Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation Fiction

#1
Probabil multi dintre voi cunoasteti deja ficul acesta. M-am hotarat sa-l postez pt ca nu imi apartine doar mie,l-am scris pt toti cei care ca si mine s-au lasat fascinati de povestea de dragoste dintre Yuki si Shuichi.
Hugs la toti. :6:

La Dentist

De cand locuia in Tokyo nici o zi de primavara nu i se paruse lui Shuichi atat de suparatoare. Da. Suparatoare. Azi ar fi trebuit sa se simta bine,doar era sambata,o zi libera pe care sa o petreaca cu iubitul lui,Yuki Eiri. Numai ca planul sau nu se potrivea deloc cu realitatea. De dimineata amandoi se trezisera cu dureri de cap. Yuki hotarase,ca de obicei, sa se inchida la el in birou sa scrie, iar Shuichi nevoit sa-si poarte singur de grija,se asezase lenes pe canapeaua din living si adormise la loc.
Abia la pranz tanarul cantaret se trezi putin cam dezorientat dar cu aceeasi durere de cap.
« Yuki ? »
Vazand ca nu primeste nici un raspuns,Shuichi se hotara sa se dea jos de pe canapea si sa mearga in biroul iubitului sau sa il scoata de acolo. Il durea mult prea rau capul pentru a sta singur si izolat intr-un apartament atat de mare. <Unsprezece> Isi spuse Shuichi privind ceasul de pe hol. <Nu am dormit asa mult…Dar ma doare capul. In special dintii…>
Privind usa de lemn ce despartea micul hol si camera in care iubitul sau lucra,se hotara sa bata.
« Ce vrei ? » Se auzi raspunsul putin indepartat al lui Yuki.
Shuichi deschise lent usa,incercand sa nu faca prea multa galagie si baga atent capul in incapere.
« Yuki ? »
« Zii odata ce vrei si lasa-ma sa termin tampenia asta! » Rosti scriitorul dintr-o suflare,profitand totusi de aparitia iubitului sau ca sa isi aprinda o alta tigara.
Shuichi privi cu dezgust gramada de chistoace din scrumiera ce se afla pe birou,dar se hotara sa nu-i zica nimic. O cearta intre ei ar fi fost cireasa de pe tort.
« Ma doare capul Yuki… »
Se planse cantaretul cum stia mai bine,cu vocea putin smiorcaita si ochii mari,expresivi.
« Si pe mine. » Veni raspunsul rece. Dupa care nuvelistul ofta lung. « Du-te i-ati o aspirina,ce stiu eu…Numai sa taci odata. »
« Si pentru durerea de dinti ce sa iau ? » Intreba Shuichi in continuare,obisnuit sa fie tratat cu raceala atunci cand Yuki scria ceva pe ultima suta de metri. Cantaretul il privi uimit cum intoarce capul, privindu-l incruntat.
« Te dor dintii ? »
« Da » Raspunse Shuichi simplu,privind cand la el cand la covorul maro inchis ce se afla pe podea.
Yuki Eiri inchise grabit documentul pe care apucase sa il scrie si inchise laptopul sau. Ceva in privirea lui se schimbase,iar Shuichi incerca sa isi dea seama ce anume.
« Vino aici. » Ii spuse iubitului sau care se dezlipi imediat de langa usa si se aseza pe celalalt scaun aflat in aproprierea lui Yuki.
« Vii sa stai cu mine la televizor ? Ca sa imi treaca ? » Intreba cu putina speranta in voce dar imediat ce intalni ochii lui Yuki isi dadu seama ca cerea sa va fi refuzata.
« Te-ai uitat in oglinda cand te-ai trezit ?Idiot ce esti. » Ii spuse Yuki scrutandu-l cu privirea. Se vedea ca este suparat dintr-un motiv anume.
« Yuki! Ce ai ? » Raspunse Schuichi la fel de iritat. Tocmai cearta pe care incercase sa o evite,dadea semne de inceput. Asta pana ce Yuki isi duse cu grija mana peste obrazul sau drept.
« Nu stiu cum de nu ti-ai dat seama… Se observa de la un metru ca ai falca umflata » Ii spuse scriitorul pe un ton intre ingrijorat si amuzat.
Shuichi nu mai apuca sa-l auda razand. Fugise direct la baie sa vada singur daca ceea ce spusese iubitul sau era adevarat.
