Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Koizora

#8
Koizora a fost un serial dragut, dar putin exagerat. Spun asta pt ca Mika a trecut prin toate dramele care i se pot intampla unei adolescente: a ramas insarcinata, a pierdut copilul, a fost batuta (aproape violata), prietenul a parasit-o... Ca si interpretare, actorii au fost ok, finalul mi-a placut si au existat faze la care sa plang, ceea ce pt mine inseamna ca filmul a fost bun. 10
Mika era cam naiva in majoritatea timpului si era intotdeauna cea care avea de suferit, fizic sau sufleteste. O fata foarte cuminte, dar prostuta in ceea ce priveste sentimentele. Hiro nu mi-a placut la inceput din cauza ca o ranea pe Mika prin atitudinea lui de bad boy, iar apoi incerca tot timpul sa ia decizii in locul ei, ca atunci cand s-a despartit de ea fiindca nu credea ca ea ar suporta sa ii fie alaturi in timpul bolii. Oricum, se vedea ca tine mult la ea cand a aparat-o de fosta lui prietena si de gasca ei de tipi rai si pt ca a decis sa o sustina cu sarcina si copilul. Mi-a parut rau ca ea a pierdut sarcina, a fost chiar trist si frumos ca au hotarat sa mearga in fiecare an in acel loc sa se roage pt fetita lor pierduta.
De acel Yuu nu imi prea amintesc, cred ca era de treaba si o placea cu adevarat pe Mika, dar probabil ca nu era neaparat interesant. Cred ca un rol important l-a avut Nozomu, prietenul lui Hiro, pt ca, daca nu era el, Mika nu ar fi aflat niciodata de ce a parasit-o Hiro si ca acesta era bolnav si nu i-ar fi putut fi alaturi. Prin interventia lui Nozomu, cei doi au avut ocazia sa se impace si sa mai petreaca unele clipe dragute si optimiste impreuna, chiar daca, in final, nu au dus la fericire si s-au spulberat. A fost frumos cand ea s-a dus in locul memorial iarna si a dus manusi si pt Hiro si pt fetita lor. Smile
Mi-a placut mult serialul pt ca a fost trist si il recomand tuturor celor carora le plac filmele ce provoaca un plans sanatos. 71
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
Koizora - de Denny - 28-07-2009, 06:34 PM
RE: Koizora/恋空 - de A'Svear - 05-01-2010, 12:23 AM
RE: Koizora/恋空 - de Yura-Chan - 08-01-2010, 01:10 PM
RE: Koizora/恋空 - de Corina. - 23-01-2010, 04:09 PM
RE: Koizora/恋空 - de NecroToXyK - 31-05-2010, 06:57 PM
RE: Koizora/恋空 - de Verrine - 20-06-2010, 10:09 AM
RE: Koizora/恋空 - de Crazy~Tenshi - 29-03-2013, 12:48 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)