Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#6
1) Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?
'La rascruce de vanturi' de Emily Brontë si 'Portretul lui Dorian Grey' de Oscar Wilde. You can't deny their awesomeness.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a palcut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da, Liviu Rebreanu. 'Padurea spanzuratilor' e impresionanta, pacat ca nu pot spune acelasi lucru despre celalalte carti ale lui :/
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Vreo 150 de pagini sau 200 [poate si mai mult] din Twilight ca sa termin de carte cat mai repede si sa o dau inapoi OTL *hates that series*
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt )?
Ohohoho : 'Trei pe doua biciclete' de Jerome K. Jerome. Omul ala e un geniu 24
Si 'Visele sunt sacre' de Asimov.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
uhhhhhhhh e_o Twilight.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
'La rascruce de vanturi' pentru ca actiunea e asa de intensa incat erau sa-mi dea lacrimile....
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Tot ce e scris de Jerome K Jerome si Asimov 8D
8) Cate carti cititi in medie, pe an?
Mai mult de 10 presupun.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii??
Biblioteca si biblioteca mamei [ca bunica nu are decat 2 rafturi de carti ffffff]
10) Primul roman citit ? SI, in cat timp l-ati citit ^.^...
Hell if I know xD
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns ...
woot!



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 60.694 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.788 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)