Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kyle XY

#1
Nu stiu cati ati auzit de acest serial, dar mie mi-a mancat zilele in ultima perioada 21 Cum prindeam o clipa libera ma uitam la Kyle XY. Serialul este difuzat si pe posturile romanesti, mai precis pe Kanal D, unde am vazut sambata trecuta cam 3-4 minute din sfarsitul unui episod. Desi am vazut atat de putin din el, mi s-a parut interesant, asa ca am zis sa citesc mai multe despre el pe net. Si cum ce am citit mi-a placut, am descarcat toate episoadele aparute pana acum (aproximativ).
Serialul se centreaza in jurul lui Kyle, un tanar de aproximativ 16 ani, ce se trezeste intr-o padure fara nici un fel de amintiri. Dar absolut fara nici un fel de amintiri. Nu stia absolut nimic, era ca un nou nascut. Cu toate acestea, dupa cum se va descoperi pe parcusul serialului, el are o inteligenta si niste capabilitati fizice de domeniul fantasticului, dar nu, nu e nici Superman. Este luat acasa de catre psihologul, sau mai bine zis psiholoaga care se ocupa de cazul sau, si incet, incet, Kyle ajunge sa se integreze si sa devina al 5-lea membru al familiei Tregor. Este super amuzant si placut sa il vezi pe Kyle incercand sa inteleaga lumea in care se afla in timp ce incearca si sa isi aduca aminte cine este. De altfel, serialul in sine nu e chiar atat de bun, cel putin ca idee. John Doe, un alt serial care mi-a placut, are premise similare. Ceea ce face insa Kyle XY sa merite vazut este prestatia de exceptie a lui Matt Dallas, actorul din rolul principal, dar si restul actorilor. Par naturali in rolurile lor, iar Matt Dallas chiar pare a avea inocenta si bunatatea sufleteasca a lui Kyle si in realitate.
Mie imi place foarte mult acest serial. Momentan am ajuns la sezonul al 2-lea, de unde am vazut insa doar primul episod. Dar o sa recuperez azi 4 Ceea ce m-a impresionat este ca deja la sfarsitul primului sezon/inceputul celui de-al doilea, misterul lui Kyle se dezvaluie, insa apar totusi niste intrebari noi, asa ca serialul inca te va tine in priza. De ce m-a impresionat asta? Pentru ca ABC nu a decis sa se tot invarta in jurul cozii cu povestea ca in Lost ci au decis sa pun accent mai mult pe personaje, decizie ce mi s-a parut extrem de inspirata.
Cam atat despre serial... ca ma duc sa ma uit la episodul 2 din sezonul 2 21 Daca l-a mai vazut cineva, sau daca v-am facut curios si ati dori sa aflati mai multe despre el, postati aici!

#2
E foarte dragut serialul, am vazut primele 9 episoade din primul sezon , dar nu prea am avut timp sa ma uit la tv si am cautat pe internet dar nu am gasit...mie mi-a placut ideea cu buricul, dar am vazut si cateva episoade din sezonul al doilea...

#3
Da si eu l-am vazut..desi acum sincer regret.De ce? Pentru ca mi-am pierdut foarte mult timp cu el, si acum nici macar nu s-au mai obosit sa il continue.
De la primul episod am ramas fascinata.. desi am avut niste bataie de cap cu anumite persoane care ma tot puneau sa il vad, dupa ce am prins ideea nu m-am mai putut opri.Sezonul doi l-am vazut intr-o singura zi...si mi-a luat cateva ore bune...
In fine..dupa multe asteptari am ajuns si la sezonul 3, unde pe la episodul 8 sau 9 am avut surpriza sa aflu ca nu va mai fi nici o continuare...Dar daca omitem partea asta, serialul este intr-adevar dragut, captivant, uneori chiar si funny
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#4
Nu l-am vazut pe tot, insa ceea ce am vazut m-a captivat. Povestea imi place, personajele sunt cute si ... are paranormal si mister. Chiar era amuzant sa-l vezi pe Kyle incercand sa inteleaga ce se intampla in jurul lui si ... faptul ca dormea in aceea cade o.O partea asta mi s-a parut ciudata, dar imi place xD
Imi place acest serial si poate, daca-mi permite pc'ul, o sa urmaresc continuarea xD
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#5
M-am uitat (de fapt ma uit) la Kyle XY din cauza anumitor asemanari cu John Doe. Desi dupa ce vezi mai mult de 5 episoade din Kyle XY asemanarile se duc dracu 21
Mai am un episod din sezonul 2. Nu m-am mai uitat de vreo 2 saptamani. Uneori ma enerveaza faptul ca idolatrizeaza pacea, prietenia & co. Nu ca mi-ar placea razboiul si dusmanii, dar simplifica mult anumite probleme care apar intre oameni. Si fazele cu Amanda si Kyle sunt idiot de idioate uneori. Initial erau amuzante, da' prea exagereaza. Uneori povestea cu Kyle, Jessi, Adam, Latnok si tot grupu asta vesel pare putin trasa de par.
Si Nicole e un psiholog a dracu de prost. Ma mir ca si-a dat seama ca Lori nu mai e virgina.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)