« Yuuuuuuki!!! Ce ma fac ?!Ce ma fac ?! » Intreba agitat intrand la loc in birou in timp ce Eiri isi stingea tigara din care abia ca apucase sa traga doua fumuri.
« Taci! Ma dor urechile de atata zbierat. »
Desigur,Yuki exagera cu apostrofarile,dar nu isi putea arata grija asa,dintr-o data.
« Nu e de mirare ca te dor dintii. La cate dulciuri mananci in fiecare zi ma mir ca mai ai dinti in gura. Si apoi,ti-am zis de atatea ori sa nu mai pui cinci lingurite de zahar la o ceasca de ceai ?! »
« Si tu manaci dulciuri! Pe tine de ce nu te dor dintii ?! » Se apara Shuichi cu vocea putin mai ridicata terminand cu cateva vaicareli.
« Pentru ca eu nu mananc toate porcariile pe care le inghiti tu. Mie imi plac prajiturile fine si ciocolata pe cand tu esti in stare sa manaci si o inghetata expirata. » Explica scriitorul cu calm si ironie,desi,nu era prea departe de realitate.
« Nu ma pot abtine... » Recunoscu Shuichi in cele din urma, privind catre Yuki. Replicile pe care si le spusesera nu facusera altceva decat sa-i inrautateasca durerea de dinti.
« Vino aici sa ma uit la tine. » Ii spuse Yuki cu o voce calma.
Tanarul cantaret se pregatea sa se aseze iar pe scaun,dar Yuki il opri prinzandu-l de mana.
« Sus,pe birou »
« Yuki Eiri!Nu am chef de prostii » Ii reprosa Shuichi incercad sa-si traga incheietura din mana lui Yuki. Dar nuvelistul il tinea prea strans pentru a-i da drumul.
« Cred ca te-a afectat rau durerea asta de dinti. Nu vreau decat sa ma uit la dintii tai sa vad care e problema. » Il informa Yuki ridicandu-se de pe scaun pentru a-l pune pe Shuichi pe masa.
Dand laptopul sau la o parte,Yuki trase lampa de birou peste fata cantaretului. Shuichi inchise ochii datorita becului care ii cadea exact in fata.
« Deschide larg gura,ca sa nu ti-o deschid eu » Ii spuse Yuki pe acelasi ton ca si inainte. Shuichi deschise gura stiind ca scriitorul ar fi fost in stare sa isi duca amenintarea pana la capat.
Pentru cateva clipe in camera nu se mai auzea decat resipratia nuvelistului. Cu grija,tinea intre degetul sau mare si palma barbia cantaretului,privind atent pentru orice indiciu ce ar putea dezlega misterul durerii de dinti.
« Aici.. » Anunta Yuki atingand cu degetul aratator de la mana stanga una dintre maselele lui Shuichi.
« Au!Au! » Se planse tanarul,aproape muscand cu dintii de degetul lui Yuki.
« E cariata » Continua Yuki nepasator lasandu-si degetul sa treaca ceva mai tandru peste dintii cantaretului. Dupa cateva secunde se departa usor,privindu-si iubitul in ochi.
« Te mai doare ? »
« Da.. » Raspunse Shuichi privindu-l cu ochi sai mari.
« Vrei sa iti treaca ? » Intreba Yuki cu vocea seducatoare,facandu-l pe cantaret sa zambeasca putin mai vesel.
« Da »
Scriitorul se lasa putin in jos si il saruta scurt pe buze. Nu inainte de a-i ciufului putin pletele roz inchise.
« Acum fugi si te imbraca. »
« Unde mergem ?! » Intreba Shuichi uimit. In sinea sa se gandea ca Yuki poate il scoate undeva in oras…La un film sau la o cina romantica,dar se desumfla imediat ce auzi unde merg.
« La dentist. »
**********************

Shuichi se trase cu greu de pe biroul scriitorului. Nu vroia sa mearga la dentist. Si,desigur,avea sa incerce toate metodele de constrangere pentru a-l face pe Eiri sa se razgandeasca.
« Yuki nu ma mai dor dintii! » Incerca pentru inceput stand in fata scriitorului,prefacandu-se, cu o voce mai vesela.
« Ma crezi prost sau ce ? » Il intreba Yuki care nici nu-l baga in seama si iesi pe usa. Dar,inainta ceva mai lent datorita greutatii suplimentare aflata pe piciorul sau drept,numita Shuichi.
