Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Koizora

#7
Koizora a fost mult timp jdrama-ul meu preferat <3 . Si mereu va ramane in top 5 .
1. Ce parere aveti despre aceasta j-drama ?
Am vazut si serialul si filmul , dar serialul mi-a placut mai mult . Cred ca si din cauza ca Seto Koji il juca pe Hiro ;''3 . Dar nu conteaza asta , parca in film a fost mai .. nu stiu , mai altfel .
Am plans o gramada . De fapt , am inceput sa plang de la inceput , cand isi amintea ea si a zis ceva de genul ca nu mai e si ca va ramane in inima ei sau ceva de genul + melodie daia de fundal -> boceala . Am plans de multe multe ori . Si cand au facut prima poza impreuna , si cand Mika i-a spus lui Hiro despre copil si s-a dus si i-a cumparat ceva si a felicitat-o , si cand s-a vopsit brunet si l-au acceptat parintii ei , si cand a murit copilul , si cand a aflat de boala .. ce mai , am bocit calumea . Povestea mi s-a parut impresionanta , chiar daca Mika avea momente cand ma calca pe nervi . Ala saracu' statea si suferea si ea era cu altul . Ok , el a vrut sa o indeparteze , dar putea si ea sa se intereseaze , plus ca a dat inelul jos , ce m-a enervat la faza aia . Poate am o mentalitate invechita , dar ma rog .
De Hiro mi-a placut la nebunie . Era asa idiot si cute si dragut si grijuliu si s-a schimbat mult de cand a cunoscut-o pe Mika . Si la sfarsit a devenit chiar responsabiiil .
2. Pe cine alegeti : Yuu sau Hiro ?
Hiro . Clar . Lui Yuu nici nu prea i-am acordat prea multa importanta . Era prea linistit si destept si prea se asemana cu Mika . In schimb Mika si Hiro se completau si asta mi-a placut <3 .
3. Ce parere aveti despre cuplul HiroxMika ? Dar despre YuuxMika ?
HiroxMika mi-a placut la nebunie . Au facut multe sacrificii , au trecut prin multe impreuna si au avut o poveste scurta , dar frumoasa . Plus ca se completau reciproc si asta a fost chiar cuute .
YuuxMika nu prea . Erau amandoi potoliti si parca erau prea la fel .. Nu era niciun contrast , nu , nimic ..



Răspunsuri în acest subiect
Koizora - de Denny - 28-07-2009, 06:34 PM
RE: Koizora/恋空 - de A'Svear - 05-01-2010, 12:23 AM
RE: Koizora/恋空 - de Yura-Chan - 08-01-2010, 01:10 PM
RE: Koizora/恋空 - de Corina. - 23-01-2010, 04:09 PM
RE: Koizora/恋空 - de NecroToXyK - 31-05-2010, 06:57 PM
RE: Koizora/恋空 - de Verrine - 20-06-2010, 10:09 AM
RE: Koizora/恋空 - de × azu.kiid × - 20-07-2010, 12:54 AM
RE: Koizora/恋空 - de Crazy~Tenshi - 29-03-2013, 12:48 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)