. Am inceput sa strig dupa o servitoare, imediat o fata destul de tanara a venit si mi-a adus o vaza. Am mers si le-am pus apa din baie Iar apoi i-am pus pe noptiera mea. In timp ce ii priveam fermecata telefonul mi-a intrerupt gandurile. Am raspuns si aproape am surzit de strigatul de " La multi ani ! " a lui Jean. M-a tinunt la telefon douazeci de minute in timp ce imi zicea cat de frumoasa va fi petrecerea, eu aproband la fiecare detaliu. Dupa ce am incheiat conversatia am oftat, abia atunci am observat ca era cinci fara un sfert si eu la sase trebuia sa fiu acolo la restaurant. Am iesit din camera si am coborat jos in sufragerie, am inceput sa-i strig pe toti unul cate unul dar am observat ca au plecat toti. Am fugit inapoi in camera ca sa ma imbrac. Mi-am luat rochia cumparata, si am asezat-o pe pat. Am luat-o pe mine iar apoi mi-am pus bijuteriile din argint care aveau fiecare cate o piatra de rubin. Apoi din dulap mi-am luat pantofii argintii si i-am incaltat. Mi-am pus telefonul in posetuta care o aveam si am iesit din camera. Am coborat scarile sub privirile servitoarelor, mi-au dat un cadou din partea lor, cand l-am deschis am vazut un pandantiv foarte frumos. Le-am multumit iar apoi am iesit din casa indreptandu-ma spre limuzina.
Odata ajunsa la restaurant, oamenii au inceput sa ma intampine urandu-mi invechitul "La multi ani", totusi ma simteam bine. Indata ce Jean m-a vazut nu a putut rezista sa nu imi faca o scena. A inceput sa rada de mine ca aveam douazaeci si trei de ani si eram singura. Dar stiam ca nu o zicea cu intentie rea. Seara a decurs perfect. Au fost sute de persoane, chiar nu ma asteptam ca ar fi venit atatia oameni. Tortul meu a fost magnific, exact cum am planuit, ciocolata si caramel, fara frisca desigur, mi se facea rau de la ea. Am primit sute de caudouri pe masura. Bijuterii, haine de toate. Dar singurul cadou important a fost ca Takumi si-a adus aminte de ziua mea. As fi vrut, sa fie aici, in seara asta, langa mine, sa ma sarute si sa-mi zica la multi ani, iarasi si iarasi.
Pe la doisprezece noaptea au plecat toti invitatii. Deobicei petrecerile acestea de inalta societate se termina repede. Dar imi placea, ma simteam mult prea obosita. Am plecat cu totii acasa iar acolo eu Liss si Anne am inceput sa mancam din tortul ramas. Radeam la tot felul de comentarii facute de Anne, despre cum era invitatul acela imbracat, sau cum manca o doamna care se foarte importanta. Am stat asa aproape pana la cinci dimineata, dar am mers la culcare deoarece trebuia sa dormim, maine avea sa facem inventarul cadourilor.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 03-10-2009, 09:40 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.648 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.322 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)