« Yuki!Te implor nu ma duce la dentist!Yuki!Mi-e friiica! » Striga cantaretul intr-un final in timp ce nuvelistul,obisunit sa il care asa,ajunse in bucatarie unde isi turna o ceasca de cafea.
Shuichi incerca si ultimul sau arsenal. Lacrimile.
« Yuki nu ma iubeste! Yuki vrea sa morrr!! » tipa dezlipindu-se in sfarsit de piciorul iubitului sau pentru a abuza de dulapul din bucatarie,lovindu-l cu mainile.
« Oricum ai sa mori…chiar daca nu te duci la dentist » Replica Yuki care se asezase pe unul din scaunele de la masa,sorbind linistit cafeaua.
« Ce ? Cum adica ? »
Yuki Eiri il privi distant. Simuland ca se gandeste intens la ceva. In realitate,incerca sa il sperie pe cantaret bagand frica in el.
“Daca nu te duci la dentist la timp,maseaua ta va face puroi,daca n-o fi facut deja. Dupa ce va aduna destul puroi infectia se va raspandi in sange si vei face septicemie. »
« Septicemie ?! » Intreba Shuichi care habar nu avea ce poate insemna termenul. Oricum isi putea da seama ca, dupa felul in care il pronuntase Yuki,nu era de bine.
Eiri zambi in sinea sa. Rezistenta cantaretului era nula,acum ca Yuki incepuse sa il convinga.
« Daca faci septicemie si nu esti dus la timp la spital…Poti muri. » O spuse Yuki incercand sa para cat mai degajat si sa nu rada de privirea inspaimantata a lui Shuichi. Tanarul palise la fata devenind la fel de imaculat ca o batista alba. Nici nu-si daduse seama ca Eiri exagerase asupra efectelor atunci cand o carie nu se trateaza. Cel mai rau putea pierde maseaua…
« Nu vreau sa mor,Yuki… »
« Pacat. Era o ocazie buna sa scap de tine. » Declara Yuki,nu foarte convingator insa. Shuichi se lasa strans in brate. Uneori Yuki chiar ghicea cand are nevoie de consolare. Ca acum.
« Ma duc sa ma imbrac » Il anunta Shuichi zambind putin si se retrase lent din bratele lui calduroase. Yuki il privi cum se inderapta spre camera lor dupa care incepu sa zambeasca la randul sau. De parca l-ar fi lasat pe cantaret sa se imbolnaveasca. Numai gandul ca i s-ar putea intampla ceva lui Shuichi ar fi fost suficient sa-i provoace insomnii saptamani intregi. Sa nu mai vorbim de cosmaruri.
« Yuki.Vino sa te imbraci !Ti-am scos hainele. Sunt pe pat. » Se auzi vocea lui Shuichi din cealalta camera.
« Nu stiam ca am un stilist personal » Glumi Yuki din prag, scanand cu privirea hainele pe care le alesese Shuichi.
« Yuki!Iar ma doare… » Se planse tanarul tinandu-si falca cu mana dreapta.
« Du-te si pune-ti niste gheata si bea putina tarie din bar. » Ii spuse Eiri in timp ce punea la loc in sifonier hainele pe care le alesese cantaretul pentru el.
« Yuki!De ce ai pus hainele la loc ?! » Il intreba Shuichi plangandu-se de indiferenta cu care trata nuvelistul alegerea sa.
« Nu imi place galbenul. Refuz sa iti urmez exemplul si sa ma imbrac precum un semafor. » Ii explica Yuki aruncand camasa in sifonier.
“Atunci de ce ai mai cumparat-o?! » Intreba Shuichi fara a se simti jignit. Stia ca atunci cand venea vorba de imbracaminte,stilul lui contrasteaza cu felul anost si clasic in care se imbraca Yuki.
« E primita de la seful tau. M-a convins sora mea sa nu i-o bag pe gat. O pastrez in caz ca se iveste vreo ocazie… »
Shuichi incepu sa rada amuzat,dar fortandu-si maxilarul,durerea il zvacni iar.
« Au… »
« Mai esti inca aici ?Du-te si pune-ti odata compresa aia sau nu mai mergem niciunde si te las sa mori… »
« Gata!Ma duc! » Aproba Shuichi speriat de eventuala posibilitate si iesi din camera. Nu vroia sa moara inca. Era prea tanar…
<Compresa si tarie. Compresa si tarie…> Repeta in gand pana ce ajunse iar in bucatarie. Lua una din pungile cu gheata din frigider, pe care Yuki le tinea acolo pentru durerile lui de cap.
