Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wrestlingul

#1
In acest topic va puteti exprima parerea despre acest sport(in limita bunului-simt),care este wrestleru vostru preferat si daca aveti,pune-ti niste informatii despre el.
Wrestlingul este sportul meu preferat.Prima oara cand m-am uitat la el(acum 2 ani)mi s-a parut un sport dur...dar dupa o perioada(cam 2 saptamani)am ajuns sa il ador.Wrestlerul meu preferat este campionul WWE-John Cena!am niste informatii despre el:
-a debutat in wrestling in anul 2000
-a jucat in cel de-al 2-lea film produs de WWE "The Marine"
WWE Championship
-la invins pe ohn "Bradshaw" Layfield pe data de 3 aprilie 2005 in Los Angeles,California,dar a pierdut in fata lui Edge pe data de 8 ianuarie 2006!
-si-a recuperat titlul in aceiasi luna pe 26;
-numele adevarat>John Felix Anthony Cena
-este nascut pe data de 23 aprilie 1977 in West Newbury, Massachusetts, USA
-nickname>Prototype, Dr. of Thuganomics, The Franchise, The Marine
-inaltime>1,85 m
-stare civila>necasatorit
-Este fan al rock-ului clasic, iar Led Zeppelin este formatia sa preferata. Este, de asemenea mare fan al desenlor animate;
-Ii place sa se imbrace in pantaloni scurti din denim (pana la genunchi), tricou si sapca;
-John Cena este jucator profesionist de wrestling, cantaret de hip-hop si actor;
-La WWE a participat pentru prima data intr-un meci impotriva lui Kurt Angle pe data de 27 iunie 2002. John Cena a fost infrant destul de greu de Angle, el facand atunci o foarte buna impresie;
-In 2004, statutul de vedeta al lui John Cena se dezvolta. El castiga Campionatul Statelor Unite, detronandu-l pe Big Show. Nu dupa mult timp, pierde titlul, dar la fel de repede il recucereste. Peste o vreme Cena pierde din nou titlul in fata colegului de la WWE ? Carlito. Se spune ca in acea perioada Cena a fost injunghiat in rinichi de unul din bodyguarzii lui Carlitos. Asta l-a facut sa stea pe tusa o luna;
-In 2005 si 2006 a mai avut cateva altercatii. El a avut neintelegeri cu campionul John Bradshaw Layfield, managerul Eric Bischoff si wrestler-ul Chris Jericho. De asemenea, a avut dispute cu Edge si Umega. El si-a facut insa si cativa prieteni in aceasta perioada. Printre acestia se numara Carlitos, alaturi de care impreuna cu Jeff Hardy a castigat un meci contra lui Edge, Randy Orton si Johnny Nitro;
-Anul 2007 este unul important pentru Cena. Chiar la inceputul anului, el a avut un meci cu Kevin Federline. John a terminat meciul invins. Mai tarziu, in acea noapte Cena s-a razbunat pe Federline printr-un `body slamming` in spatele scenei;
-LP-ul de debut a fost inregistrat impreuna cu varul sau Tha Trademarc si se numeste `You Can't See Me`. Primul single de pe acest material a fost `Bad, Bad Man`. Melodia a beneficiat de un videoclip, o parodie a culturii anilor ?80 si a show-ului de televiziune `The A-Team`.Cel de-al doilea single de pe `You Can't See Me` a fost `Right Now`;
-In 2006, John Cena s-a lansat si in lumea filmului. WWE Films, o divizie a World Wrestling Entertainment, a produs primul film in care a jucat Cena - `The Marine`, care a inceput sa fie difuzat de 20th Century Fox incepand de pe 13 octombrie 2006.
Cam atat despre John Cena.....cam atata stiu...dak mai aflu cate ceva mai postez!!!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Wrestlingul - de Lye - 02-07-2007, 04:17 AM
RE: Wrestlingul - de Juliet - 08-07-2007, 07:46 PM
RE: Wrestlingul - de Luna - 01-08-2008, 12:47 AM
RE: Wrestlingul - de Gwindel - 03-08-2008, 08:11 PM
RE: Wrestlingul - de seeergiu - 26-09-2008, 10:26 PM
RE: Wrestlingul - de Lorelei - 06-02-2009, 05:34 PM
RE: Wrestlingul - de Coyote Stark - 23-02-2009, 08:18 AM
RE: Wrestlingul - de Nami - 08-02-2010, 09:12 PM
RE: Wrestlingul - de Baraha5.6 - 24-05-2010, 03:23 PM
RE: Wrestlingul - de DeDal N. - 18-07-2010, 04:17 PM
RE: Wrestlingul - de Rain - 14-05-2012, 07:56 PM
RE: Wrestlingul - de TLDR - 10-09-2015, 10:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)