Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Mask

#1
Tocmai l-am terminat de vizionat...de mult am vrut sa il vad mai ales cand eu eram fana a desenului anime nu puteam sa nu mai uit la film.
Deci Jim Carrey a fost mortal,ca in toate filmele lui de altfel 21 .Cel mai mult mia placut faza cu dansul de la Coco Bongo,in care The Mask danseaza cu Tina[aka Cameron Diaz] 21 si cand danseaza cu politia 21
E una dintre cele mai tari comedii pe care le-am vazut....parerea mea cel putin.
Voi ce parere aveti despre el?

#2
Unul dintre filmele mele preferate, mai ales ca e cu Jim Carrey.L-am vazut de vreo 4 ori si mi-a placut la fel de mult de fiecare data.O comedie foarte buna, cum nu prea se mai fac.As scrie mai mult dar mi-e lene.
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#3
OMG... deci cand l-am vazut prima oara am crezut ca mor de ras! Efectiv nu ma opream. Jim Carry s-a intrecut pe el in filmu' asta, in plus acel catel a avut si el partea lui in amuzament.

Chiar merita vazut, Jim Carry e funny rau de tot, ar trebui sa existe o lege prin care sa interzica asa ceva :]], repet e super , extra, mega funny!
Just the
way you know me..

#4
Cafeino, nu te mai agita ca un Pepsi, s-ar putea ca acidul ala sa te faca de ras.

Ma rog, am prins adaptarea live-action a desenului animat cu acelasi nume cam cand eram de o schioapa si ma amuzam destul de usor. Un film mai degraba al copilariei in ciuda nivelului usor ridicat de violenta, insa nu-mi aduc aminte prea multe sa fiu sincera.

Stanley, Milo and the Mask. Typical boy saves girl from the bad guy scenario xD

Jim Carrey totusi s-a potrivit in rolul asumat si pot sa zic ca nici Cameron Diaz nu a avut o prestatie rea, imi placea rochia ei 39

Sequelul a fost crunt de prost.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
filmele lui jim carry merita sa fie vazute, nu stiu poate este doar parerea mea dar eu mi-o sustin. nu exista multe filme de comedie care sa reuseasca sa imi atraga atentia prea mult, dar acesta este unul dintre ele. nu am ce sa comentez la acest film. carry il joaca perfect pe the mask si deasemenea imi place diferenta dintre cele doua personalitati ale personajului(am uitat cum se numeste, avand in vedere ca l-am vazut acum foarte mult timp mi se pare normal21) adica este majora. un tip absolut mediocru da peste ceva fermecat si se transforma intr-o personalitate cu totul diferita si nebuna21)

Uberwald@edit: E Jim Carrey. Invata sa scrii de asemenea.

#6
Omg :3 Acum mi-am adus aminte de filmul asta : )) Eram mica atunci cand l-am vazut prima data. Nu l-am vazut decat de vreo 2-3 ori, insa nu mai retin aproape deloc povestea. Tin minte ca la un momendat era filmul meu preferat. Era o adevarata comedie. Am ras cu lacrimi la unele faze : )) Jim Carrey este un actor genial, din toate punctele de vedere. Este un adevarat comedian, nu ai cum sa nu razi la filmele in care acesta apare.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)