<Tarie din bar> Continua cantaretul si se indrepta spre living unde aveau un mic bar.De acolo Shuichi scoase o sticla intunecata la culoare cu o eticheta fina.Aseza punga cu gheata jos langa el si scoase capacul la sticla.Tinandu-se de nas,deoarece nu suporta mirosul puternic de alcool,lua o inghititura.
Ar mai fi inghitit inca odata dar sticla ii fu luata din mana.
Shuichi privi cum Yuki ia si el cateva inghitituri. Dupa care realiza ca nuvelistul trebuia sa ii duca pe amandoi la dentist…cu masina.
« Yuki!Yuki!Nu ai voie sa bei alcool inainte de a conduce! » Tipa aruncandu-se sa ia sticla din mana iubitului sau. Dar Yuki se feri cu precizie.
« Nu mergem cu masina minte in colturi! Am facut deja comanda la un taxi si o programare la dentist. » Ii spuse Yuki aratandu-i telefonul mobil in timp ce il punea in buzunarul de la haina.
« Pune sticla la loc si sa mergem. » Ii inmana nuvelistul sticla.
Shuichi aproba din cap si dupa ce o aseza la loc in bar,apoi il urma pe Yuki in hol pentru a se incalta.
Imediat ce Eiri inchise usa apartamentului intrara in lift pentru a cobora cele patru etaje pana la parter.
« O sa ma doara Yuki ? » Intreba Shuichi in lift tinand punga cu gheata apasata pe obrazul drept.
« Depinde de felul in care suporti durerea. De obicei plangi ca o fantana arteziana din orice fleac…Asa ca ma astept la ce e mai rau. » Raspunse Yuki privind cu coada ochiului la Shuichi care scosese bosumflat limba la el.
« Egoist insensibil… » Murmura suficient de tare ca Yuki sa-l auda.
« Minte de infantil.» Raspunse Yuki la insulta cu aceeasi moneda.
« Fumator infatuat. »
« Talent ratat.»
« Yuki ?De ce imi spui lucruri asa urate ? » Intreba Shuichi cu naivitate,in timp ce buza de jos ii tremura de suparare. Mai avea putin si incepea sa planga.
« Era o constatare » Raspunse Yuki cu nepasare,dar se vedea in privirea lui ca nu avea intentia de a-l jigni pe canaret,ci decat de a-l intarata putin. Zambind scurt se aproprie mai mult de el.
« Raule! » Striga Shuichi in timp ce il lovi cu pumnul usor in piept.
“Stii,imi pari simpatic in clipa asta” Ii spuse Yuki la ureche, facandu-l pe cantaret sa roseasca. Banuia ca Eiri urmeaza sa il sarute si fixa cu lacomie buzele novelistului. Spre dezamagirea sa primi un sarut scurt pe frunte,suficient insa sa-l faca sa ofteze extaziat.
« Yuki… »
Liftul se oprise si Eiri il luase de mana,tragandu-l in afara. O miscare,desigur strategica a nuvelistului,pentru a-i pune fermoar la gura..dar pentru Shuichi reprezentand o atentie rara,ce il facea sa se simta iar bine.
Taxiul ii astepta deja in fata complexului de apartamente. Urcara amandoi in spate,Yuki comunicandu-i soferului destinatia.
« La Stomatologie »



Răspunsuri în acest subiect
Gravitation Fiction - de EvilManiac - 06-02-2008, 08:27 PM
RE: Gravitation Fiction - de EvilManiac - 08-02-2008, 09:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Site de fan-fiction [idee] Flaw 10 8.764 24-06-2011, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Sângerica :3
  Fan Fiction Contest ~ 2011 ~ Flash 43 28.431 25-05-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  RE: Culoriile copilariei original fiction by me:P Luzer 18 11.287 10-03-2011, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  Top 3 Fan fiction ;) Green Silver 59 36.846 21-01-2011, 06:13 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Junjou Romantica Fiction[18+] EvilManiac 8 6.649 20-07-2010, 03:49 PM
Ultimul răspuns: MiraA
  Gravitation-fik Flash 7 6.623 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Ajutor pentru Fiction Jasmine 10 7.092 12-12-2008, 04:19 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Gravitation $w33ty 5 5.795 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)